Vyliate mlieko v aute

Zdravím. Prosím o radu. Vylialo sa nám mlieko v aute pri spolujazdcovi a je to hrozný zápach. Skúšali sme to "vyrajbať" , potom 2x sme to tepovali tepovačom na umývačke. No nič nepomáha. Pod kobercom je taka pena. A pravdepodobne to bude tam natiahnuté. A neviem ci ju môžem vytrhnúť z tade preč. Neviete nejaké rady co by mohlo pomôcť? Ako to vyčistiť? Co by mohlo pomôcť?
Odpovedať
@malph osobná skúsenosť: 1) demontovať sedadlá 2) vybrať celý koberec, ktorý tvorí podlahu (to na čo dávaš ešte gumy, resp. koberčeky pod nohy). 3) Podľa stavu to nechať vyčistiť niekomu kto vie, čo robí. Prípadne, dá objednať rovno nový, ako náhradný diel. 4) po vybratí koberca poriadne vyčistiť aj obnaženú podlahu, samozrejme hlavne miesta kam zatieklo mlieko.
Odpovedať
Profilova fotka
@malph skúste baktérie do žumpy, poliať , vyschnúť. poliať. Sú to bielkoviny, proces ako v ČOV, nitrifikácia, denitrifikácia,
Odpovedať
@malph mne sa raz vysypala kvasena kapusta, par krat som obtyzden prebehol tepovacom a potom zapach zmizol.
Odpovedať
octová voda by mala eliminovať zápachy a potom ešte dať vytepovať
Odpovedať
K tomu ešte riadne vyozónovať. Najlepšie, keď si požičiaš nejaký profi výkonný generátor a necháš ho tam pár hodín pustený. Nie ako to robia v niektorých servisoch že 20min a hotovo. Výsledok je otázny, ak je pod kobercom ešte nejaká pena a dostalo sa to až niekam hlboko, ale za pokus to stojí pred kompletnou výmenou tých dielov.
Odpovedať
Veľmi pekne ďakujem, skúsim všetko postupne. Dnes ho zatiaľ celý deň vetrám. Aby to všetko aj ta pena ktorá je nasiaknuta asi aj od mlieka a aj od tepovania poriadne vyschla. A zajtra skúsim podla vašich rad. Ešte mám otázku keby to dám vytepovať nejakej firme pomohlo by to a neviete aspoň cca koľko by ma to vyšlo? Dik
Odpovedať
@lrdk ďakujem pekne určite vyskúšam.
Odpovedať
@malph cena zaleži od toho v kde to dávaš robit. Ale komplet čistenie -tepovanie vnutra auta aj s vymontovanim sedadiel sa pohybuje od50-120€. tu je len rychly cennik z googla https://www.vipcistiaciservis.sk/cennik/
Odpovedať
Profilova fotka
A to som si myslela, že moja vyliata polievka v aute na zadných sedačkách je katastrofa. Teraz som rada, že to bola v úvodzovkách len polievka.
Odpovedať
Profilova fotka
dal by som to normalne vycistit niekomu kto sa rozumie, kto vie. Necistil by som to sam, najlepsie bude uplne dat dolu sedacky, demontovat ich a poriadne aj vytepovat aj vsetko a to najlepsie pripravky maju ludia, co s tym robia.
Odpovedať
Profilova fotka
@katat2 presne tak. Majú predsa len kvalitnejšie prostriedky a isto aj samotný tepovač majú lepší. Takto sa s tým môže človek doma trápiť a nič nemusí až tak moc pomôcť. Nechal by som to radšej na odborníkov
Odpovedať
Profilova fotka
@gigisuli podobne, aj ked ja naposledy, ked som takto daval auto cistit, tak to nebolo najlacnejsie, ale bolo potom take, ze som sa pomaly aj vyzut mohol, co bolo tip top 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
@malph mne sa to stalo v kufri, umyval som to 3x tepom potom x krat jarova voda s octom, sanitol a nakoniec zo zufalstva som to pooblieval 100% izopropanolom a vysledok? Po dvoch rokoch je stale citit nezamenitelny buket u slabsich jedincov sposobujuci davivy reflex, ale iba ked auto stoji cely den v lete na slnku. Ci pomoze odborne umytie to treba vyskusat, ja som nakoniec kupil silnejsiu vonavku do auta a do kufra gumennu vanicku.
Odpovedať
nove auto asi kupovat nechcete co? 🙂 ale nie, no jedine nejakym profesionalom to vyskusat dat, lebo ked si s tym uz vy neviete dat rady tak tazko povedat.
Odpovedať
by som to rovno zobrala niekam na vytepovanie. by som na to nemala nervy asi.
Odpovedať
akoze, to mi tiez napadlo ako prva volba, co by som spravil.
Odpovedať
Vysypte tam cerealie a ranajky ako vysite 🙂 samozrejme zartujem. Ten zapach vie byt pravdepodobne horsi v letnych mesiacoch co?
Odpovedať
tak @murika toto ma pobavilo 😄
Odpovedať
Viacero je tu takých vtipných komentárov, keď sa tak pozerám 😄 Ale tak treba si vedieť spraviť srandu v každej situácii.
Odpovedať
jasne, treba zazartovat 🙂 to tak dobre padne si precitat aj nieco zabavne
Odpovedať
Profilova fotka
Ved to isto, nemozeme vsetko brat vazne. Treba sa aj zasmiat.
Odpovedať
na vsetkom treba vediet najst aj taku tu usmevnu stranku, lebo vsak by sa clovek z tolkeho stresu a hnevu proste zblaznil
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
S niektorými rozliatinami si len tak proste neporadíš doma sama a keď si zrátaš náklady na všeliaké tepovacie prostriedky, je podľa mňa jednoduchšie to nechať na odboríkov
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@slawka333 Ja si tiež myslím, že je lepšie takéto niečo si dať spraviť u odborníka. Predsa len, keď je to niečo "vážnejšie", tak to ten človek spraví kbalitnejšie a hlavne náklady na všetky čistiace prostredky + čas sa podla mna vyrovná cene za službu. My tak chodíme k jovitep cistenie interierov, keď si chceme nejak viac dať vytepovať auto z vnútra
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?