"Prenájom" murára alebo svojpomoc verzus 2.200,-€

Profilova fotka
Ahojte, konecne sme dospeli k casu - murovat zaklady. Mame tehly Termobrik brusene + lepidlo a zakladovu maltu.... Objednavka dvoch murarov, nam bolo povedane na vikend 2200eur + nasa pomoc cca 8ludi.... Mate niekto skusenost alebo nejaku radu, popripade odporucit niekoho ? Zda a mi to prehnane za 1vikend.... je toho cca 30paliet, cca 60m3 - iba obvody, vnutorne priecky zmakneme snad :)))
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
my mame zajednanych murarov na 20 EUR na m3 budeme mat klasicku tehlu a budu si robit tu maltu ci s cim sa to spaja, pomahat im nebudeme teda muz tam bude keby cosi a kvoli dozoru.
Odpovedať
podla mna prehnana cena ak im mate este pomahat!!! to by som nebrala. zvladnete to aj sami za dva vikendy mozno aj za 1 ak vas bude viac.
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 Ved prave... nikto to z nas nerobil a nemame k tomu odvahu... predsa je to len dom a nie budka :(... aj mne sa to zda prehnane za vikend s nasou pomocou...
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 ja by som sa do toho nepustala sama... najma nie po nasteve u znamych kde sa do toho pustili sami a dnes nevedia umiestnit sprchovy kut s pravym uhlom.. tak su steny krivne... a potom nie kazdy ma na to cas.. proste ma pracu atd atd...
Odpovedať
@andyfoto - cena je dost prehnana, zhanala by som niekoho dalsieho, ak si na to netrufate sami.
Odpovedať
Profilova fotka
teraz som si to precitala tak to je cena s lepidlom? tak to je fakt velmi vela.... mozno je to s bratislavskou prirazkou
Odpovedať
Profilova fotka
čo majú tí murári ruky zo zlata ??? akože zárobok jedného za dva dni 1100 eur?? no aj ja byť tebou, zháňam ďalej ... a k dvom murárom 8 ľudí mi príde tiež moc, my keď sme ťahali múry, tak sme si zavolali murára, aby to išlo rýchlejšie, robili sme aj sami a murár chcel dvoch ľudí k sebe a bolo to tak akurát ... tak neviem no
Odpovedať
@andyfoto-teda to je prehnaná cena a poriadne-u nás muroval 1 murár a manžel pomáhal, keď manžel nemohol zaplatili sme ešte jedného človeka. murovali sme popoludniami 10 dní a z ytongu, bungalov 9x17m, zatiaľ tiež obvodové múry. s prácou maximálna spokojnosť, precízne, presné. a stálo nás to 500€ (teda ten murár) :-)
Odpovedať
je to dost penazi, cena za kubik vychadza cez 36 euro, co nie je fakt malo, cp viem tak takto beru murari okolo 25 euro za kubík...., nemyslím tym nejaku stav. firmu, kde by si prisiel asi k takej cene aku ti teraz navrhli...
Odpovedať
Profilova fotka
@ryja tak to ano.. to je ina cena... tamti ponukali 25eur za kubik, je toho az az... 40 paliet, 1 paleta = 2m3 . Tak si to kazdy vypocita +lepidlo navyse ktore bude trebat lebo myslim ze nemame presne. Len to, ze dvaja murari aby zhrabli za vikend tolko penazi s pomocou nasich ludi? zvlastne... keby prislo ich 8 a spravia to tak nepoviem ani slovo....
Odpovedať
a 8 ludi pri tahaní murov navyse okrem murarov ,neviem co by tam mali vsetci robit, mozno tak dvaja pomocníci, ale osem? :-| my sme staviali poschodovy dom a bol jeden majster(manzel ;-)) a dvaja pomocnici, prízemie(6,5x12,5) za vikend bez stresu, potom sa cakalo na strop..
Odpovedať
Profilova fotka
@andyfoto cize mas cca 80 m3 a chcu za to 2200 EUR? rozumiem tomu spravne? to je 27.5 EUR na m3 tak to potom nie je zla cena... na zaciatku si pisal ine m3. samozrejme nerozumiem na co chcu tolko tych pomocnikov... ono je otazka ci ich potrebuju na preklady a pod. ved ked to bude lepidlom pozri tu http://www.e-filip.sk/default.aspx?Co...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@maznacik007 80m3 je komplet, no my pocitame iba 60, lebo vnutorne priecky si spravime sami... ked budu obvody a nosne hotove... a pomocnikov? no nemyslim zeby to zmakli 2ja za vikend :)) ...inokedy sa nam neda ist k domu bohuzial s nasou pomocou aby to bolo o to lacnejsie...
