Začíname stavať dom - jar 2016. Kto je na tom podobne?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, zacinate stavbu v podobnom termine? Budem rada ked sa nas tu najde viac. Zvyknem prezerat aj fotoblogy, ale vacsinou ked rozkliknem foto tak uz je dom postaveny :-D . V tej faze by som chcela byt. My prave cakame na SP a lepsie pocasie ;-)
Odpovedať
@puyol66 teraz, ked uz mas stavebne povolenie,ides vsetko ,menit? stavebne povolenie na murovany dom nemozes pouzit na montak. odkial vies ze to bude lacnejsie,ked nevies z coho chces stavat , ako zateplit,ake okna a ake kurenie das?
Odpovedať
Profilova fotka
@barunka lokalita vobec nie, orientacia ano a tvar domu velmi. Ak postavis rovnako zatepleny bungalov a poschodovy dom budu mat rozdielne potreby tepla, pretoze maju iny faktor tvaru domu. Cim viac bude mat dom vybezkov, vykierov atp. tym bude mat horsiu potrebu tepla. Taky dom do L je npr pre potrebu tepla uplna katastrofa :)
Odpovedať
Profilova fotka
@kavar neviem, preco tu otazku smerujes na mna :). Ja projektant nie som a keby to slo osobne velkemu poctu by som osobne odobral peciatku. A to co spominas, ze ti dal peciatku strojny inzinier nemoze sediet, pretoze tam sa vyzaduje peciatka osoby co ma na to opravnenie a to strojny inzinier urcite nema (ak nevystudoval aj nieco ine).
Odpovedať
@majkoj to bolo iba na zamyslenie citaj poriadne projekt strojny Ing peciatka projektant vidis uz sme dvaja co na to nevieme prist cim to je zeby skolstvom za vsimne
Odpovedať
@majkoj prepac zabudol som gramatiku vidim ze nedavam interpunkcne znamienka a meni to vyznam vety
Odpovedať
@majkoj tak som rada, že som si u muža vydupala dom, aký som si vydupala. I keď je to bungalov, ale obyčajný obdĺžnik bez tých všelijakých výbežkov a čačiek a kadejakých kravín. :-) a rovnako aj bez garáže v dome, tá bude samostatná. Ja len pevne verím, že skolaudujeme, vlezieme sa do A1 a nezruinujeme sa finančne (teda i keď vlastne riešime väčšinu cez hypo žiaľ) :-D :-D
Odpovedať
@barunka na stavbe-vidzis totu muchu na koncu lesena, jaku muchu, chlopi koncime zla viditelnost, trochu smiechu nezaskodi uz nepis cierme scenare
Odpovedať
@kavar ja nemam cierne scenare 😅 tie mava moj chlap :-D Ja osobne si myslim ze vsetko sa da ked sa chce a ostatne zavisi od uhla pohladu :-D Mna taha dopredu myslienka na to, ze deti budu mat samostatne izby a konecne nebudem pocuvat "mamiiii povedz mu nech sa mi nehrabe vo veciach" a "mamiiii Simi mi to nedovoli" (dobre, dobre, viem ze aj tak nikdy neprestanu - ten ich vekovy rozdiel ma zabije) :-D :-D
Odpovedať
@barunka boze my sme vyrastli 3 v jednej izbe a bez problemu zijeme, my budeme mat preto len 3izb.dom a deti budu mat velku izbu, myslim ze 18,89m² je akurat. Netreba vsetko robit len pre samotne izby, deti potom odidu a co s tolkimi izbami, sused tak postavil 6izb.dom ked jeho deti mali 10r a vyše a o nejake 2 roky deti poutekali do sveta a izby prazdne, pytam sa ze co z nich urobili a oni ze nic, nechali ich tak ako ostali, zavreli dvere a ze sak tak ani nekuria... Ach ten zivot samostatnych deti...
Odpovedať
@cvoky8 A preto treba kupovat mobilne domy :-D Ked pridu deti dokupis bunku a ked odidu hodis ju do krbu :-D A bez pos... stavebka :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@barunka my mame len jedno, ale zacinam lutovat, ze tam nebude aj pivnica :-D :-D :-D
Odpovedať
@cvoky8 tak ja mam deti dve, dievca a chlapca so sedemrocnym vekovym rozdielom :-D :-D No a uznaj, to moc dokopy nejde. Dcera ma 10 a zacinajuca puberta, syn 3 a rad do nej rype :-D :-D Domcek budeme mat 4izbak, necelych 105m. Nic velke. Oproti terajsiemu bytu plus jedna izba a kupelna ;-) @saffi ja vykopem na dvore bunker a ked ma nastvu, tak ich tam pozatvaram. Ale psssst :-D :-p
Odpovedať
Článok sa načítava...
