Redizajn starého nábytku

Ahojte, chcela by som sa poradiť, ak máte niekto skúsenosť s opravou a redizajnom staršieho nábytku bola by som vďačná za každú radu. Mám starší nábytok po starkých, ktorý by som chcela opraviť a využívať ho na chatke. Ide o staré stoličky, stolčeky, kredenc, sporák na drevo, skrine, posteľ... Zaujímalo by ma, aký je najlepší postup pri takejto renovácií. Viem že na nete nájdem kopec videí ale chcela by som poradiť niečo čo máte overené. Aké produkty je na takýto nábytok najlepšie použiť, kde ich kúpiť a podobne. Vopred veľmi pekne ďakujem za každú radu. 🙂
Odpovedať
Ťažko radiť keď a i netušíme co to je za materiál, povrchová úprava a aká je tvoja predstava o finálnej podobe
Odpovedať
Najlepšie by bolo, ak by si sem mohla pridať aj nejaké tie fotky samotného nábytku, ktorý by si chcela zmeniť
Odpovedať
Profilova fotka
Záleží o čo konkrétne ide, o aký materiál a aký spôsob renovácie máš na mysli, či chceš prefarbiť alebo ako si to predstavuješ. Každý kúsok si vyžaduje individuálny prístup 😉
Odpovedať
@zita19 to o aké materiály ide by som musela prezistiť predstavu mám na spôsob vintage štýlu...
Odpovedať
@dara_777 môžem to dnes večer nafotiť
Odpovedať
@daniellito materiál prezistím ako som písala vyššie išlo by o vintage štýl a určite bude potrebné aj prefarbovať
Odpovedať
Profilova fotka
@kiki149 kriedove farby. Dnes to uz kupis aj v OBI.. Netreba na to nejaku zvlast specialnu pripravu, staci jemne prebrusit a natret stetcom. Samozrejme ak je nabytok konstrukcne ok, nie je napadnute drevo ci rozlepene spoje....
Odpovedať
Profilova fotka
@richard71 rozlepene spoje alebo taketo drobne upravy, to je nic si myslim, stale to vyjde asi lepsie, ked sa to zrenovuje ako kupovat novy nabytok. inak takuto farbu som v obi kupovala a bola fajn.
Odpovedať
a mas aj nejaku fotku takehoto nabytku aby sme ti vedeli mozno lepsie poradit? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@fulmia jasne. len som tym myslel ze ak treba nieco opravit najprv zlepit a potom natriet 🙂
Odpovedať
no u mna by asi vsetko islo cez brusku, nejake mozno precalunenie a olej 🙂 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@richard71 jaaaj no to ano, to by hadam nerobil niekto opacne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?