Začíname stavať dom - jar 2016. Kto je na tom podobne?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, zacinate stavbu v podobnom termine? Budem rada ked sa nas tu najde viac. Zvyknem prezerat aj fotoblogy, ale vacsinou ked rozkliknem foto tak uz je dom postaveny :-D . V tej faze by som chcela byt. My prave cakame na SP a lepsie pocasie ;-)
Odpovedať
Ludkovia moji, a čo sa stane keď neskolaudujem ? Veď veľa naších spoluobčanov nemá ani stavebné povolenie a spokojne bývajú :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@perlaa no v podstate nic, len vzdy ked ta tam najdu byvat dostanes pokutu a na rozdiel od spluobcanov, u teba bude z coho ju vymahat :-D :-D
Odpovedať
@megdesign vsak to je akoze zjeby ne, nemozme brat vsetko vazne vsak by nas piclo,zivot treba brat s humorom je to tazke ale da sa to
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign ano, v hrubkach izolacie
Odpovedať
@majkoj som ID a ani nechcej vedieť aký žalostný mám dôchodok :-p tak by ani nemali z čoho, ale manžela by som musela zatajiť :-D :-D
Odpovedať
@perlaa a ty si kde na to dosla ze na slovensku neskolaudujes za poriadne sponzorske aj Z-ko prejde len preboha nedavaj uplaty hahaha
Odpovedať
@kavar nie nie, nedám niesú financie... musím nechať na rekuperáciu a iné podobné nezmysli :-D
Odpovedať
@perlaa nic ti netreba daj vsetko prepocitat strojnemu inzinierovy a garantujem ti ze to vie lepsie ako stavebny aspon moja skusenost stavebny naj pocita statiku strojny spotrebu energii kazdy naj robi to co vie najlepsie.
Odpovedať
Profilova fotka
@perlaa neboj, exekutor sa sa postara aj o neskolaudovany barak :) @kavar aby si nebol prekvapkany, ako rychlo mozes ako obycajny smrtelnik na SK neskolaudovat :)
Odpovedať
@majkoj a ja som si stale myslel ze este plati za penize v Praze dum hahaha
Odpovedať
@kavar @majkoj chlapy už som to vyriešila , kúpim dva mobilné domy a môžu ma mať všetci radi :-D
Odpovedať
@perlaa toto je krajina neobmedzenych moznosti ne amerika taka si jak moj slovensky syn ten to vyspekuloval do dokonalosti bez SP zakladom mu bol starsi maly dom ma sice asi 20 dodatocnych povoleni od starostu ale sicko v poradku i tak se da i tak se da
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lenka_21 stropne chladenie budem mat zaliate v monolitickom zb strope. Ja som oproti jazeru takze vody mam bars kolko... a teraz mam aj spodnu vodu vo vodovodnej sachte po tych dazdoch :-D To stropne chladenie bude brat vodu zo studne a bude oddelene od TC ... takze na to aby sa dalo chladit stropom nepotrebujes TC ale staci ti studna. Bol som v lete u jedneho kto to ma a mal uzasne vychladeny dom
Odpovedať
@majkoj ukaz mi jeden novy dom co nedostal kolaudaciu. Vsetci skolauduju.
Odpovedať
mne to vypoctovo vyslo na pasiv ... ale to som velmi zvedavy co ukaze realita ...potrebu tepla mam 2789kWh/rok a mernu potrebu tepla 15 Kwh/m2 ...veeelmi som zvedavy
Odpovedať
@originalx moja rec
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx ano, ty nikoho takeho nepoznas, takze vsetci skolaudovali :). Rozpraval som sa priamo z ludmi zo stavebneho uradu a vedz, ze su pripady , ze stavby skolaudovane neboli. Specialne u nas odisiel jeden pan zo SU do dochodku a od vtedy je tam mlada krv a sakra sa pozera ci je vsetko dodrzane. Ja som ku kolaudacii musel dokladovat, dokumentom, ze moj dom nezvadzia leteckej prevadzke :). A veru ku stavebnemu som nic take nepotreboval. Tiez so sa pytal a teraz ked z leteckeho uradu dojde zamietnutie tak co ? Nastastie sme sa tak daleko nedostali...
Odpovedať
@majkoj tak to tam mate uz ine kapacity alebo si postavil marakodrap hahaha
Odpovedať
@saffi prosim ta ako si docielila A1? Ja budem mat dom 14x10,5 plynovu podlahovku a krb 30 porfix+15EPS a urcite trojsklo by som chcela tusim 40cm izolacia strop ale zabudla izolaciu podlahu
Odpovedať
@majkoj za takyto dokumen by som ich zazaloval za buzeraciu.
