Prosim o rady

Ahojte chcem sa opytat, nas pozemok susedi s restauracou, deli nas iba pletivovy plot s tou zelenou latkou, teraz si tam robia parkovisko pre 20 aut hned za nasim plotom, plot mame od terasy asi 4 metre, to ze tam bude hluk a hudba ok, to ze tam je tam obrovske detske ihrisko a pocut kazde slovo ok, to ze ked skacu na trampoline vidia nam rovno na terasu ok, plot sme o meter zvysovali pre sukromie je ozaj vysoky, 2,5 metra, ale to ze hned za nim bude parkovat 20 aut neviem predychat, vsetky vyfukove plyny a hluk budeme mat na terase, o tom ze spat dieta do kocika na terasu bude nemozne ani nevravim, nechcem sa hadat ani robit rozbroje, ale chcem iba pocut aky vy mate na to nazor, novy plot robit nechceme, pred zimou sme robili tento vysoky pletivovy, chceme ho nechat obrast brectanom, ale bojim sa tych plynov z aut a pernamentneho hluku, ved mat 20 aut rovno pod terasou je hrozne😓 pocut uplne vsetko aj ked im mobil zvoni dnu😓
Odpovedať
@bielavila Ak tam chceš zostať bývať, tak nový plot ťa neminie. Pletivový plot je jedno, či má 2 metre alebo 5 metrov, stále budeš počuť všetko. Treba postaviť protihlukový z prefabrikátov Durisol. https://www.leierprodukty.sk/produkty... Nie že by si potom nič nepočula, ale aspoň trochu to stlmí hluk. A nech je vysoký aspoň 2,5 - 3 metre.
Odpovedať
@bielavila obec s touto požiadavkou ste kontaktovali? Nech im nariadia výstavbu plotu...
Odpovedať
Ja by som sa priatelsky porozpraval s majitelom, a poprosil ho o financovanie plotu. Niekedy sa da aj dobrym slovom pochodit.. ale niekedy aj nie. Ale k tvojej poziadavke. Mne na tvojom mieste by asi vadil prave hluk a pod. Ked s tym si uz akoby OK tak tie auta zas nebudu nonstop nastartovane. Cize mozno to nebude az take zle ako to na prvy pohlad vyzera..
Odpovedať
@chrobak7 Ahoj, síce nemám taký naliehavý problém, ako má zadávateľka témy, ale toto vyzerá veľmi zaujímavo. Máš s tým aj nejaké osobné skúsenosti, resp. referencie? Ďakujem.
Odpovedať
@lrdk Nie, osobnú skúsenosť nemám. Len viem o tejto možnosti.
Odpovedať
@lrdk obec moze od investora ziadat vynutenu investiciu. Posledny pripad co si pamatam, tak mesto Kosice vyziadalo upravu mestskej cesty pri stavbe Kauflandu. Ale je jasne, ze obce to asi nespravi sama od seba ak sa dotknuti obyvatelia takej vynutenej investicie nebudu dozadovat
Odpovedať
Som z opačnej strany máme silnú prevádzku s parkoviskom ,kde chvalabohu niesu susedia.Prevadzka parkovisko jednoznačne potrebuje to je jasné.Ja osobne by som kladne prijala ak by prišli susedia ,že chcú spoluinvestíciu na výstavbu nového plota.Ak máš prevádzku v obytnej zóne ,alebo blízko obytnej zóny je dôležité mať dobré susedské vzťahy to si uvedomuje snáď každý majiteľ reštaurácie.Určite ich navštívte v priateľskom duchu ,držím palce.
Odpovedať
Ja si tiez myslim, ze by boli ochotni sa dohodnut. Ved prvu upravu plotu ste si zafinancovali sami, aj to budu podla mna brat ako nejake plus. Treba to skusit, to je aj pre vas asi najjednoduchsie riesenie tak aby boli obe strany spokojne a pokial bude nejaky problem tak potom to uz riesit cez obec
Odpovedať
Profilova fotka
Brat byva vedla malej dedinskej krcmicky, neda sa povedat, ze by majitelia boli nejaki milionari a samy sa im normalne ponukli, ze by postavili oni plot medzi nimi, samozrejme na ich naklady tak aby mali sukromie na dvore. Ako bolo pisane, si myslim, ze tito podnikatelia si velmi dobre uvedomuju, ze mat dobre vztahy so susedmi je na nezaplatenie
Odpovedať
Dakujem vam krasne za odovede, budeme to musiet poriesit rozhovorom😊 aby ste videli, ze ako to je blizko, tak stojim na terase a ta plotom je uz parkovisko, su to mozno 3 m, nemerala som este presne😊 neporiadok si nevsimajte, prave zaciname nosit hlinu a bude tam krasny travnik😊
Odpovedať
@bielavila pokial nebude na tom parkovisku organizovat zraz motorkarov s vyturovanymi motormi, tak by som to nevidel katastroficky. 20 aut urcite nebude sucasne nastartovanych. Co si spominala, vsetky ostatne ruchy Vam nevadia, tak toto bude len take pozadie. Skor by ma trapil smrad vyfukovych plynov. Tak sa dohodnut s prevadzkou restiky, nech teda pomozu so stavbou protihlukoveho muru a mozno aj s navrhom, aby pri tom mure vybudovali vyhradene statie napr. len pre automobily
Odpovedať
@jurkoboss tak zraz motorkarov robit nebude, dufam🙈, ale dnes tu mal dve auta robotnikov a ked sme sedeli na terase citila som sa sko uprostred hlavnej cesty, hluk ludi a hudba samozrejme nepotesi, ale ok berem, ze mam dom v centre mesta, ale plot by urcite pomohol minimalne aby sme si nepoculi uplne vsetko co povieme, ...sukromie ziadne samozrejme... ale presne tie vyfukove plyny aj mna asi najviac desia lebo jednak mam dve male deti a tretie na ceste, na terasu ho ani nedam spat lebo vluse hudba, hokej, fotbal, ziva hudba... jednak som mala v plane uribit si zshony a pesticst ovocie a zeleninku a inde ako k plotu to dat neviem kedze pozemok je malilinky, manzel chce navrhnut aby auta parkovali iba vyfukmi od nasho plotu... uvidime co nam da rozhovor, ono keby to je raz za vikend alebo hoc aj cely vikend fajn, ale oni maju od rana do polnoci otvorene a do 22 mozu aj hudbu pustat. Syncek okno rovno do ich dvora😓 och keby viem pred rokom co sa tam chysta vybudovat asi by sme aj pouvazovali nad inym pozemkom, ale pred rokom tam mal iba travu a lokacia pozemku je perfektna, sme hned v meste, ale toto ma celkom mrzi aj preto, ze sa ani nic neopytal nas ako ozaj susedov co mame pozemok ozaj na hranici jeho pozemku, samozrejme nechceme si pohnevat nikoho, obcas tam skocime na obed, kavu ci na ihrisko, urcite za ziadnych okolnosti nechcem nikomu robit zle ani sa hnevat... no zapeklita situacia
Odpovedať
Článok sa načítava...
@bielavila mal som tam preklep Posledna veta: ... navrhom, aby pri tom mure vybudovali vyhradene statie napr. len pre elektromobily Tie su tiche a aj bez vyfukov
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?