@barunka vsetko ide ked sa chce, aku maju teraz velku izbu? Ja mam zatial 1,5r dceru a druhe ak sa nam bude dat tak najskor tak o 3-4 roky, cize bude medzi nimi tiez tak 5-7r rozdiel a kto vie co bude druhe, ale je to aj otom ako ich budes vychovavat ;) my sice pivnicu mat budeme 40m² ale vstup do nej bude len z garaze, no myslim ze to zvladneme. A nebudu z deti introverti a budu sa vediet delit a urcite si to casom budu vazit ze rastli spolu, ja som zato rad, s bratmi sme aj po 30tke stale nerozlucni aj ked sme kazdy inde, ale ak sme spolu tak je to kopa srandy a vzdy si pomahame a mame sa radi. Dokonca az tak ze ani jeden nechceme dedit po starich rodicoch a kazdy z nas by ten byt nechal tomu druhemu, nehadame sa a dali by sme si navzajom aj posledne.
Odpovedať
Ludkovia, u nas hlasia cely buduci tyzden pekne slnecno, tak by sme hadam aj zacali, zajtra volam firme ako to vidia, ci nezcneme o tyz.skor inak termin zaciatku ke na Velku noc ;)
Odpovedať
@cvoky8 teraz maju cca 15m izbicku. Miesta maju dost, len tym ze dcera ide do puberty, uz sa hanbi aj pred druhymi prezliekat, aj chce mat svoj klud, svoj priestor. Zbytocne sme im to oddelili, zvlast to bude lepsie. Ked bude mat ona 18 trebars a bude si chciet pozvat kamosky, krpo bude mat 11 (puberta) a to tiez nebude ktovieco dokopy. Ano, jasne, dalo by sa v pohode prezit v tomto byte, ale dom je dom a samostatne izby su super :-D
Odpovedať
Inak nemali by projektanti svojich klientov upozonovat na tu triedu A1 a automaticky robit projekt tak, aby sa to dosiahlo? Zacinam mat tiez z toho obavy.. V piatok mame konanie, tak som zvedava ako to dopadne
Odpovedať
Profilova fotka
@marrria to by ti projektanti o tom museli ale vediet :), oni sa ale vacsinou prebudia az potom, co im neprejde projekt cez stavebne, alebo sa ozve rozculeny klient, ze videl relaciu na narkoze :)
Odpovedať
@majkoj uz vies preco adresujem niektore veci tebe lebo sa mi pacia tvoje odpovede, a co sa tyka technickych veci tak sa rad nieco na stare kolena priucim, som sice sama sranda ale vela veci beriem aj s rozvahou
Odpovedať
mile damy priznajte sa dobrovolne bez mucenia ktore zvas mi tu davate srdiecka vsak moja Bea sa zomnou rozvedie. dufam ze ne chlopi. hahaha
Odpovedať
Profilova fotka
@cvoky8 v tomto sme na tom podobne...mame sice 2 izby, ale jedna bude herna plus TV/ neskor pocitace a pod. a detuchy si musia vystacit s jednou spalnou. Aj o hernu/spalnu sa budu musiet delit. Ked pride najstarsi syn tak aj jeho tam nasackujeme :-D :-D :-D Nemam rada tento novy styl - kazde dieta jednu izbu, lebo potom sa nevedia prisposobovat. Idu na vysku, strcia ch 4 do izby a je problem, lebo sa to nevie sustredit a pod. To iste novy open space office styl. Plus do buduje velku individalitu a obcas prekvapka. Sesterka, ze budu 2 a tak izbicky su dve...no ona menila, zivot menil....deti su 3 a riesia co teraz.... =-) =-) =-) Takze moje jedna izba ci sa im paci nepaci - a to mam doma mix - nevlastne, bio a adoptovane - 2ks chlapci 1 ks dievca.... :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj suhlas, dnes som vychovavala toho mojho :-D :-D :-D ...nastastie mi volal, ze to bude bez problemov A1 a pre istotu to napise aj do techn. spravy...ale cital (TERAZ!!!) nove vyhlasky...
