Výmena trysiek zemný plyn za propán butan

Pozdravujem Vás prišiel mi sporák a chcel.by som vymeniť trysky ..mám doma pb fľašu ..hodnoty trysiek na pb sú -94,-65,-65,50 Predpokladám že -94 pôjde na najväčší horák ,ma najväčší otvor a postupne dole 50 najmenší ..ešte dúfam aj že je to iba naskrutkovane bez nejakého tesnenia ..ak sa mýlim opravte ma prosím prípadne napíšte na čo si dať pozor ..možno je to banalita a urobil by som to tak automaticky ale plyn je plyn a nerobil som to ešte ..ďakujem
Odpovedať
@pedrisito Všetko ok, ale aj tak by to mal prísť skontrolovať a nastaviť plynár, nakoľko je potrebné nastaviť aj horáky /to sú také malé skrutky pod gombíkmi/ak si to ešte nerobil.. Plameň by mal horieť pekným jasným plameňom a NESMIE zadymovať spodok hrncov..Ak to tak robí, musíš nastaviť cez stiahnutý gombík regulačnú skrutku.. No ale to nie je na všetkých spotrebičoch!!!! Ak by si trysku naskrutkoval špatne /slabo/ tak sa môže stať že Ti plyn bude horieť aj pod tryskou.. Čiže treba dotiahnúť s citom.. 🙂
Odpovedať
@technik007 ďakujem
Odpovedať
@pedrisito Ok, 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@pedrisito dovolím si doplniť odborný popis aj pre laika, pri regulovaní plynu na horáku sa skrutka nastaví na najmenší plameň a ten nesmie zhasínať
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@jan45 @technik007 Viete mi ešte prosím napísať či je potrebné nejako odizolovať hadicu zo vstavaneho variča ak pod ním elektrická rúra na pečenie Kúpil som hadicu ,regulátor plynu ,šrobenie na varič len ma napadlo či môže ísť hadica ponad rúru ..či nebude tepelne namahana. ..ako sa to zvykne riešiť ..či nejakou izoláciu alebo medzikusom hadice flexi nerezovej .. dĺžka hadice je do 3 metrov Ďakujem
Odpovedať
Foto
Odpovedať
Profilova fotka
@pedrisito sporáky sa pripájajú kovovým potrubím a pripojenie je dosť ďaleko od rúry. Treba to dodržať, upevniť prívod mimo sporák, ak nemáte istotu, zabaliť do viac vrstiev alobalu, ale hrubšieho.
Odpovedať
@jan45 ďakujem pekne pripojenie bude na propán butan vyvedene von z domu .. premýšľal som samotnu hadicu obaliť sklenou vatou a alobalom prípadne zapojiť kovovú flexi hadicu cca 1 meter a napojiť už klasickú gumenú dva metre .. bol by tam ale spoj navyše ..cez stenu mám chráničku 1 colovu vodárenskú čiernu rúru ..
Odpovedať
@pedrisito Hadicu by som neoporúčal ale ako píše @jan45 pevný vývod, ale iste by neušlo veci ak by si sa spýtal plynára ako postupovať v Tvojom prípade, lebo si myslím že nie je to správne čo plánuješ, nakoľko hadica Ti časom "degraduje" /ako aj stará pneu / a bude prepúšťať plyn. Pokiaľ mám info k plynovému spotrebiču je POTREBNÉ dotiahnuť pevný prívod=zváranú plynovú prípojku čo najbližšie k spotrebiču už iba potom použiť originál prívodnú hadicu...Samozrejme previesť kontrolu úniku plynu servisným technikom plynární... 😉 S tým sa ale ozaj nezahrávaj...Nebol jediný prípad výbuchu domu kvôli PB špatnému prívodu...
Odpovedať
Profilova fotka
@pedrisito no toto co chces ty nie je len ze vymenenie trysiek... ty potrebujes ten spotrebic aj zapojit a naozaj, s plynom sa nezahravaj, zavolaj si plynara, nestoji to za to.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Potrebujem na chate prehodit trysky na doske zo zemneho na PB. V navode k doske som nasiel oznacenia - 98,3x71,50. Origo sada 32€ + doprava 😄 Mam ale trysky podobnych hodnot - 96, 70, 52... mozem to pouzit?
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix skus, malo by to ist, plamen vyregulujes skrutkou. postup tu uvedeny mas. Ak by to neslo, tak nova sada...
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?