XPS rozdiel

Vedeli by ste mi poradit, ktory XPS je lepsi na izolaciu sokla/zakladu vo vlhkom prostredi? ( Viem, ze XPS nie je hydroizolacia). Stoji za to pouzit Isover 3000CS alebo FibranEtics CF? Alebo pouzit nieco ine? Planujem 2x50mm lepene penou. Dakujem za radu
Odpovedať
@atack a ta hydroizolacia ma byt proti zemnej vlhkosti, alebo tlakovej vode? Pri lepeni dosiek ich prekladaj, aby boli zakryte spoje prvej vrstvy. Kup to lacnejsie a dostupnejsie riesenie posluzi rovnako. Sokel ochran proti mechanickemu poskodeniu nopovkou (nopy smerom von) ktora ti este pomoze s izolaciou proti zemnej vlhkosti.
Odpovedať
@rkorba dakujem, skor podna vlhkost, aj ked budem na hranici spodnej vody. Mam ich v plane lepit na asfaltove pasy, chranit omietkou a nopovou foliou 480g. Nopy von - aby sa nezabarali do xps?
Odpovedať
@atack ano. Ta blbost o odvetranej fasade vdaka nopom sa traduje uz davnejsie. Pri hutneni povrchu sa aj tak splasnu, a vzduch tam urcite nebude prudit pricom tam viac naprsi ako sa vypari prudenim vzduchu :-)
Odpovedať
@atack prečo xps a nie perimeter?
Odpovedať
Profilova fotka
@atack Isover 3000CS aj FibranEtics CF sú z hľadiska vlastností identické. (prečo nepoužiješ 1x 10cm ale 2x5cm neviem....ak chceš prekryť spoje tak určite je dostačujúce spojenie XPS "zubom", ktorý na doske je) ...
Odpovedať
@kejsix pre vlhkost, neviem ci som dobre cital, ale perimeter dokaze drzat vela vody...
Odpovedať
@eagleowl kedze budem zateplovat len zaklad a sokel, tak nad uroven nopovej folie bude len 50mm. Je to rekonstrukcia a zateplovat budem len betonove casti (sokel a zaklad), od urcitej vysky mam nepalenu tehlu a tu neplanujem zateplovat a teda bude mensi odskok
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba za správne nainštalovanú fóliu nemá ako napršať....pre ochranu základu fólia význam nemá (ale napríklad ja mám fóliu okolo starej pivničnej steny, ktorá bola vlhká.....odkedy je tam, stena vyschla...... para sa pohybuje z miest vyššieho tlaku smerom k miestam s nižším tlakom a nepotrebuje k tomu žiadne prúdenie vzduchu.)
Odpovedať
@eagleowl tak to ti gratulujem, ze ti "tazka" para stupa smerom hore pri rozdiele tlaku pri pouzitej nopovke vysky 50-100cm :-o co planuje pouzit pri jeho aplikacii na zaklady.
Odpovedať
@juvilon a nasledne na to "vo vlhkom prostredi" a nasledne si precitaj sam po sebe cim si mu ty prispel, nemusis sa nad tym zamyslat velkym h..... @atack aj perimeter i XPS dokazu nasat vodu, len nie tak rychlo a v takom mnozstve ako standardny EPS, zistil som to na vlastnej kozi, ked som nedokazal prerezat odporovou rezackou XPS, lebo bolo napite vodou (nie po celej ploche ale viac menej na 20cm2) .
Odpovedať
Článok sa načítava...
to podstatne som sa dozvedel, rozhodujuci kvalitativny rozdiel medzi etics a 3000 nie je 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba a ako že "para" spadne na dno ? 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
co vlastne chrani XPS, zasypany zemou? Lepidlo so sietkou? Budem o chvilu lepis XPS na DT a potom to prisypem zeminou, tak aby som vedel, cim to osetrit
Odpovedať
Profilova fotka
@tomik25 nic len nopovka
Odpovedať
@roberto18 a netreba to do lepidla a sieťky? Hlavne vtedy, keď 1/2 z neho zostane nad zemou?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?