Začíname stavať dom - jar 2016. Kto je na tom podobne?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, zacinate stavbu v podobnom termine? Budem rada ked sa nas tu najde viac. Zvyknem prezerat aj fotoblogy, ale vacsinou ked rozkliknem foto tak uz je dom postaveny :-D . V tej faze by som chcela byt. My prave cakame na SP a lepsie pocasie ;-)
Odpovedať
@saffi si moj clovek, k vymyslom modernej doby len tolko- naburala raz dom mna v zime bol sneh jedna slecna vystupi z auta a hovori pre boha vsak mam ABS ESP a zimne gumy nechapem. a ja na to slecna ale ruky, ruky mate obydve lave, skoro ju rozdrapilo od nervov, moje odporucanie elektronika patri do raketoplanu a nie do auta nieto este do domu, nezatvarajme si deti a vnucata do vzduchotesnych skatul s elektronickym vetranim, cerstvy vzduch este nikomu neuskodil, zamyslite sa preco je ciganske decko zdrave a nase biele vecne chore a same alergie, to je iba moj nazor nikomu neberiem ten jeho a to si mozem dovolit prepchat dom s elektronikov jak raketoplan v NASA nie dakujem neprosim
Odpovedať
Profilova fotka
@pppetka5 este len budeme a bude to z ytongu
Odpovedať
Profilova fotka
@kavar ABS je dobra vec, len treba na cestach pouzivat aj rozum, pokial nesoferujes Kita :-D a co sa tyka momentalne najdiskutovanejsej temy, tiez to nemusi byt zla vec. je to vec nazoru, ale zial aj vec penazi. ja napr o rekuperacii nechcem ani pocut. TC je dost draha zalezitist. solarne panely su nam napr na maloclennu rodinu v malom dome zbytocne, nakolko k tomu potrebujes velky bojler... takze ja osobne som rada, ze sa nam to bude dat urobit aj bez poslednych nadiktovanych veci z EU. a najvyssi cas stavat, lebo co bude po r. 2020, ked budu normy A0, tak to si uz neviem ani predstavit.
Odpovedať
@saffi omylom som stisol zly gombik vidis co napacha elektronika, tie auta som myslel s profi hladiska skoro 20 rokov som profesionalne zavodil a tam je ABS fakt na samovrazdu. k tvojej poslednej vete po 2020 si zaspievame cesku pesnicku raketou na mars. hahaha
Odpovedať
Profilova fotka
Len som sa chcel pripojit ze tiez ideme stavat tak skoro ako sa bude dat ;)
Odpovedať
@barunka ved prave este len ideme ziadat o stavebne..opytam sa dnes projektanta, my budeme mat plynove kurenie-podlahove vsade+ krb, chcela som porfix 30+15zateplit, a tiez sa hlasim k tym emancipovanym zenam, ktorym pomoze muz len otazkou 😈
Odpovedať
Profilova fotka
@gani vitaj v klube :-p
Odpovedať
@gani opýtaj sa projektanta určite, lebo toto ti na stavebnom úrade nevezmú, keďže po 1.1.2016 musia byť všetky domy v A1. Aj my sme prerábali. @saffi aj náš domček vychádza bez všetkých technológií do A1, s odretými ušami, ale vychádza.... :-D Zatiaľ riešime rekuperáciu, v zálohe máme solár a ideálne keby nebolo treba nič, ale toto si ešte musíme pozisťovať, keďže ešte veľa iných faktorov vplýva na energetickú triedu, tak aby sme nakoniec nemuseli prerábať...
Odpovedať
Profilova fotka
@barunka my by sme nemali. tento clovek, ktory nam robil teraz posudok, bude nam robit aj energeticky certifikat ku kolaudacii. urobil zmeny v projekte a budeme to dokladat k ziadosti o stavebne povopenie. povedal, ze je to takto ok. tak mu verim :-D
Odpovedať
Ale ma to nesmierne nastve keby mi štat prikaze mat A1 certifikat, kvoli tomu montovat kadejake super vydobytky, ktore sa mne osobne tiez pacia, ale ktore stoja nemale peniaze...a stat neda ziadnu dotaciu na ne? Ziadne ulavy pre odber buducej energie? Tam hore mame inych magorov ked takto na ludi tlacia, hlavne ze sa vystatuju soc. Balickom na zateplenie, ktore zial pre nas neplati....nožik sa mi vo vrecku otvara ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@gani a bude to este horsie...dotacie su, na kolektory, ale aj tak je to drahe a navratnost za veeela rokov
Odpovedať
@saffi Preco nechcete rekuperaciu? Ved to je asi to najlepsie, co sa do domu da dat z tych vsetkych "modernych" technologii.... Vetranie a prisun cerstveho vzduchu zabezpeceny kontinualne bez nejakych velkych tepelnych strat....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Zdravím chcem sa spýtať tu rekuperaciu musím mať aj pri poschodovom dome ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign pretoze nie je nic lepsie ako poriadne dokoran otvorit vsetky okna a narazovo vpustit vzduch. neopisatelny pocit po poriadnej letnej burke alebo v mrazive dni. pokial to robi rekuperacka sama, clovek si to ani neuvedomuje. a nie je nic horsie, ako ked mas von z nejakeho dovodu nevabnu vonu a samovetranie ti to pekne vpusti do domu. mozno pre niekoho bezvyznamne odovodnenia, ale pre mna rekuperacia urcite nie.
Odpovedať
@megdesign Asi preto ze si niekto radsej otvori okno na 5 minut a zdarma. Myslim ze ak stat nieco vyzaduje mal by sa financne podielat na realizacii, ci uz na to niekto ma peniaze alebo berie hypo. Zakon berie¨ vsetkych rovnako ¨ tak by mal rovnakymi % prispiet ak to nakaze .
