Staviame na jar 2013

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Je tu niekto kto ide stavat domcek na buduci rok a prave teraz sa topi v papieroch? Co uz mate vybavene?
Odpovedať
Profilova fotka
caute my tiez ideme stavat na jar projekty uz mame studnu tiez len to povolenie.uz teraz sa mi krutia nechty na nohach ked si spomeniem na tie vybavovacky a dovolenka bude fuc ;-(
Odpovedať
My sme dnes dostali stavebko, juchuuuuu, už len počkať kým nadobudne právoplatnosť a može sa ísť vybavovať hypoteka. A hlavne už nech je dobre počasie, lebo tuto zimu len sneži a sneží ]-(
Odpovedať
kedy začínate ľudkovia? v marci, či neskôr? ja sa neviem dočkať, ale vraj murovanie na lepidlo(staviame z porotherm profi) sa musí uskutočňovať pri teplote vyššej ako 5 stupňov, a vraj ani v noci nesmie mrznúť, neviete náhodou ako je to s tými nočnými teplotami pri takomto spôsobe murovania?...lebo aj apríl niekedy prekvapuje nočnými mrazmi, tak to asi začneme až v máji?????????nieeee
Odpovedať
No my budeme radi, ak by sme začali v apríli so základmi, ale vidim to skor tak,že so základmi začneme až v maji a murovať budeme až v juni...
Odpovedať
Profilova fotka
my mame pasy zaliate , ale potrebujeme dokoncit zakl.dosku. tiez sa tesim ako male decko, kedy uz sneh vsaje :) kazde rano kukam von z okna, ze jeeej zas ho je menej ale teda nestusim kedy zacneme betonvat, sme dost hore na severe, ziadna blava.
Odpovedať
Profilova fotka
@idom ahoj, my sa chystame na jar začať stavať pri Ba. Ale úprimne vôbec neviem ako uačať, pozemok máme aj vybraný typ domu-bungalov, ale nemám ešte projekt.Rozmýšľame o možnosti dať hrubu stavbu stavebnej firme, keďže obaja sme uplne mimo fachu.Obávam sa však predraženia a odfláknutia. Vieš mi dať nejáke rady resp. tipy. Velmi pekne ďakujem
Odpovedať
@janica24 ahoj uz som ti odpisal na tu spravu co si mi poslala postou. Zavolaj mi a cele to mozeme prebrat. To urcite neporiesime jednou spravou. :) Ale som rad ze ti mozem pomoct. :)
Odpovedať
@rebeca2 ak bude vonku nad 5 stupnov, tak obcasny vecerny mraz vadit nebude. Idealne pockat na 8 stupnov (uz buduci tyzden snad) a aspon tyzden nech nechodite po blate. Ja tiez tak cakam. :) Uz sice nie kvoli stavbe, ale kvoli okoliu domu.
Odpovedať
Profilova fotka
my nestavíme, ale čekáme až budeme moci začít....grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Odpovedať
zacali sme s vybavovanim stavebka prave...snad do dvoch mesiacov bude hotove
Odpovedať
Profilova fotka
@lenka_1989 tak to vám držíme palce s vybavovaním..snaď natrafíte len na ústretových ľudí :-)
Odpovedať
dakujemee :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
My tiež čakáme,kým zíde sneh až už možeme začať kopať základy. Stavebné povolenie je aj uver schválený. 8-) Len to slniečko keby viac hrialo a topilo sneh tu na kysuciach.... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Jojo, ale snad už toho sněhu moc nebude a bude už jen sluníčko, také už jen čekáme, až bude rpozumné počasí, aby se mohlo začít konečně stavět.
Odpovedať
Profilova fotka
my budúci týžden začíname murovať...základovú dosku máme od októbra :-)
Odpovedať
@mirrinka my máme tiež základovú dosku od októbra:-) aký stavebný materiál použijete?
Odpovedať
Profilova fotka
@rebeca2 Termalica :-) dlho sme uvažovali a prehodnocovali cenové ponuky od roznych firiem a tiež na rôzne materiály....rozhodli odporúčania a kladné ohlasy :-) a samozrejme v neposlednom rade aj cena :-) a vy?
