Stahovanie sa z bytu do 450 km vzdialeného RD. Ako na to? Skusenosti? Rady, tipy a triky?

Profilova fotka
Priblizne o mesiac sa aj s rodinou budeme sťahovať z 3 i bytu do RD vzdialeného 450 km. Ako čo najlepšie zvládneme sťahovanie z pohľadu časového, financneho, stresového? Ako by ste to vyriešili vy? Ďakujem za vase príspevky, rady, tipy.
Odpovedať
@gosko kup nco najvuac noveho nabytku a veci odvez na dodavke
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell nábytok máme komplet new ale situácia sa zmenila a sťahujeme sa. Ak by som to mal v všetko predať tak len podcenu a to je rozdiel a strata rádovo v stovkách eur. A jedna dodavvka bude málo...
Odpovedať
Kukni jake su ceny naprkontajneroveho kamionu tam spraces vsetko a vypocitaj si ci sa ti to oplati ked nie nam velku dodavku ako jumper a na 2x to otoc a za dva dni si prestajovany. Ja ked som sa stahoval 3000km tak ma kontajner vysiel nepametam si presne ale okolo 2000 a dovoz k domu okolo 150.
Odpovedať
@gosko ak to chcete co najlacnejsie, tak dolezite veci si treba prestahovat velkou dodavkou, pozicanie na den stoji 50€, zvysok prestahovat po dohode so spediciou, ktora vie vytazit vracajuci sa prazdny kamion na tej trase a potom je cena symbolicka.
Odpovedať
Profilova fotka
@joey555 možno by bolo dobré dve dodávky a na supu to presťahovať len čo som pozeral tak majú dodávky limit a to 450 km za deň
Odpovedať
@gosko tak ste nasli dom ? a v dobrej cene? len som zvedava ;) urcite oslov stahovakov, prestahovat max. na otocky. nebbude to take drahe ako to vyzera, ked si das len odvoz, nie komplet balenie.
Odpovedať
ja som to riesil cez toptrans , skusal si?
Odpovedať
@gosko ak chces stahovat vsetok nabytok tak to mas aj na 10x dodavkou, to uz je asi fakt lepsie daky tahac alebo si kup dodavku povoz a potom predaj.
Odpovedať
Odkial a kam sa sťahuješ???
Odpovedať
Niekedy je lepsie nabytok predat so stratou,ako ho draho prepravit na druhy koniec republiky :-| Skus oslovit nejake sklady,alebo prep.firmy, co robia len cez tyzden. Na vikend dokazu mat volne vozidlo
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzka60 ano našli a podrobnosti sa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Takže je to z Modry do Bardejova. Kupit dodávku a potom ju predat to nejde nakoľko bude treba bubaky n iné veci. Toptrans som neskúšal a skusim obvolat stahovakov a aj nejaké spedicky. A áno niekedy je lepsie predať nábytok pod cenu ako trepať cez celú republiku len kto mi kúpi napríklad gauč čo ma vyšiel 1200 e aspoň za polovicu? A to ma 4 mesiace. Takže nábytok si necháme. Inak vďaka každému za odpovede 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
http://www.reality.sk/inzerat/RE00019... Budeme tam byvat dve rodiny. Samozrejme ratame s nakladmy na rekonštrukciu.
Odpovedať
Obvolaj nejaké špedične firmy z vychodu, zvycajne všetci vykladaju VW BA, alebo PSA TT, najlepšie konec tyždna ked sa potrebuju dostať domov. Berú okolo 1€/km, čo nieje take strašne keď to potrebuješ. Skus HUDOS Bardejov maju 200 kamionon, t.č. google...