Odpovedať
@gani skoda sa nad tym rozculovat, vsetko zacina a konci skolstvom jedno nechapem mozno tym ze som tu dlho nezil, ale preco stary dobri projektanti dokazali vsetko vyriesit s 3 zakl.pomockami papier pero logaritmicke pravitko za ovela kratsi cas a menej penazi ako dnesni s pocitacovymi programami za ovela dlhsi cas a viac penazi zeby nenazranost a konzum dnesnej spolocnosti, tymto sa ospravedlnujem vsetkym poctivym projektantom. that s the question
Odpovedať
@saffi ale ved ta rekuperacia ti robi to iste :D Ked mas vonku nevabnu vonu, tak zavries okno a pri rekuperacii ju vypnes. A existuju aj protipachove filtre, cize ty okno zatvorene a ja vetram... Tak moja rekuperacia ma pisany vykon 300m3/h. Pri mojej ploche domu 9*13 a vyske nech 2,25m (plochu som dal zastavanu nie uzitkovu) metra je to 263m3. Cize ked to pustim naplno, tak asi rovnaky efekt, ako ked ty otvoris okna dokoran. Co sa tyka letneho dazda, tak aj ja s rekuperaciou v lete otvorim okna dokoran, nakolko nekurim a tym padom mam rekuperaciu vypnutu. Zapnem ju len na noc cez bypass, aby vychladila dom... Rekuperacia ma u mna vyznam v zime, ze nepustam teplo panu bohu do okien... @17juraj17 tak ale tie rekuperacne jednotky niesu zas az taka palka, ako napr. TC.... http://www.regulus.sk/sk/centralne-re...
Odpovedať
@megdesign Mne nejde o to , co to stoji. Ale o princip. Ak niekto po mne nieco chce , bud nech mi pomoze alebo da protihodnotu. Zachvilku mi nakazu ze mozem smrkat len z pravej dierky.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign da sa o tom diskutovat, ja to nikomu neberiem. otvorim okno, zavriem, vyvetram kedy chcem. nerobi mi to ziaden problem, v lete okno otvorene nonstop. ziadne "zabavanie sa " s rekuperaciou, vypnut, zapnut, cistit, riesit filtre... kto chce, nech si ju ma, ja to nechcem. v dome nebudem vo vazeni, denne budem von, takze ak na niekolko hodin denne nebudem mat najcerstvejsi vzduch, tak to ma absolutne nezabije
Odpovedať
Profilova fotka
@17juraj17 nieeee za par rokov bude predpis na kazdom zachode - vaha, dlzka, centilitre, mnozstvo pouziteho papiera :-D. ale nie, hovorim, pre niekoho uzitocna vec, kto chce dobrovolne, nech si ju da. pre mna urcite nie
Odpovedať
Kazdopadne. Boh nam dal slobondnu volu a stat sa mu do toho pekne sere.
Odpovedať
@17juraj17 ale tak nikto nekaze na A1 dat rekuperaciu. Ani ziadne vymozenosti ako TC, fotovoltaiku a pod. Je len na tebe, ako sa do A1 s domom dostanes. Ci das do podlahy 45 cm izolacie, do stien 45cm a do stropu 60cm, plynovy kotol, trojskla a do A1 sa dostanes si myslim... ;-)
Odpovedať
@saffi jasne. Len som chcel vediet dovody, ze preco nie.
Odpovedať
@megdesign Ale ja ti nevyvraciam ze nemas pravdu. Tie technologie maju zmysel, no ak chce niekto dat 500€ na energie je to jeho volba. O tom to je.
Odpovedať
@17juraj17 povim ti to takto otazka v akom state zijes odpoved v demokratickom aky stat je kanada demokraticky skolaudujes dom na slovensku ak nesplnas vydumavky EU odpoved NIE, skolaudujes dom v kanade bez vydumaviek ANO, porozmyslaj nad slovom demokracia a diktatura a to sa ma tupci pytaju preco som emigroval a len taka sranda na zaver pozri na mape kde je Whistler-British Columbia, fungujeme aj bez rekuperacie a TC deti zdrave vnucka zdrava-zeby to bolo byvanie v sulade s prirodou tak ako to zma byt a ziadny vedci nam nediktuju podmienky
Odpovedať
ahoj, kupili sme pozemok a ked bude zapisany v LV, tak ideme podat SP a potom by sme chceli svojpomocne, lebo rozdiel od nacenenia firmy je asi 70 000€
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign toto nezdielas dobre informacie. dnes som pisala, ake izolacie mame vo vypracovanom posudku. a podotykam, ze to nie je moj znamy, s tym clovekom som sa videla prvy krat, takze ziadne dohodnute veci.
Odpovedať
@saffi Ako v com? V tych hrubkach izolacie?
Odpovedať
len tak mimochodom ma napadla taka myslienka a podla mna to ma logiku ked mam rad 18 stupnov a sused v navlas rovnakom dome 24 ta ja mam A1 a on B abo ne predsa miniem ovela menej energie na kurenie abo spoluobcania tmavsej pleti tak ty maju hotovy pasiv vsak oni ani teplu vodu nepotrebuju abo ne. to by trebalo posunut hlavam pomazanym hahaha
Odpovedať
@kavar Nie nie. ;-) Pre vypocet su pouzite rovnake pozadovane teploty vo vnutri tvojho aj susedovho domu. ;-) Urady nezaujima, ze ty si budes kurit na 15°C a chodit doma v zimnej bunde a sused na 25°C v trenkach :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?