Odpovedať
no my Porotherm Profi na lepidlo, máme tiež dobrú cenovú ponuku od známeho a vedľa nás stavebniny,už len to počasieeee, odkiaľ ste? máte ešte sneh? tu pri BA našťastie mizne:-))
Odpovedať
Profilova fotka
@rebeca2 aj my sme na začiatku uvažovali nad Porothermom profi.... som z okresu He a čo sa týka snehu,tak našťastie už tiež mizne,dnes bolo krásne slnečno tak sa už roztopil aj ľad,ktorý bol na doske pod snehom - sneh sme z nej v piatok odpratali :-) dúfam,že zima je už nadobro preč a teším sa na ďalšiu,ktorú( tiež dúfam :-D) už strávime vo vlastnom domčeku :-)
Odpovedať
my sme mysleli že už budúci týždeň by sme mohli kopať základy no ako som dnes ráno počula v rádiu tak nič z toho :( má sa zas ochladiť a mrznúť :-| je to škoda... máme všetko pripravené no uvidíme čo bude s počasím snáď sa umúdri a konečne začne jar :-) mi máme tiež Porotherm Profi na lepidlo a ako tak čítam tak bude musieť byť fakt dobré počasie aby sme mohli murovať ... tak len dúfať že to bude ok aby sme sa mohli čo najskôr dostať od svokrovcov :-D
Odpovedať
Nikto z Vás neplánuje stavať s tehlou Leierplan 30?
Odpovedať
aj my by sme tento rok chceli začať so stavbou domčeka..zatiaľ sme v štádiu vybavovania pripojení na el. a vodu.. sme viacerí majitelia pozemkov a dohodli sme sa, že čo sa bude dať budeme riešiť spoločne hlavne tie najdôležitejšie pripojenia chceme riešiť hromadne..uvidíme ako to dopadne..projekt domu mám v hlave a v skici na papieri len nájsť niekoho šikovné na Orave kto nám to nakreslí..nepoznáte? dajte vedieť..
Odpovedať
tak už máme všechny souhlasy sousedů, byla to fuška a v pondělí podáváme na stavební úřad, takže tak do tří týdnů bychom už mohli mít vyřízenou ohlášku. Stavět budeme z Heluz 30. Máte už domluvený nebo snad i sehnaný materiál a domluvené řemeslníky a tak? A oplocujete předem pozemek?
Odpovedať
@kamilape držím palce at to máte do 3 týdnu schválené,. nám přesně po 30 dnech vydali papír, na kterém stálo, -- jelikož se kolem vašeho pozemku nacházejí optické kabely a přípojky budou províděny v těsné blízkosti , musíte mít souhlas od firmy, které je pokládala a provozuje.. málem mne piclo, tak se vše vyřídilo, cca 3 týdny než došlo vyrozumění a pohledová mapa s trasou kabelu od jisté firmy na tyto kabely,, a tam se píše. .. naše kabely jsou mimo vaše uzemí a nezasahují do žádné ze staveb, které budete provádět. jsou vedeny až za cestou,(kolem našeho pozemku vede obecní cesta) kde mi nic nebudeme provádet. tak z5 na úřad s tímto vyjádřením, a úřednice , když to zhlédla tak jen řekla, no se omlouvám my to tu máme špatně zaznačeno..a my na to.....tak to prosím urychlete at stihnem do zimy desku, a odpověd.. no musí to znovu projít celým schválením, a jelikož na to maj měsíc tak opravdu znovu na den přesně to trvalo měsíc... takže chybou úřednice zdržení odva měsíce a neuděláš nic.. takže držím palce...
Odpovedať
No tento rok nám všetkým čo chceme začať stavať počasie nejak nepraje...
Odpovedať
ale už se jaro dere nezoufat vytrvat..
Odpovedať
@marwen67 snad to proběhne v pohodě... všechno jsme prošli, cesty spoluvlastníme, tak snad se tam už nic nevyskytne... uvidíme.. a s tím jarem nevím, nevím... v Praze teď poletuje sníh..
Odpovedať
u nás v Českém Těšíně dnes ráno bylo znovu 10 čísel ale myslím že to po víkendu už nebude znát a mají přijít teplejší dny už..,
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte všetci!!! Aj my sa chystame stavať na "jar 2013" ale kedže sme dali žiadosť na ŠFRB, tak s toho bude asi tak jún :-( ale hlavne aby bolo, lebo sa už nevieme dočkať!!!!!!! aj ked sa zároveň trocha bojíme , lebo tých info o stavbe je teraz vela, ach jaj!
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravým vas všetkých aj mi budeme stavať na jar 2013 už zvažame pomaly material, ale to počasie katastrofa.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?