Pozor na firmu Veyron - VEYRON, s.r.o., Lipová 2027/8 Spišská Nová Ves 052 01

Zdravím, dávajte si veľký pozor na firmu VEYRON, s.r.o.,Lipová 2027/8 Spišská Nová Ves 052 01. Presnejšie na pána veľkého majstra, ktorý sa volá Pavol Kalis a konateľom tejto firmy je Peter Tejbus. Všetko začalo podľa predstáv a prerábka 2 izieb mala prebehnuť behom 2 týždňov. Pán majster začal v prvý deň vytrhovať staré podlahy na druhý deň už začal vymýšľať a práce sa vôbec nechopil, na tretí a ďalšie dni doniesol so sebou cigánov, ktorý vymontovali staré okná a mali zamontovať nové okná a dokončiť prerábku 2 izieb s novými oknami, podlahami a omietkami. Avšak okná zle založili a pri zakladaní ich poškodil taktiež poškodili parapety a museli sa kupovať nové, ďalej omietky, ktoré robili opadávali, boli krivé a izby vyzerali ako maštale a museli sa robiť na novo. Doslova sme museli robiť prerábku prerábky pričom nám vznikli nové náklady a po 3 týždňoch vyzerali tie izby zdevastovanejšie ako boli pred tým. Tým pádom, sme ho museli poslať preč a nájsť si druhú firmu, ktorá to zaňho urobí odznova. Celkovo nám tento "pán majster" Pavol Kalis dlží za zničený materiál (omietky, okná, dvere, parapety...) 2 124€ ktoré odmieta zaplatiť i keď už vyše roka je na túto firmu podaná exekúcia. Nič nevlastní a nemá žiadne finančné prostriedky na účte a súd si s ním nevie poradiť, lebo ani upovedomenie o začatí exekúcie si ani raz nevyzdvihol. Vedeli by ste mi poradiť čo by som mala ďalej robiť, keď už aj tie naše Slovenské súdy sú prikrátke?
Odpovedať
Profilova fotka
Ostava ti uz len nieco nelegalne :-|
Odpovedať
@ddddandona123 V tomto prípade sa na zmluvný vzťah (spotrebiteľská zmluva) medzi FO a FO v zmysle živnostenského zákona alebo PO aplikuje § 55 občianskeho zákonníka. Spory medzi zmluvnými stranami uvedenými v spotrebiteľskej zmluve je možné riešiť mimosúdne podľa zákona č. 161/2015 Z. z. Civilný mimo sporový poriadok http://www.zakonypreludi.sk/zz/2015-161, čo vzhľadom na chovanie sa druhej strany asi nepripadá do úvahy. Keď vymáhanie dlžnej čiastky (musí byť preukázateľná zmluvou ) nejde podobrotky, tak musí ísť po zlotky.. Na riešenie spotrebiteľského sporu súdnou cestou sa vzťahuje zákon č. 160/2015 Z. z. Civilný sporový poriadok (pozri si § 290 až 300) http://www.zakonypreludi.sk/zz/2015-160. Súd vydá uznesenie, ktoré bude exekučným titulom na začatie konania o exekúcii v zmysle § 45 zák. č. 233/1995 Z. z. Exekučný poriadok http://www.zakonypreludi.sk/zz/1995-233 - EP. Exekučným titulom však môže byť aj notárska zápisnica § 45 ods. 2 písm. c) EP. Návrh na začatie exekučného konania na Okresný súd Banská Bystrica podľa § 48 EP podáte ako oprávnení proti povinnému podnikateľovi.. pozri si § 48 až 54 EP. Súd po posúdení návrhu vydá poverenie niektorému exekútorovi na vykonanie exekúcie § 59 EP. Začatie exekúcie a výkon exekúcie, ale aj zastavenie exe.. pozri ďalšie ustanovenia EP. Čo sa týka doručovania viď. § § 61b ods. 3 EP, ktorý znie: (3) Ak sa napriek vykonanému šetreniu nepodarí upovedomenie o začatí exekúcie doručiť povinnému do troch mesiacov od začatia exekúcie, doručí sa mu oznámením v Obchodnom vestníku; súčasne sa upovedomenie o začatí exekúcie doručí súdu, ktorý ho zverejní na úradnej tabuli alebo na webovej stránke. Upovedomenie o začatí exekúcie sa v takom prípade považuje za doručené uplynutím 30 dní odo dňa nasledujúceho po zverejnení oznámenia v Obchodnom vestníku. Váš návrh na začatie exekučného konania na súd by bolo posudzované ako ďalšia exekúcia povinného podnikateľa.. Treba zvážiť, či to stojí za námahu riešiť vymáhanie dlžnej čiastky vyššie popísaným spôsobom, samozrejme oprávneným zástupcom, alebo dlh vymáhať menej zákonným spôsobom - výpalníctvom.. :(
Odpovedať
@janetbla urcite maju podpisanu nejaku zmluvu.... :-)
Odpovedať
@ddddandona123 skúste sa obrátiť v PP na https://ombudspot.sk/ alebo https://www.sospotrebitelov.sk/
Odpovedať
@megdesign podľa §52 ods. 1 OZ platí aj ústne uzavretá zmluva SPOTREBITEĽSKÉ ZMLUVY § 52 (1) Spotrebiteľskou zmluvou je každá zmluva bez ohľadu na právnu formu, ktorú uzatvára dodávateľ so spotrebiteľom. Podľa OZ iba niektoré zmluvy musia byť uzavreté písomné .. http://www.onlinezmluvy.sk/spotrebite... @dddandona
Odpovedať
firma VEYRON, s.r.o. de facto aj de jure existuje, nebol na ňu vyhlásený konkurz http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=33248...