Odpovedať
@cvoky8 tiez to vidim tak ze buduci tyzden by sa dalo zacat. Bager som uz ako tak zajednal a aj zelezo je vo vyrobe :) uz len dufam ze sa to pocasie nejako moc nepokazi, a keby aj tak to odlozime este chvilu
Odpovedať
Profilova fotka
Viete mi este poradit...je nejaka lehota do kt.SU ma vydat SP?
Odpovedať
@majkoj ja som sa nášho pýtala keď sme min.rok začínali riešiť projekt ci nahodou nebude potrebná od r.2016 rekuperacia ( lebo som o tom niekde počula ) a vysmial sa mi ze odkiaľ to mám...a tento týždeň mi nešťastný oznámil že len minulý týždeň sa to dozvedel a musí prerobiť projekt vrrrr
Odpovedať
@perlaa Nenájdem niekde projekty domov, ktoré budú splňať normy pri dokončení stavby v roku 2017 bez použitia rekuperácie.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenka_21 aj ja to tak planujem...teda zatial mame iba jedno,ale chceme este druhe a budu mat spolocnu izbicku...taky maly kamrlik...druha vacsia izba bude herna... Ak sa raz rozhodnu,ze chcu byt od seba a mat vlastne izby,nech si hodia mincu kt.bude koho :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@perlaa pritom tie zakony a vyhlasky su platne od 2012 :) @pokakany_trpaslik taky dom sa navrhnut da, len nechapem vyznam tohoto kroku.
Odpovedať
@pokakany_trpaslik dom taky nie je problem navrhnut. Aj nas to splna bez rekuperacky, mame dve varianty a ta s PIR doskami uplne v pohode. Ale casto su potom tie riesenia drahsie nez samotna investicia do rekuperacie a pod. Napriklad ak by sme zateplili s tymi pir doskami tak udajne by to navysilo rozpocet o 20tis eur. A to dam radsej 4tisicky za rekuperacku. Druhu variantu mame klasika s polystyrenom a vlnou a tam tiez prelezieme, ale tesne. :-N
Odpovedať
Mraky prachov do izolacii a nasledne pride priestor pre prirodne vetracie otvory :-D https://www.youtube.com/watch?v=2PFue...
Odpovedať
Profilova fotka
Caute stavbari, tak som preluskala dosial popisanymi stranami. Takto to zatial s nami vyzera. Kedze aktualizovat tabulku je dost narocne, chcem Vam poprosit, aby ste tabulku skopirovali do novej spravy a dopisali tam Vas status. Ako priklad som dala moju stavbu... Takto budeme vediet kto ma aku stavbu a kde a vieme sa priamo opytat co nas zaujima... Samozrejme aktualizacia tabulky je dobrovolna :-D :-D :-D @lenka_21 - caka na SP, Bungalov - zastavana plocha 200m2+50m2 terasa, murovany tehla 30+20, alebo 15cm NEOPOR, strop betonovy - 40cm vata, podlaha 15cm EPS, drevene okna: trojsklo, TC vzduch/voda, stropne chladenie, Nove Zamky @erika6186 - caka na SP, @lulikmajko - caka na SP, murovany dom, @stif0 - caka na SP @kavar @martinamartina2 - SP vydane, caka na pekne pocasie :-) @megdesign - caka na SP @tinara23 - SP vydane, @barunka - caka na SP @cvoky8 - SP vydane, NMnVahom @marrria @johnybaggio - ZD hotova, @peter_vilimek - caka na SP @mkza - vydane SP, @perlaa - caka na SP @saffi - caka na SP @zembla - ZD hotova, eko panely @gani - SP vydane, caka na prvy vykop :-) @armi24 - SP vydane, urobene pripojky, Bungalov 190+40 terasa + garaz 60, ytong 30cm + 30cm, rekuperacia , TC voda-voda, solar, stropne chladenie, int.elektro... @agentka017 - caka na SP, @mato981 - vydane SP, bungalov 102m2 @joseman @1alex - caka na SP, @reni1512 - SP vydane, robi pripojky a chysta sa zalievat ZD, Bungalov 152m2, rovna strecha, vapenno-pieskova tehla @puyol66 - vydane SP
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?