Poradíte firmu na kompletnú prerábku bytu v Bratislave?

Zobraz úvodný príspevok
Pozdravujem Vás všetkých. Minulý týždeň som si vybral firmu na komplet prerábku bytu - stavebné veci aj interiér. Včera som zistil, že tá firma je neseriózna, že má dlhy, že nedokončila zákazky atd., dokonca nezaplatila dodávateľom. Chcem poprosiť o typ na firmu všetkých, ktorí máte skúsenosti a referencie na kvalitnú, spoľahlivú a pritom cenovo rozumnú firmu, ktorá realizuje aj v BA (nemusí byť z BA resp. okolia). Ďakujem.
Odpovedať
Ja som s fy RENOVUM bola max. spokojná . prerábali byt mojím rodičom ktorí mi dali na nich dobré referencie a tak som ich oslovila a spravili všetko ako som chcela a v dohodnutom čase aj ked som na nich čakala skoro dva mesiace . Kedže majú veľa zákaziek tak si svojích zákazníkov poctivo vyberaju. Milý tomašba123 ak tak čítam tvoje riadky tak ty si veľmi problémový človek tak sa ani nečudujem že ťa odmietli. Myslím že už pri obhliadke vedeli že tebe nič robiť nebudú .A mal by si si uvedomiť e tak ako zákazník si vyberá firmu tak sú firmy ktoré si vyberajú zákazníka. A RENOVUM taká firma je .Nech sa ti darí..
Odpovedať
@tomasba123 Ja som s fy RENOVUM bola max. spokojná . prerábali byt mojím rodičom ktorí mi dali na nich dobré referencie a tak som ich oslovila a spravili všetko ako som chcela a v dohodnutom čase aj ked som na nich čakala skoro dva mesiace . Kedže majú veľa zákaziek tak si svojích zákazníkov poctivo vyberaju. Milý tomašba123 ak tak čítam tvoje riadky tak ty si veľmi problémový človek tak sa ani nečudujem že ťa odmietli. Myslím že už pri obhliadke vedeli že tebe nič robiť nebudú .A mal by si si uvedomiť e tak ako zákazník si vyberá firmu tak sú firmy ktoré si vyberajú zákazníka. A RENOVUM taká firma je .Nech sa ti darí..
Odpovedať
@kika773 Drahá údajná kika (podľa všetkého fiktívny účet niekoho z uvedenej firmy), spočiatku som nechcel reagovať, ale rozhodol som sa, že budem, už len kvôli možným budúcim obetiam týchto podvodníkov. Táto firma je jednoducho zlá, potvrdilo sa mi to aj v nedávnej dobe, kedy si známa od tejto firmy objednala rekonštrukciu kúpelne. Práca nebola odvedená kvalitne, firma je nedôveryhodná, používali klasické oje-klamstvá - snažili sa umelo zvýšiť cenu údajne prácami navyše, čo nebola pravda. Teraz reakcia k tomu čo píšeš, áno firma toho má veľa, určite nachytala mnoho ľudí. Ja nevylučujem že jedným urobili rekonštrukciu dobre ale druhý také šťastie nemuseli mať. Toto fórum má ľuďom pomôcť na základe reálnych skúseností zákazníkov spokojných/nespokojných. Ako píšeš majú toho veľa, a tak logicky nemusia vedieť udržať kvalitu - TO SA AJ DEJE. Ďalej je fakt, že zavádzajú a klamú a to dokonca na ich web stránke, tomu hovorím drzosť !, ich komunikácia je veľmi biedna, rovnako ako ich prístup. Tak nech si urobí obraz o tejto "firme" každý sám. Podľa teba som problémový ? Tak teraz napíšem, čo som požadoval a nech každý posúdi či som bol problémový. Žiadal som aby bolo všetko dojednané do detailov, aby sa predišlo handrkovaniu o cene a navyšovaniu rozpočtu kvôli dodatočným prácam. Žiadal som služby, ktoré firma deklarovala, že poskytuje. Žiadal som adekvátnu komunikáciu a záujem od firmy, ktorej platím nemalé peniaze. Žiadal som priveľa ?! Nemyslím si ! Píšeš, že aj firma si vyberá zákazníka skús sa zamyslieť čo za obrovský výkal si to napísala. Ja som písal o klamlivom, arogantnom a NEKOREKTNOM správaní ! btw. ja som zákazník ja by som mal byť pán, lenže niektoré indivíduá, ktorým narástli v tejto dobe krídla to nepochopili a na takých treba krízu aby si zase začali vážiť zákazníkov. Čo sa teba tíka kika, očividne si bola zákazník tipu predposraná ovečka, všetko si odsúhlasila, podpísala bez prečítania, nič si si neskontrolovala a možno sa aj hanbíš priznať že niektoré práce neboli odvedené dobre ale aj tak ideš obhajovať nikoho kto si to nezaslúži. Ja prajem tebe kika nech sa ti darí a dúfam, že takých ľudí ako ty bude čoraz menej, lebo tebe podobný prispievajú k silnejúcej arogancii podobných podvodných "podnikateľov".
