Zahrada bratislava - priprava, vykopove prace

dva roky mam malu zahradku. kupena bola nie len zanedbana, ale aj zavezena odpadkami. momentalne je vycistena, potkanie hniezda su prec a dufam, ze aj tie hnusne velke pavuky sa odstahovali 😄 podla ludi sa okolie za posledne roky premenilo k lepsiemu. a ja rozmyslam ake upravy by som mohol spravit pre buduce vyuzivanie, zatial tam cas netravim. vdaka ked vyjadrite nazor, poradite ku ktoremukolvek bodu: 1. posuvna brana - chcel by som asi 3m prechodnu sirku, vypln zvarane 3d pletivo rovnako ako plot. 2 stlpiky pri brane by boli nasrobovane aby sa dali 2 panely demontovat (8m prechodova sirka) a dalo sa na pozemok dostat aj nakladiakom pre pripad potreby. mala branka je z druhej strany pozemku cez chodnik (ktory je uzamknuty brankou). preto by som malu branku pri cestu nedal - otazka - ci mate posuvnu branu na ciastocne otvaranie a ste spokojni ked idete pesi? otvara sa dostatocne rychlo? a bude fungovat spolahlivo aj vela cyklov? alebo ste si dali aj malu branku? podla mna by mala branka pri posuvnej brane vypadala divne, a cez chodnik sa mi dve branky odomykat nechce 😛 2. je tam funkcna elektrika - hodiny su na ceste asi 150m od pozemku, a na pozemku je 3f skrinka, je tam tusim aj prudovy chranic. ale chcel som vediet ci uzemnenie je pri hodinach na ulici 150m daleko? lebo ma to taha spravit dalsie uzemnenie na pozemku, je to blbost? alebo rozmyslam spravne, ze by to bolo bezpecnejsie? a zakopat pasovinu radsej po debate s elektrikarom alebo sa daju najst specifikacie ako ma byt zakopane? 3. priprava na bleskozvod - v pripade ze by tam nakoniec bola pivnica, musi byt blezkozvod a uzemnenie elektriky dalej od pivnice? alebo na bleskozvod kaslat? 4. priprava na zavlazovanie - staci zakopat nejake hadice/rury do zeme? aky priemer? aka hustota mriezky, kazdych 6m alebo 10m? 5. priprava na kable - na osvetlenie pozemku, posuvnu branu, kameru, internet na nejake chytre zariadenia, do kurnika (v buducnosti by som chcel par sliepok 😄) - odporucate zakopat podla uvazenia len chranicky/rurky? aky priemer? ake kable ste vy viedli na ake aplikacie? 6. trci tam rura od narazanej studne, som rozmyslal ju zakopat do plastovej sachty - ale zase neviem ci ju nebude vytapat a ci je to vobec funkcne, susedia vodu maju zahrada je na zabom majeri. nie pri potoku, ale niektori hovoria, ze tam stoji voda ako kedy, ini hovoria, ze vsade sucho: 7. nemozem prestat mysliet na pivnicu. pripadala by do uvahy len betonova zumpa, cca 2.2x3.5m - ale taku vysoku aby sa tam dalo stat neviem ci robia. dalsi problem je, ked by tam bola spodna voda alebo stala voda na pozemku, ci je naozaj vodotesna, alebo by sa z nej stal bazen? mate skusenosti s betonovou zumpou pouzitou ako pivnica? asi by mi vyhovovalo aj keby vytrca 50cm nad zemou, v zemi by bolo 170cm - ale tam uz moze byt podzemna voda? cesta je asi 15cm vyssie ako zahrada. ze vela ludi si davalo navysit zahrady, aby ich nevytapalo (cesty su vysoko lebo ich vzdy navazali). pripadalo by mi divne navysit zarovno s cestou, lebo potom budem vyssie ako okolite zahrady a aj chodnik. a momentalne je uz aj travnik spraveny 🤔 8. je to v extravilane, priemyselna oblast vedene ako zahrada. preto mam zaujem to vynat ako zastavana plocha a nadvorie. ale pozemkovy urad to vyjme len s opravnenym dovodom - napr platne stavebne povolenie atd. tak ako to spravit? mozno ohlasit stavbu plotu a brany - ale to dostanem len schvalenie - neviem ci to staci pozemkovemu uradu na vynatie pody? alebo poziadat o stavebne povolenie na pivnicu? (s tou by som asi cakal kvoli financiam 😄). dan za zahradu a zastavanu plochu je taka ista. len na zahradu asi nemozem doniest ani obytny prives?? alebo som rozmyslal poziadat o schvalenie umiestenia obytneho privesu/marignotky/bunky a s tym to vynat? 9. neskor by som tam chcel mensiu (7x7m) halu/sklad z pur/pir panelov - zatial neviem aky je uzemny plan (priemyselna zona). alebo 2-3 kontajnerove bunky, ale tie by mi rozmerovo-vyskovo nevyhovovali... este som nenasiel ci je pur/pir panel dobry hlukovy izolant, kedze stena by bola tenka
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?