Odpovedať
@wolodymyr Keby sme boli na "Divokom západe" tak neváham, ale keďže sme v právnom štáte, tak som dúfala, že ak sa obrátim na právničku a Slovenské súdy, tak sa spravodlivosti dočkám.
Odpovedať
@megdesign Samozrejme máme spísanú zmluvu o diele, ale vidím, že aj tak nám je na prd.
Odpovedať
@janetbla Tak takýto človek by si ani nič iné nezaslúžil, ale mne to neprinesie žiaden úžitok, ak poškodím druhému. Práve naopak, nestojí mi za to aby som poškodila samej sebe. Zákony sú fajn, ale sú tak akurát na nič, keď prostredníctvom nich sa nedá od jedného lúzera vymôcť 2 124€, tak potom sa nečudujme, že politici (Kaliňák, Fico...) okrádajú tento štát, čiže nás o milióny € a nikto im nič nemôže urobiť. No a na začiatku mi pani právnička vravela, že všetky peniaze sa mi vrátia dokonca mi bude musieť zaplatiť aj súdne trovy, avšak teraz hovorí niečo iné, že sa mám zmieriť s tým, že pravdepodobne žiadne peniaze neuvidím. Tak sa sama seba pýtam načo sú takýto právnici a súdy dobrý?? V podstate sa mi iba navýšili výdavky na súdne trovy v hodnote 500€, takže som ešte viac v mínuse ako som bola.
Odpovedať
@janetbla Však to ma na tom asi najviac žerie, že táto firma si ďalej kľudne pokračuje vo svojej činnosti a okráda poctivých ľudí o peniaze. Lebo určite tento pán Pavol Kalis, išiel s tým úmyslom, že oklame a okradne človeka. Lebo ako prvé sme spísali zmluvu o dielo a pánko začal pracovať a povedal, že má veľa zamestnancov, ale až na tretí deň doniesol so sebou samých cigánov. A keď som sa s ním chcela mimo súdne vyrovnať, tak mi povedal, že môžem ísť aj na políciu a aj tak mu nikto nič neurobí ]-( .
Odpovedať
Profilova fotka
@ddddandona123 sorry ale po tvojich odpovediach ti ostavaju oci pre plac a minus cca 3 litre alebo ozaj ten divoky zapad a ver ze prvy zlomeny prst prinesie ovocie alebo sa zmier s pravnym statom a popraj mu bohateho jeziska
Odpovedať
Pozerám, ze Kalis opäť uraduje a zatial sa mu darí najst si ľudí, ktorí ho neohrozia. Kdesi tu na streche som aj napisala varovanie pred nim, no asi je to už zmazané. Tento luzer nielenže neplati výživné na svoju akože chorú dcéru Lauru a chodi kvoli tomu po sudoch, no tento nešťastný pilcik, ktory chce mať zajtra v garáži Mercedes ma tu drzosť spájať sa s podobnymi luzrami a okrádať dovercivych ľudí o peniaze a navyse saskovat v Markize, ze sa bude súdiť s NDS o poškodení svojho auta. No ak padne kosa na kameň, ktovie či sa bude na svojom fejsbuku stále vyškierať...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Myslím, že ste to povedali úplne presne. Škoda, že toto varovanie tu nebolo vtedy, keď sme začali prerábať. Tak ako asi každého, aj nás napadlo si túto firmu preveriť cez internet, žiaľ nič negatívne tu na ňu nebolo. Presne tak ako píšete. Smutnejšie je to, že sa vyškiera polícií a našemu skvelému súdnictvu, ktoré si s ním nevie dať rady, lebo nič nevlastní. A keď som s ním volala a chcela som sa s ním mimo súdne dohodnúť, tak mi povedal, že ho môžem dať aj na súd aj ísť na políciu a nič mi nepomôže a že on ma na polícií kamarátov a že nič mi nevráti. No, dopočula som sa, že je vo väzení, ale neviem či to je pravda. Aj vás takto okradol? Môžem sa opýtať z kadiaľ ste?
Odpovedať
Neplatiť ani cent dopredu, no asi ho vyhodite skor ako mu za cosi zaplatíte, lebo jeho slendrianska robota nema žiadnu cenu...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?