Zivot na polosamote, alebo samote

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, zijete niekto na polosamote, alebo samote? uz dlhsie ma laka takyto zivot. Zijem momentalne v meste a nebavi ma to. Zila som predtym na dedine, takze viem co taky zivot obnasa. Aj ked taka samota je uz o nieco inom...Ak tu je niekto taky, prosim o vase postrehy, zazitky. Ake to naozaj je? Ako dlho takto zijete, mate deticky? Precitala som kopec clankov na nete, ale mnohe aj take tie rozhovory mi pridu, ze vsak to je zverejnene, tak mi to nepride take autenticke...Nepozanm ludi co takto ziju. A nakontaktovat sa mi zatial nepodarilo na nikoho....Moj plan je zatial taky, ze splatit byt a z predaja bytu kupit starsi domcek, alebo pozemok, prerobit, alebo postavit nieco a mali by nam ostat aj financie na prve roky....Len som si nie uplne ista, ci to tych par rokov tu v meste vydrzim a obavam sa, ze bez financii to na taktomto meiste nepojde, kedze na rozbeh akej takej sebestacnosti je treba urcite cas...
Odpovedať
1
4
5
@kaktusik007 drzim palce ;-)
Odpovedať
@kaktusik007 Milá paní, vy jste moje "krevní skupina" :-) ano, člověk by měl být bohatý duchem a né majetkem a ke štěstí stačí co se majetku týče velmi málo, jen, aby byli děti zajištěny.Chtějí-li, touží-li po majetku, budou mít na to dost času až dospějí, vždyť mají život před sebou.Ale s vámi prožijí to nejkrásnější dětství, neuštvaná matka, pohodové domácí zázemí, jistě vychováte své děti ke svojí radosti, děti které budou zručné, samostatné a budou umět pomáhat- držím vám všechny palečky !!!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Pridem sa :) byvame na samote ... teda neviem ci sa to tak da nazvat ... mimo dediny asi 4 km ... su tu okrem nas este 3 domy ale tak ze su dni ked nestretnem nikoho ... mame ranc kopec zvierat ... 3 deti ... rozvazam ich denne do skoly zachvilu aj najmensieho do skolky....manzel pracuje v ba ... nie som tu stale sama pretoze ponukame ustajnenie pre kone tak sem chodia ludia za svojimi konmi :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@snapi ja som žila viac ako tri roky na polosamote, bol to krásny život, žili sme si podľa svojich predstáv a nik iný nám do toho nezasahoval... Pracovitosť je však nevyhnutná - musíte sa postarať o obživu a dom so všetkým, čo k tomu patrí, často je to veľká záhrada alebo aj gazdovstvo, zvieratá...to drží človeka na mieste, takže ak vám nevadí stereoptyp - ale krásny stereotyp, skôr by som povedala pokoj a vyrovnanosť - tak to oceníte. Žijete tam skrátka tak, ako chcete - pracujete kedy chcete, koľko chcete, ako chcete 🙂 Deľba práce medzi mužom a ženou je prirodzená a vzájomne sa dopĺňajú, mali by si dôverovať a spoliehať sa jeden na druhého. Ak to funguje, je to pekný život.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
pozyvam vas do skupiny na FB - Rodove statky
Odpovedať
@snapi Ahoj, ako dopadol tvoj pribeh? odstahovali ste sa? si na samote?
Odpovedať
My sme kúpili pozemok na samote. Je tam cca 7 domkov, všetko víkendové, najbližší je k nám cca 300 m. Trvalo tam nebýva nikto. Ale k civilizácii je blízko, zíde sa z kopca na asfaltku, do 10 min sme v menšom mestečku, nákup sa dá vybaviť tam, do 20 min na diaľnici.
Odpovedať
Profilova fotka
@morgan33 to znie celkom pekne, no mate to do mestecka blizko, co je fajn pre pripad potreby. ako takto sa mi to paci, no som skor clovek, ktory toho suseda potrebuje, takze na to musi byt clovek stavany
Odpovedať
@morgan33 toto by sa aj mne páčilo. Osobne nie som taký ten mestský typ, žeby som musela mať všetko po ruke a jedno s druhým. Moja sestre je zase môj opak. Ona by nemohla ani len na dedine bývať. Ja mám rada taký ten kľud 😉
Odpovedať
Joj, to nie ale ta predstava je podla mna velmi fajn. Keby sa tak dalo aspon na par mesiacov niekde odist, taky detox 🙂
Odpovedať
Mne mesto vyhovovalo, ale teda len na par rokov, potom sme si povedali, ze chceme klud, chceme proste vyjst na dvor, dat si rano kavu v klude bez okoliteho nejakeho hluku a teda som stastna, ze sme sa na to dali. Ze si plnime sen 🙂
Odpovedať
@luckapuc a teda nie ste niekde v Hamuliakove, Malinove ci inom "panelaku nalezato", lebo aj to je niekoho prestava "kludu" a "dediny", ze si vyjdem na terasu a vylozim nohy o betonovy mur susedneho domceka 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dwh takto byva sesternica a teda dakujem neprosim 😄 To ozaj clovek moze aj v panelaku ostat. Dom na dome. Dvojmetrove ploty, sused suseda pomaly nepozna, to nie je moja salka kavy 😄
Odpovedať
Veď toto, ja som bývala v rodinnom dome, potom chvíľku v paneláku, potom v mestskom byte v centre mesta, teraz v radovke na okraji mesta. Do prace aj tak chodíme obaja autom, alebo homeoffice. Postavime si na samote dom a budeme tam chodiť na vikendy a celé leto. Keď dieťa skonci školu a pôjde na vs, tak sa tam odstahujeme natrvalo😊
Odpovedať
@dalll odstahovali sme sa na lazy. Do mesta cca 30 minut az hodina peso (podla toho kam az sa chcem dostat 🙂) Je tu viac domov, ale teda nie dom na dome. Je to taky kompromis a uvidime co este prinesie buducnost 🙂. Pozemok mame dost velky na hospodarstvo aj pestovanie, a este zvysi.
Odpovedať
vies co my skor ked tak uvazujeme nad chatou ako nad takym unikom z reality vseobecne keby mam len domcek na samote, to by som si asi dlhsie zvykala mozno 🙂
Odpovedať
@44olina to si myslim,ze je za mna aspon teda lepsie riesenie ako trvale byvanie niekde na samote. chata je aj takym unikom z mesta, no aj zmena prostredia, ktora je proste raz za cas za potreby
Odpovedať
Taketo stale byvanie, tak to by nebolo asi nic pre mna. Mam rad ludi okolo seba a ako taky ruch. No mat chatku ako tu uz bolospominane, tak to hej. Raz za cas vypnut telefon a mat kam takto utiect, tak to by sa mi pacilo
Odpovedať
To moja mamina stale sniva o takom domceku volakde mimo mesta ale co ja viem ono je to asi fajn ked uz sa clovek tak nepotrebuje stale za niecim nahanat a zase ked si predstavit ze do mesta na nakup potravin a deti porozvazat kade tade a do prace no uff.
Odpovedať
1
4
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?