Začíname stavať dom - jar 2016. Kto je na tom podobne?

Profilova fotka
Ahojte, zacinate stavbu v podobnom termine? Budem rada ked sa nas tu najde viac. Zvyknem prezerat aj fotoblogy, ale vacsinou ked rozkliknem foto tak uz je dom postaveny :-D . V tej faze by som chcela byt. My prave cakame na SP a lepsie pocasie ;-)
Odpovedať
1
2
10
Profilova fotka
aj my čakáme na SP a môže sa začať kopať
Odpovedať
Profilova fotka
@erika6186 super, tak vitaj. Ako idete stavat...klasicky svojpomoc, alebo firma? Kde ides stavat...
Odpovedať
Ahojte my tento tyzden podavame SP, budeme mat murovany bungalov. Davame stavat firme na kluc.
Odpovedať
Profilova fotka
Tento rok sa chystáme aj my svojpomocne dúfam že to budem stíhať popri robote. Tento týždeň som podal žiadosť na SÚ.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak supeer...je nas tu viac, budeme sa aspon podporovat a v podstate aj tie fazy stavby budeme mat podobne... My tiez ideme do bungalovu, avsak staviame uz dom c.2 :-D Vid fotoblok....Teda staviam ja, lebo mm k tomu nema vztah... Zazivam momentalne zabavne situacie kde sa projektanti, stavebne firmy a pod.nakoniec vzdy opytaju: Pani vy nemate manzela ;-) :-| ;-) , alebo pani Vas manzel pride neskor? Ideme tiez stavat na kluc, svojpomocne by to asi nedopadlo dobre |-| |-| @stif0 mas moj obdiv, raz by som chcela mat mm co mi postavi dom... ;-) @lulikmajko jeeej konecne aj niekto na kluc...kde idete stavat... Ako Vas ovplyvnili tieto 'nove' energeticke poziadavky?
Odpovedať
Profilova fotka
svojpomocne, s podkrovím
Odpovedať
Profilova fotka
takže budete musieť mať rekuperačnú jednotku
Odpovedať
Profilova fotka
drzte sa! :) budete potrebovat pevne nervy
Odpovedať
@vojtesko penezi im bude treba ne nervy @lenka_21 vyhlasujes sutaz kto skorej
Odpovedať
.. :) tak sa pridávam ja ja, SP právoplatné od februára.... veľmi sa teším, už aby sa počasie trošku zlepšilo a ide sa na to!!!.... :)
Odpovedať
Ja mam momentalne prerusene stavebne konanie, koli prepracovaniu energetickej narocnosti a pytaju este vyjadrenie od povodia Vahu. Energeticku uz mam vypracovanu a cakam na postarku, kedy donesie vyjadrenie od pohodia. Vraj to pani poslala minuly pondelok.... Potom rychlo dolozit na SU a cakam dalej :-|
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, snáď aj my začneme od apríla :) kúpili sme pozemok so stavebným povolením, mala tam byť radovka a my budeme mať podobný poschodový, takže na stavebnom sme mali dohodnuté, že dáme iba zmenu stavby pred dokončením s novým projektom. Inak som sama zvedavá, či to prejde, keďže budeme mať podlahové elektrické kúrenie a krbové kachle, čiže B. Pôvodné stavebné bolo vydané v auguste minulého roku, a tak projektakt sa vyjadril, že by to mohlo prejsť, ak nie prerobíme :-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tinara23 podla mna by to prejst nemalo, aj ked ide len o zmenu stavby. aj my sme mali zmenu stavby a okrem toho ze sme museli dokladovat menej veci a bolo upustene od ustneho konania to prebiehalo ako klasicke stavebne konanie
Odpovedať
@lenka_21 co je mm? niekto s kym zijes, ci ako?
Odpovedať
Profilova fotka
@ydn ano, to je terminologia na MK (rozumej modry konik :-D Ano, mm znamena manzel ;-) @erika6186 @luck4 @tinara23 @megdesign @martinamartina2 @kavar @stif0 @lulikmajko snad som nikoho nevynechala...jasne, mozme dat mini sutaz kto byva prvy...ti co budu mat montovane domy vyhravaju.... Popripafe sa dohodneme na spolocnej kolaudacnej party... No ja mam detail stavby vo fotobloku, ideme do murovanej, davame TC, ale kvoli tomu, ze chceme stropne chladenie... Verime, ze to A dame...
Odpovedať
Ahojte, tiež sa pridávam. Tiež teraz začíname. Len sa nám naťahuje stavebné konanie už od minulého roku, už aj prestávam veriť, že nám stavebko raz vydajú :-S
Odpovedať
@lenka_21 dufam ze mozem zazartovat lebo niektory nepoznaju srandu, vyhlas oficialnu sutaz a prva cena bude naraznik z lokomotivy, posledny plati rundu 3.2.1. start
Odpovedať
@barunka apropo co pijete, lebo ja mam stale na vsetko cas tak uz sa chystam co mam kupit
Odpovedať
@lenka_21 ja mam stavebne povolenie od juna 2015 no ziadna firma uz namna nemala cas a tak teraz len cakame na pocasie, kedze zaciname pivnicou tak potrebujeme trosku sucho. Nove Mesto n/V, bungalov.
