Za akú cenu sa predáva orechové drevo?

Zobraz úvodný príspevok
Neviete mi niekto povedať, za akú cenu sa predáva orechové drevo? - momentálne ešte stojaci strom. ďakujem
Odpovedať
rad kupim tiez orechove drevo na stol za normalnu serioznu cenu.kontakt 0908334185.alebo do ip.
Odpovedať
našiel som firmu www.orechovedrevo.sk ale ponúkajú cenu ako za palivové drevo,slabo platia.
Odpovedať
@robinhood klikni na ten vykricnik v trojuholniku pod tvojim prispevkom, takto prosis admina marne...
Odpovedať
@jean2 no konecne vidite aka je realita. Ja ponukam v prepocte sice viac za m3 ALE?!? Ludia uvedomte si, ze s vykupom su spojene znacne naklady ako prevoz, popilenie, dalej rezivo musi stat rok dva a nasledne musi ist pred spracovanim do susiarne, co su dalsie naklady... Vy ktori predavate kmene, nepredavate suche rezivo z 6% vlhkostou!!! Pozor od toho to ma strasne strasne daleko. A my spracovatelia nikdy nevieme ake bude drevo vo vnutri ked sa popili ci tam nebude nejaka skryta vada... Mnoho krat sa musime doprosovat na pile, lebo nam to ani nechcu pilit. Byvaju v tom zarastene klince, crepiny z vojny atd... Samozrejme ako vravim vzdy je to o dohode, ale netreba mat velke oci. Ak chcete zarobit na spileni stromu v zahrade, tak si ho radsej nechajte nech vam dava oriesky. A ak je spilenie naozaj nevyhnutne nedivte sa pri nacenovani kmenov. Budme realisti ak sa vam ciastocne pokryju naklady za zrezanie stromu (ti ktori nemate inu moznost len zavolat na zrezanie renomovanu firmu) mozte byt naozaj radi. A vy co si strom spilite sami, aspon si zasluzite odmenu za kopu prace. Ja ponukam 300,- za m3 dreva pokial je kmen v bezchybnom stave. Cim nizsia kvalita tym samozrejme nizsia cena. Ale vzdy sa s majitelmi viem dohodnut k obojstrannej spokojnosti.
Odpovedať
@ottomann Spílil som orech ,kmeň je ešte na koreni ale asi si ho nechám ,mám krb ,konáre už pomaly pálim. Bol suchý. Susedovi orech vyvalil vietor orech a nechal ho len tak zhniť.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den, ak by mal niekto zaujem, my sme prave spilili orech. Kmen je este stoji, bude vypileny pravdepúodobne teraz cez vikend (1-2 marec 2019). Urcite sa dohodneme, nemame "velke oci" tel. na manzela: 0903 853 286 . Je to v dedine ANDOVCE, 3 km od Novych Zamkov
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Mam orechove stromy na predaj este stoja potreba zrezania a odvozu
Odpovedať
@ottomann Mam orecho drevo na predaj Potreba zrezania a odvozu
Odpovedať
@devilkin Dobrý deň, ak máte ešte záujem o výkup kmeňa orecha, ozvite sa mi prosím mám jeden kus: dĺžka 184 cm šírka jedna strana 45cm druha strana 35cm. Ďakujem môj email wirto9@gmail.com
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Zdravim,ak by mal niekto zaujem o orech drevo ponukam priemer 45cm vyška 4m. Strom ešte stoji. okr. BJ.
Odpovedať
Profilova fotka
Čo sa robí z orecha?
Odpovedať
@oldsurehand orechovica
Odpovedať
Článok sa načítava...
@69mirec2 výkupcov zaujíma priemer toho tmavého dreva v strede... Ja som mal 4m výška, obvod 175 cm vo výške 1.2 metra nad zemou a nik to nechcel, lebo to hnedé drevo, z ktorého sa robí dýha, bolo malého priemeru... Čiže ho treba zrezat a odmerať priemer toho hnedého jadra.
