Čistenie vírivky Lay-z-spa Maldives

Profilova fotka
Poprosím skúsenosti ohľadom čistenia kalu-usadenín zo spodu vírivky po použití bezchlorovej chémie.. Filter ide nonstop s malinkými prestávkami.. Vysávač zoberie iba večšie špinky no biely kal zostane
Odpovedať
@lubica_zajickova tie oxy tabletky hodte do kosa alebo reklamujte nech vam vratia peniaze. Farbia vodu na bielo,nevedia ani v mountfilde preco. Ja pouzivam vyhradne od vodnara guanicid a oxy v tekutom stave. Vsetko co ma praskovu formu je oblb. Problemy zmiznu.
Odpovedať
Profilova fotka
@jozefsv ,,,to fakt?velmi pekne dakujem vždy mame bielu vodu...nevieme sa zbaviť zákalu ,,prosím ukažete mi čo iba použivate ,,,,dakujem
Odpovedať
@lubica_zajickova https://www.okmarket.sk/bazeny-infras... https://www.okmarket.sk/bazeny-infras... K tomu si kupte odpenovac, raz za cas sa pouzije ak sa viac kupe a voda zacina penit. K tomu meranie kyslika raz za tyzden a ph tak 2 krat za tyzden. Najprv upravit ph a potom pridavat guanicid s oxy. Voda musi byt ako sklo mesiace. Takto to mam ja. Raz mi chemia dosla a zabudol som objednat tak reku tam hodim tbl z mounfieldu. Hned voda zbelela,zacala prilis penit. Mountfield a podobne firmy nesmu predavat chemiu v tekutom stave,nemaju nato povolenie tak si vymysleli svoju tbl formu ktora obsahuje len nejake stopove mnozstvo toho co poriadna chemia. Ked som to reklamoval a ukazal im video co sa stalo s vodou tak nakoniec to priznali co pisem vyssie. S vodnarom raz za tyzden nalejete a mate pokoj.
Odpovedať
@lubica_zajickova este som zabudol, neviem ako tieto nafukovacky ale mne staci bohate 4 hod denne filtracia. 3,5 bolo na hrane. Filtrovat cely den je chore. By sa mi voda uvarila.
Odpovedať
Profilova fotka
@jozefsv... Veľmi krásne ďakujem... Toto mám doma... Budem používať iba zatiaľ guancit a už som písala reklamáciu platila som za chémiu 136 E
Odpovedať
Profilova fotka
@jozefsv ,,,kupili sme aj vysavač a nič,,,,vlockovač niečo dá do vločiek na filter to nezoberie ani vysavač
Odpovedať
@lubica_zajickova toto je guanicid do bazenov a nie do virivky,to je slabota, do kosa. Musite si kupit pre spa. Tento modry nezvlada teplejsiu vodu - vyhodene peniaze. Osobna skusenost. A musi sa kombinovat s oxy. Ziadne vlockovace som nikdy nepouzil,vobec to nie je treba.
Odpovedať
Profilova fotka
@jozefsv... Ja vám veľmi pekne ďakujem... Čiže si objednám z toho linku co ste mi poslali... To stačí?.. Som z tohto celého paf... Milión otázok a odpovedí.... Ďakujem vám
Odpovedať
@lubica_zajickova staci. Skusenost je taka ze ked budete davkovat podla vyrobcu tak staci merat kyslik po tyzdni,vydrzi to presne. Jedine ze sa budete kupat velmi casto tak treba zmerat skor. A kontrolovat ph
Odpovedať
@jozefsv mozem sa opytat. Co vsetko obnasa starostlivost o virivku? Aspon zbezne keby ste mi popisali
Odpovedať
@zuzcek1988 nerozumiem co mate na mysli. Myslite akrylatovu?
Odpovedať
Profilova fotka
@jozefsv prosím čím merate pH iba tými prúžkami?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lubica_zajickova https://www.mountfield.sk/kvapkovy-te...
Odpovedať
@lubica_zajickova este som zabudol dolezitu vec, neviem ci nafukovacky maju ozonator,asi nie. Cize vo Vasom pripade bude nutna asi dlhsia filtracia. Treba to skusit
Odpovedať
@jozefsv chceme akrylatovu virivku, ale nemam ani ponatia aku starostlivost obnasa? Ci staci zapnut filtraciu a pouzit spravnu chemiu?
