Výber kompresoru v cene cca 200€

Ahojte, chcem sa spýtať,aký kompresor by ste mi odporučili, cena cca 200Eur a či má niekto skusenosti s týmito kompresormi. Rozhodujem sa medzi Schneider-Kompressor UNM 210-8-25 W, Scheppach HC 53dc kompresor a Kompresor TAGRED TA360 Dakujem za rady a skusenosti.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@dafu velmi zavisi co s tym chces robit. Schneider je asi najkvalitnejsi, lenze za tu cenu dava len 110l/min a to je tak mozno na fukanie pneumatik :). Scheppach su sice nemci, ale je to cina s celkom rozumnou kvalitou a aj to mnozstvo vzduchu uz zacina byt pouzitelne. TARGED nepoznam, ale pravdepodobne je to vyrobene v cine a dodavane poliakmi :). Osobne z daneho zoznamu na hobby asi ten scheppach. Ak to ma byt narocnejsie pouzitie, tak urcite schneider, ale vyssia a podstane drahsia rada.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ako píše @majkoj nevieme ucel. Inak lidl kompresor je asi za polovicu a na obcasne pouzitie urcite nesklame.
Odpovedať
Profilova fotka
@dafu ja mam Metabo Basic 250-24 W a som velmi spokojny
Odpovedať
@dafu ked tak už kupit olejovy kompresor.
Odpovedať
Ak s pomocou kompresora chces nieco striekat/lakovat tak potom s co najvacsou nadobou na vzduch. Kazdy kompresor ma dany pomer cinnost:necinnost. Ten s malou nadobou bude pri striekani casto dofukovat, ba priam by som povedal, ze stale a na to nie je stavany.
Odpovedať
vdaka za odpovede. Povodne som chcel aj ja olejový ale najviac sa mi pozdaval Schneider a ten je bezolejový. Potrebujem to na fúkanie na bežné veci na stavbe. Nie na lakovanie.
Odpovedať
Profilova fotka
Na bezne fukanie ti staci 24litrovy za 100e z hobymarketu a tie vacsinou nerobia problemy so zarukou. Mal som 4roky v dielni na hranovacku taky a vydrzal v pohode este som s nim obcas striekal dosky a stale ide len sa kupou vacsieho stal dvojkou v time ;-)
Odpovedať
Ahoj,tiez zvazujem kompresor na vyfukanie vody zo zavlahy (kazda vetva ma asi 20m,3/4 hadica 6 trysiek). Zvazujem tento..FIELDMANN FDAK 201524-E.Ma niekto skusenost ci to s tymi parametrami vyfukne?Dakujem
Odpovedať
@dafu kúp bezolejovy, máš najmenej problémov, mam vo firme 4,ten najmenší bezolejovy - bez starosti, stal cca 190eur, nebanujem, mam ho 2rok..
Odpovedať
Profilova fotka
@dafu Čo myslíš, že ako to časom dopadne s tým bezolejovým kompresorom? Nech si hovorí kto chce čo chce, sú tam rotačné súčiastky (OK, ložiská môžu byť s trvalou náplňou maziva) ale piest pohybujúci sa vo valci, ktorý bude mať podľa počtu otáčok motora 1500 - 3000 zdvihov/min , tak tam by som bol veľmi skeptický. Prečo asi majú bežné kompresory olejovú náplň? Prečo asi predávajú kompresorový olej? Prečo lejeme olej do auta, keď vymysleli niečo, čo olej nepotrebuje? Za mňa určite olejový, kvalitný a výkonný. Ja osobne mám Scheppach s 50l tlakovou nádobou a funguje s ním aj pieskovačka. https://kompresory.heureka.sk/scheppa... Ak by Ti bolo 251€ veľa, tak ten istý je na Bazoši za 180€ https://dom.bazos.sk/inzerat/10031316...
Odpovedať
Profilova fotka
@dafu ten schneider bezolejovy nie je....
Odpovedať
Profilova fotka
@slabak mam http://www.eprofi.sk/produkt/kompreso... a aj ten sa so zavlahou natrapi.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majkoj dakujem,skusim podla tych parametrov nieco najst
Odpovedať
@slabak Zabudnite na objem zásobníka 24 l, ani 50 l nie je nič extra pri týchto hračkárskych kompresoroch. V každom prípade po vyfúknutí zásobníka doplniť, nenechávať pustené nonstop.
Odpovedať
@majkoj ale ten typ Schneider, čo som hore uviedol je bezolejový
Odpovedať
@daralbajda a aký typ máš? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@dafu no podla mna nie je. Je podobny UNM 210-8-25 WXOF ten je bezolejovy.
Odpovedať
trochu laicka otazka, kompresor nemam, ale raz planujem.. Ma sa skladovat naplneny alebo vyfucany?
Odpovedať
@majkoj v akom zmysle sa natrapi? mam 50ltr niekolko rokov a bezproblemov to prefukne a nikdy nebol problem a to boli mrazy aj -24'C. Mam 7 vetiev s 50 ventilmi a rozvody maju spolu cca 150-200m.
Odpovedať
Profilova fotka
@stowasser 50l zasobnik vydrzi chvilku a samotny kompresor nestiha dodavat potrebny prietok na to aby vyfukol vsetku vodu. To, ze sa u teba nic nestalo, neznamena nutne ze je vyfuknuta vsetka voda. Casto staci minimalny priestor, kam sa voda moze rozpinat. Pripadne mas mozno perfektne vyspadovane vetvy, to sa u mna neda....
Odpovedať
@dafu Gude , 24 l vzduchojem , 8 bar ,
Odpovedať
@majkoj @stowasser nasiel na webe zeby mal mat tlak 3-3.5barov a prietok 17-43m3/h (asi 400l/min).Tazko povedat ako daleko je to od reality. https://www.prorain.sk/nase-sluzby/ra...
Odpovedať
Profilova fotka
@slabak ale tych 400l/min je na vystupe nie na nasavani :). A vyrobcovia tych lacnych kompresorov velmi radi udavaju prave udaj o prietoku na nasavani, kedze ten byva skoro 2x vacsi. A samozrejme netreba zabudat na to, ze aj ked ma 10bar kompresor rovnaky vzdusnik, npr 50l, 8bar kompresor doda menej vzduchu...
Odpovedať
@majkoj @daralbajda vdaka za rady. Nakoniec som sa rozhodol pre Schneider. Snad dobre posluži aj ten :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Zdravím, ja by som potreboval kompresor na bežne ofuknutie náradia, fúkanie pneu a sem tam niečo nalakovat, ale to len drobne veci ( palety, drobne predmety). Pozeral som Scheppach hc24. Utiahne to ?
Odpovedať
@jurajch hej ale to striekanie fakt len male veci
Odpovedať
@jurajch JA mám tento: https://www.hornbach.sk/shop/Bezolejo... a na to, čo si uviedol mi postačuje. Takže aj ten tvoj ti bude stačiť.
Odpovedať
Najlepši kompresor je ATLAS COMCO, Gardner Denver, potom daleko nic a potom az schneider a potom Orlik a ostatne :-)
Odpovedať
@eri2 To bola otázka z júla... treba si pozrieť dátumy príspevkov a otázok.... ;-) :-)
Odpovedať
@chrobak7 ty si s ním aj lakoval? Prídem mi dosť malý aby zvládol striekanie farby
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?