Odpovedať
@lenka_21 Aj my sa chystame zacat na jar - najneskor do 15.4. ak sa podari :)
Odpovedať
@kavar ja len radlera, alebo fernet - ale ideálne citrus, zetko a podobné sladké typy :-D :-D :-D Som zvedavá, kedy dostaneme vydané to stavebko, u nás už je všetko pripravené, len na papiere čakáme. A kvôli tomu naťahovaniu nás stihol už aj ten nový zákon a musela som dokladať aj prepracovanie projektu z Ačka na A1 :-( takže sa nám aj náklady navýšia
Odpovedať
@lenka_21 moja pani do mna huci ze ti mam napisat doslova diktuje mas moj obdiv pretoze ten moj tlk neni schopny sam nic vybavit na district lebo sa za 35 rokov nenaucil poriadne anglicky viem co to stoji namahy sinceramente Beatrice D-Angelo, takze som tlk a ona nevie poriadne po slovensky sme si kvit ha ha ha
Odpovedať
Ahojte, my zaciname buduci tyzden, doska uz je od jesene, tento tyzden ak bude sucha doska penetrujeme a davame lepenku, od pondelka ideme nato :)
Odpovedať
@barunka vydim ze tu zo zenami vacsia sranda jak s chlopami, neviete niektora taliansky nech sa zbavim polovicky, nechce ma nechat na slovensku sameho asi vie preco.
Odpovedať
Napiste aj kde staviate, pripadne sa budeme chodit navzajom pozerat na stavby ;)
Odpovedať
@lenka_21 ale keď vybavuješ sama, máš výhodu. Čo som si všimla, mne všetko firmy a páni z firmy vysvetlia do detailov a ako dilinovi. Keď sa bavia s mužom, tak väčšinou nerozumiem o čom :-D :-D :-D a u nás tiež 3/4 vecí riešim ja, kedže muž je pracovne vyťažený a nestíha sa tomu venovať tak ako by chcel :-) @kavar po taliansky jedine po tých fernetoch :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Skoro cele 2 tyzdne som rozmyslala ci zalozim takuto diskusiu...si hovorim, ze vsetci si pomyslia, ze aka trapka vsak kukaj fotobloky ...a nakoniec aka zabava tu bude... :-D :-D :-D Aha sledujte, uz tu mame jedneho stihaca...@johnybaggio vraj dosku ma uz od jesene...no neviem, neviem ci ho nediskvalifikujeme :-D :-D :-D @kavar ja som vychodnarka...takze pijem vsetko co zacina na CI ...ci fernet ci vodku ci vino ci pivo... :-p No po anglicky by som rec s tebou kludne hodila...po taliansky moze byt po fernetoch ako pise @barunka @cvoky8 dobry napad... @barunka moja, mne by aj ta 1/3 pomohla, lenze nic... Hej aj muz mi vysvetluje, ze on ked sa na nieco opyta tak mu to vysvetluju stylom ako chlapovi (ma vsetkemu rozumiet)...ked sa pytam ja idu do totalnych detailov ;-) Nooo ludia, tak ja staviam v N.Zamkoch... Idem pokukat Vase albumy ci tam uz mate nejake fotky. Nech sa inspirujem... Inac dnes ma este rozculil stavebny dozor co vybavuje SP...vraj ho este nepodal, lebo mu chyba vyjadrenie z elektrarni.... A preco mu chyba vyjadrenie, lebo na ziadost do elektrarni dal svoje meno a nie nase =-) :-. =-) ...no co mu mam povedat... ]-( Tiez uz asi popijal.... Jaaaj a prosim napiste aj tie technologie co idete davat...kedze mi budeme mat TC tak ma zaujima kto dava aky typ a neviem ci niekto riesi stropne chladenie... Taktiez neviem rozlusknut vonkajsie zaluzky, alebo rolety... Asi budu rolety. Ak niekto potrebuje kontakt na dobre eurookna dajte vediet...
Odpovedať
@lenka_21 parada,skoro nik nestava na kluc,takze som rada ze vy ano. A tie murovany,to budeme mat rovnake. Budete mat aj pivnicu? My nie,vacsiu garaz a funkcne podkrovie staci. Mozem sa opytat aky mate rozpocet? A kde stavate? My cca 5min od ZA - juzne terasy Gbelany
Odpovedať
@lenka_21 aho ja tiez teraz cakam na SP no po dnesnej navsteve na mestskom urade som zo vsetkeho znechuteny. Vraj potrebujem energeticky posudok A ako ste taketo nieco riesili???
Odpovedať
@barunka ja som na tom podobne
Odpovedať
1
2
10
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?