Odpovedať
Profilova fotka
@jozefsv ,,nie nie toto nemáme ,,,práve pozeram čo to vôbec je ozonátor,,,no už sme rozmýšlali aj nad druhou pieskovou filtráciou,,,no teraz idem objednať tie pripravky čo ste mi poradili ,,,,z celého srdca velmi pekne dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@jozefsv staci pouzivat ten guanicid spa bez toho druheho oxy?alebo je podmienka obidva spolu?dakujem
Odpovedať
@lanuska musi sa kombinovat pre lepsi ucinok.
Odpovedať
@lubica_zajickova pieskovu filtraciu nepotrebujete
Odpovedať
Profilova fotka
@jozefsv dnes som ten guanicid objednavala a kebyze viem toto vsetko skorej tak objednam aj ten oxy🤣 takze este doobjednam radsej
Odpovedať
Profilova fotka
@jozefsv ,,táto krpata filtrácia nič nevysaje,,,,ja som už paf zo všetkého,,,no vysadim všetko čo som používala a počkám na objednávku a idem nato skusiť len tie dva výrobky
Odpovedať
Profilova fotka
@jozefsv krásny večer ...bola som v mountfield zaniesť tu chémiu no nevedel sa mi vyjadriť či mi je vyreklamujú,,,nechali si ju a dajú vedieť,,,a dnes som prvý krát dala do virivky oxi ,,,,som zvedava na výsledok....velmi pekne dakujem za rady
Odpovedať
Profilova fotka
@jozefsv tie dva produkty kedy a ako používate prosím?
Odpovedať
@jankazb nalievam samostatne na rozne miesta vo virivke. 40ml guanicid a potom nasledne asi 200ml oxy. Predtym musi byt ph upravene od 7 do 7,4. Ak nie je dobre ph tak guanicid nebude dobre posobit a stane sa kludne po par dnoch ze nenamerate ziadny kyslik. Davkujem raz za tyzden pri teplote vody ca 36 stupnov. Pri nizsich teplotach by to vydrzalo asi kusok dlhsie.
Odpovedať
Profilova fotka
@jozefsv ďakujem, oba som objednala. Do teraz sme v nafukovacej používali oxi tablety čo odporúčal výrobca, ale stále vzniká dolu akoby sliz. A to fakt využívame iba dvaja a absolútne čistí. Nahrievame na 38st. Ďakujem za radu.
Odpovedať
Profilova fotka
@jankazb ...ahojte,,u nas sa už týžden používaju oxi oba pripravky a zdá sa fajn voda,,,uvidíme neskoršie,,,velmi pekne dakujem za pomoc a rady..
Odpovedať
@zuzcek1988 my dávame 2 veci,v takom plaváku chlor šok,to je taká velká stači 1/4 dať a potom pred kúpaním a po kúpaní čosi nasypeme tak cca štamprlík,a ešte sú tam aspoň my máme 2 filtre,tie tak za cca 2 až 3 týždne vysprchujeme a a šup do sava,
Odpovedať
@zuzcek1988 niekedy ešte PH mínus používame,ked moc pení ,ak budeš chcieť potom ti dám foto,teraz už tma.
Odpovedať
@zuzcek1988 prehliadol som ot. Zalezi aky druh upravy vody si zvolite, bud chlor alebo kyslik. Okrem toho po kazdej vymene vody vytocim vsetky trysky,vycistim, vycisti sa komplet virivka,splachne sa. nie pri kazdej vymene dam pripravok na precistenie trubiek a raz rocne by to chcelo vymenit filter. Ako dlho voda vydrzi zalezi od starostlivosti,staci raz presvihnut 2 dni a je po nej. Akrylatove maju moznost aj automatickej upravy vody. Taha si to z bandasiek napr, to samozrejme aj nieco stoji. Zalezi vela na systeme ovladania, treba postudovat comu sa vyhnut a co je dobra znacka. Ja mam ovladanie s motormi balboa - usa. Tam sa nastavi 2 hod rano a 2 vecer filtracia s ozonatorom. Virivka sama upozornuje kedy treba urobit oplach filtra, vymenit vodu...
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 ,,,my používame bezchlorové pripravky ,,,,na báze kyslíka,,,
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?