Odpovedať
Profilova fotka
@andyfoto skus to skresat s nimi na tych 26 Eur na m3 pripadne si zadaj dopyt ... alebo sa popytaj ludi v okoli co stavali. Ono viem ze niekto hovori ze stavat mury to je nic... ze sa to da aj samy.. ale ked su krive mury tak potom je problem s omietkou atd atd... rada by som ti doporucila nasich ale ti budu pracovat u nas... :-D
Odpovedať
samozrejme ze treba pomocnikov, ale az osem, to sa mi zda prehnane... ja by som urcite nedala pomocnikom vodovahu do ruky a nech si poradi s nou pri kladeni tehal..., na rezanie tehal, nosenie, miesanie lepidla ano,- ako pise maznacik007 predist tym "krivotinam" skuste si este pozhanat murarovak vam to nehori za lepsiu cenu a samozrejme svojpomoc treba vyuzit, uplne to chapem ;-)
Odpovedať
No to je dost prehnana cena veru... ti dnesni murari uz ozaj nevedia co pytat, ako nam za osadenie ryn... 400 eur... je to normalne??? a to si jeden pytal 700 eur. No veru by som sa este poobzerala po inych, a 8 pomahacov, to ozaj neviem co by tam robili... tak to je potom svojpomoc... ved za tie prachy by tam mali mat svojich ludi a malo by to byt na kluc ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ja si myslím, že 8 pomocníkov tam bude tak akurát dobre zavadzať. Radšej by som ich využila na inú prácu.ˇ...
Odpovedať
Profilova fotka
my sme mali jedneho murara dali sme mu 50e za den a nahanal nas ako divych.za den sme mali obvodove mury hotovo.uz sme len priecky a nosnu priecku dorobili aj sami.cena je moc prehnana..vlastne cena je normalna ked ti to partia spravi,ale ked mas aj ty zohnat ludi to je mooooooooooooooooc 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@andy03 ahoj ahoj a odkial bol ten vas murar? asi sa konakt neda zohnat ze? :) ked tak do IP :)
Odpovedať
@andyfoto pokiaľ viem, tak môj strýko ako murár berie 150 eur za deň - nie je to málo, ale na druhej strane robí poctivo a ako drak a netreba chodiť za ním, či sa ulieva atď... má už aj partiu a niečo také ako fajčpauzy alebo popíjanie nestrpí..
Odpovedať
inak tá cena môže byť taká vysoká preto, lebo nechcú tú prácu vziať a vychádzajú z predpokladu, že blbec zaplatí - ak by som osobne ja im bol ochotný aj to zaplatiť, tak určite bez pomocníkov - nedá sa aj platiť a aj robiť, to si radšej zoberiem nejakého deduľa murára, ktorý nech mi kuká, ako to lepím a robím si to sám...
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby no v okoli BA najst murara alebo este lepsie dvoch za cenu 150eur na den keby bolo tak sa stane asi zazrak :)) asi tolko k Bratislave a okoliu... ked tak IP
Odpovedať
Profilova fotka
@andyfoto je to nas sused cez ulicu..byvame na dedine tu je vsetko tak o pomoci ..pomozu vam - pomozes potom ty im...ale bnlava je ina kava :-S
Odpovedať
@andyfoto inak klientovi to murovali ukrajinci a robili ako draci - bolo to dávnejšie, ale ak chceš, prezistím - chalan má dom v senci
Odpovedať
Profilova fotka
ako pisete - takato lacna murarska sila sa zohnat v okoli BA jednoducho neda :((
Odpovedať
viete mi poradiť dobrých murárov v okolí Košíc?
Odpovedať
@paullo strýko je od prešova, ak chceš kontakt, dám ti ho do IP
Odpovedať
@finsluzby pošli mi kontakt na neho ďakujem ti
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
dobry den ja poznam dvoch dobrych murarov a o dost lacnejsich ak chcete na nich kontakt tak sa mi ozvite na telefonne cislo:0940 704 198
Odpovedať
ahoj, skus aj tu pozriet, mozno najdes niekoho alebo inspiraciu: http://www.zariadim.sk/supplier/list
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?