Odpovedať
@gosko kamo lokalita, cena domu neriesimnale su tam.riedne drahe domy ale k stahovaniu prenasal som veci do1. Izb bytu a sielnsom hadam 4 krat, ten gauc zabere pomaly celu sterdne velku dodavku, to mas 900km cena za km keby si mal 40centov to mas okolo 360e potm skrine byvaju labilne rozoberat,to nebudes, niest cele sa neda.. fakt skus dopytovat daky tahac co by sa dal vyuzit ako nevytazeny len aby,bol ochotny obetovat cas na nakladanie a vykladanie, alebo aspon dake velke skrinove auto. Dodavka je o nicom
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell na lokalite a cene neni ani čo riesit. Veľa ľudí si myslí že na východe lacno. Áno lacnejšie ale nie nejak extra. No skúsim obvolat a asi je dodávka fakt maaaaalo.
Odpovedať
@gosko ..chvalim lokalitu...som rodacka..uz tam nebyvam ....len sa pousmejem nad tym, zevychod je lacny... BJ je riadne drahy..a zarobok slaby...:-/
Odpovedať
Profilova fotka
Mám rodáčku moju drahu a áno ba dokonca aj okolité dediny okolo BJ sú celkom drahé.
Odpovedať
@gosko vou, to vyzera dobre.a nato, ze priamo v bardejove je cena podla mna velmi dobra ;). Uz len ked to zoberiem za cenu hrubej stavby pri tom objeme domu...dobree. samozrejme budu treba nejake rekonsrrukcie, ale neni treba hned investovat, takze parada. Gratulujem...a myslim to uprimne :).
Odpovedať
Profilova fotka
Vďaka si veľmi milá 😃 no zasa neni to uplne že extra super ale keď zohľadnil všetky okolnosti tak je to super. Aj keď veľa veľa práce čaká. Ale to už je taká potešujúca práca pri zveladovani.a ty si odkiaľ?
Odpovedať
My sme sa sťahovali z KE do Prahy. Mám veľmi dobré skúsenosti s firmou : ústretoví, majú popruhy na upevnenie nábytku, deky a fólie na balenie. Věci sme pobalili sami do banánových krabíc, oni zabalili obrazy a nábytok. Skús ich osloviť : "Ing. Erik Hlavatý"
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Robia to napr. Progo, s nimi som veľmi spokojný, keďže som sa za posledné 3 roky 4-krát sťahoval. Hlavne majú ochotných ľudí, vedia si nájsť čas a dobré ceny. To sú oni https://www.progo.sk/sluzby/stahovanie Akurát neodporúčam pri takej vzdialenosti sťahovať všetko, lebo
Odpovedať
@patrik621 a ty vidíš, že reaguješ na otázku položenú pred viac ako 4 rokmi ? :D :D
Odpovedať
@lubk0 a ty chápeš, že toto vlákno čítajú aj ľudia v roku 2020?
Odpovedať
@patrik621 naco odpovedas a viac sa strapnujes. Tato diskusia bola na vyriesenie zadavatelovho problemu pred tymi styrmi rokmi a nie vytvaranie zbytocnych prispevkov alebo v horsom pripade robenie si reklamy?
Odpovedať
Uz se perou, velebnosti.
Odpovedať
@zetak vidis, a ked bude niekto hladat aktualnu odpoved, tak ma hint od @patrik621.. btw. preco citas a vyjadrujes sa k starej teme?
Odpovedať
@rapidek Tak si zalozi svoju temu alebo prida novu otazku. To teraz ma kazdy do kazdej starej temy napisat svoj novy poznatok pre pripad ak by to niekoho zaujimalo? btw: Len mi nedalo zareagovat na patrikov zbytocny a ironicky koment ...ano, tak ako je zbytocny aj ten moj za co sa ospravedlnujem 🙂
Odpovedať
@zetak aky zmysel ma zakladat furt nove temy s rovnakym obsahom? Prosim ta precitaj si v pravidlach fora hned 1. bod v sekcii zakladanie novych Diskusii a otazok...
Odpovedať
@rapidek tym pridanim novej otazky som myslel do tejto temy. Ale to je jedno, uz som dohovoril.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?