Odpovedať
@69mirec2 momentalme s tým mojim kúrim v krbových kachliach. A na pár kúskoch rastie vonku hliva.
Odpovedať
@megdesign .To som ešte nepočul. Prave tuto nedelu bol jeden kupec,že si ho aj sam zreže. A cenu mi ponukol100e. za m/3.Kmeňa hlavneho,zda sa mi to trochu malo.
Odpovedať
@69mirec2 orechová dýha a nábytok sa robí z toho tmavého jadra. Ostatné je pre nich odpad.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Predam 2 dvojmetrove, rovne, orechove kmene - priemer na jednej strane 50 cm, na konci 40 cm. 0905915728
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobry den, mam na predaj kmen orecha, zatial nespileny, cca. 85cm priemer, vyska cca. 5 m, okolie Vranov n/T, v pripade zaujmu ma prosim kontaktovat spravou
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@devilkin ahoj, hľadal si drevo z orecha, mam na dvore, ešte stojí, treba prísť pozrieť a dohodneme sa. Orech je v Batovciach/Levický okres
Odpovedať
@ottomann ahoj mam živý, rodiaci orech v obci Batovce/okr Levice, kvôli plánovanej prístavbe musí ísť het.. Ak máš záujem odpis na duditir@azet.sk a dohodneme sa.
Odpovedať
Toto téma ma zaujma mame velky orech cca 120cm priemer v 1m vyške. Idem stavať dom a chcem z neho orechovo-epoxidový jedálny stol pre 6 ludi. Starý dom idem predat,tak chcem pamiatku. Ako to funguje? Zavolám pilčíka,nech to naporcuje tak,aby mi nechal 3m kmeň na stôl a potom sa to vyseká aj s kmeňom? Následne to zaveziem na pilu a poviem ako to chcem narezať,potom vysušiť,to sa suší na vzduchu,či sa to dá urychliť v sušičke a nečakať 2 roky? Následne to zaveziem stolárovi a ten to vytvorý podla návrhu. Náhodou dobrého stolára ZA/PB ktorý robí moderné stoly z epoxidu nepoznáte?
Odpovedať
Profilova fotka
@ottomann Dobrý deň. Chcem sa iba spýtať, či máte ešte záujem o orevhový strom z vlastnej záhrady. A ak nie, či poznáte ešte niekoho, kto by mal záujem. Ďakujem pekne. Prajem pekný deň. Som inak z Nitrianskeho okresu
Odpovedať
@2michal2 Mam na predaj orechove drevo.Priemer pňa je cca 50 cm. Orech ešte stojí. Nachádza sa v Nitre.
Odpovedať
Dobry den, mám na predaj kmen orecha,spíleny december 2020, cca. 64cm priemer, vyska cca. 5 m, okolie Považská Bystrica, v prípade zaujmu tel. 0908681236
Odpovedať
Predám orechové drevo spílené 6.1.2021. Rozmer 0,5m (priemer) x 2,6m (dĺžka). Cena dohodou. Vlastný odvoz. Lokalita Myjava. Tel. 0915707604
Odpovedať
Profilova fotka
@2michal2 aktualne?
Odpovedať
Pekny deň, predám 2 kusy orechového kmeňa. Cena dohodou. Kaplna(okres SC) Tel.c. +421902309725.
Odpovedať
dobrý deň. nechcem Vám brať ilúzie ale myslím že tieto kmene sú vhodné max na kúrenie. Ak teda dobre vidím podľa foto tak kmeňe nemajú žiadne zaujimavé jadro a taktiež sú dosť malé priemery.. ale každopádne držím palce 🙂 len som napísal môj osobný názor, že pre mňa je takýto kmeň nezaujimavý na moje účely
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravím koľko by som dostal za asi 50rokov starý orech vysoký 20metrov a priemer cca 120cm
Odpovedať
@romique89 obvod 😉 a pouzitelny je len kmen cize tak 5m. Rozvetvenie si mozes akurat tak narubat. V celku ked ho treba este aj spilit? Nic. Spilia ti ho zadarmo a kmen si zoberu.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?