Odpovedať
Profilova fotka
@kavar ale prdlajs, ved mam bungalov :), ale nedaleko mame male letisko ... @gani vypocet je pomerne zlozity, ale orientacne by som povedal, ze pri kureni plynom by ti to do A1 vyjst malo. Ale toto vsetko by si predsa mala mat spocitane v projekte, nemas ?
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx a neuspel by si, pretoze to prikazuje zakon :). Nastastie mna pristavaci koridor minul :), znami to ale vybavit musel.
Odpovedať
@majkoj no nastastie nestaviam pri letisku. Ale netreba tie zakony brat tak vazne ☺
Odpovedať
Profilova fotka
@gani bungalov 7.6x11.5, steny 18, dlazka 20, strop 40, podlahovka plyn, krb, okna trojsklo a ytong
Odpovedať
Profilova fotka
@lenka_21 Ahojteee :) My sme zacali 2.3. :) a ide to zatial celkom sikovne... pomalicky objednavame material a robime pripojky o tyzden uz lejeme beton na zakladovku :). Staviame NED bungalov s rovnou strechou 9,5x16m, rozdiel asi ten ze zaklad.doska je styrodurova a staviame s vapenno-pieskovej tehly :). Drzim prstyyyy
Odpovedať
@majkoj ta dnes som bola s projektantom zameriavat a pytala som sa ho na to. Mam smolu v tom ze projekt je kupeny este v decembri a od januara plati novy zakon....v povodnom projekte je 38 protermn a ze energeticka trieda C co ma ani nenapadlo ze take nieco mam riesit pred kupou projektu..a este som si dala 30cm porfix+15 Eps, nakolko srdcovka moja durisol, je pre mna cenovo nedostupna 😆 Tak teraz neviem co mam robit...akoze drbnut do domu 50ky mury??? Zacinam nervacit 😢
Odpovedať
@gani pre boha ziveho len to ne vsak nejde vojna naco ti je pevnost, logicky cim tensia stena a cim viac izolacie tym viac teplucka vo vnutri. ja osobne keby ze staviam s tehly tak max.17,5 a 20 cm eps neo a to zvnutra pomyslite si ze som dement ale potom asi vacsina ludi zijuca v skandinavii a kanade su dementi a drevodom je prakticky ako keby tehlovy zatepleny z vnutra
Odpovedať
Profilova fotka
@gani akurat aj minuly rok norma a vyhlaska povolovala maximalne kategoriu B, takze ti aj tak predal nepouzitelny projekt ! Nakopat do prdele... A s to zmenou s 38 na 30 to tiez nie je take jednoduche, lebo ti nebudu sediet vence a statika...
Odpovedať
@gani ved ale minuly rok uz malo byt Bcko. Ako mohol predat Cecko? Ja som inak minuly rok kupovala projekt od ardprojektu a dom bol v Acku. Teraz v januari mi ho bezplatne a ochotne prepracoval na A1 a este aj poradil. Inak aj my mame cca rovnake parametre a sme v A1. Ale dolezita je aj lokalita vystavby, svetove strany, typ a tvar domu, ci mas garaz v dome a podobne... aspon takto mi to vysvetlil projektant
Odpovedať
Sak ved vravim vobec som sa nezaoberala nejakou energetickou triedou. Som v prvom rade vyberala z coho postavim aby som neskor minula na vykurovanie co najmenej. Velmi sa mi pacil durisol alebo velux, no mam určiti rozpočet ori ktorom si takto vyskakovat nemozem, tak po preluskani si vsakovakych diskusii, som to ukoncila 30 porfixom a 15 zateplit....i ked vcera som objavila vapencovopieskovu tvarnicu...tak teraz neviem ci zacat nanovo sondovat tento material...a projekt som vyberala tak,aby mi hlavne vyhovoval pi dispozičnej stranke, tak nakoniec kvolu pozemku som sa musela vzdat projektu eko104 po ktorom som kukala 7 rokov, a zvolila som od erlisu Opal79/88, ktory nam upravuje projektant na moje poziadavky...a neviem kto vypočitava tuto energeticku triedu, lebo nikde som to v paoieroch nenasla o aku triedu sa jedna..to že je to C mozem pocedt len podla slov projektanta
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?