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@123mizu dobry den, aj ja som mala podvod co sa tyka uplnej rekonstrukcie, mozem sa opytat ci sa jedna o jeho firmu, zostal my dlzni prace za 2000 euro a este my any kluce od bytu a vchodu nevratil a blokoval moje cislo.
Odpovedať
@123mizu dobry den, aj ja som mala podvod co sa tyka uplnej rekonstrukcie, mozem sa opytat ci sa jedna o jeho firmu, zostal my dlzni prace za 2000 euro a este my any kluce od bytu a vchodu nevratil a blokoval moje cislo. Zijem v Chorvatsku a ta prerabka bola na dialku, a dost veci co som mu zaplatila my nedokoncil.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@blavabyt dobry den, mozem sa opytat ako ste doriesili problem?
Odpovedať
Dobrý deň, vyberám firmu na prestavbu, mám v merku zopár firiem, chcela by som sa opýtať či máte niekto skúsenosti s firmou RENOVATE. Ďakujem!
Odpovedať
Zdravim vospolok, priznam sa uvodom, ze som necital cele "vlakno" a tak verim, ze sa tu zbiehaju prispevky s odporucanim na spolocnosti ktore realizuju kompletne rekonstrukcie. So zenou sme pred tyzdnom skoncili vybornu spolupracu so spolocnostou STUBAU ktora nam realizovala komplet rekonstrukciu 3i bytu v Ruzinove. Islo o nove el.rozvody, voda & odpad, vytrhanie povodnej podlahy, vyrovanie podlahy & stien, sadrokartony, kupelna, obklady....proste vsetko co sa da realizovat. Je to moja uz 3ia prerabka pricom kazda bola robena inou firmou (z dovodu inych regionov ako BA) a musim len konstatovat, ze sme absolutne spokojni s vysledkom. Priebeh bol takmer dokonaly a bez problemov. Pani komunikovali profesionalne a dodrziavali stanovene terminy presne. Boli sme velmi milo prekvapeni z toho, aku cistotu po sebe kazdy den zanechavali na byte napriek buracim pracam aj vo vchode a vytahu. Susedia sa nam ani raz za 1m vykonu prac nestazovali co povazujem za mega uspech. Verim, ze vsetko bude vyborne aj z dlhodobeho hladiska a neobjavia sa ziadne skryte zavady. Zatial je na to priskoro ale verim, ze vsetko bude OK. Ak hladate firmu mozem odporucit STUBAU a konkretne na komunikaciu (priamu, jednoduchu ale vecnu) cez pana Durisku.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@madmess Dobry den, nahodou sa Vam odvtedy nepodarilo ziskat nejake skusenosti s firmou Renovate?
Odpovedať
@dadamelllie dobrý deň, ohľadom firmy Renovate som nič viac nezískala. Napokon som si podla recenzii vybrala firmu Stubau, ale zatial som s nimi len v predbeznom jednaní.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@madmess Dakujem velmi pekne za taku skoru odpoved. So Stubau som sa spojila, ale kedze potrebujeme prerobit len chodbu, nie je to pre nich atraktivna ponuka. Hladame dalej :)
Odpovedať
Dobrý deň, niekto s aktuálnymi odporúčaniami na firmu na rekonštrukciu v BA? Tiež som pozerala po Renovate, ale neviem sa dopracovať k detailnejším referenciám.
Odpovedať
Firmu, ktorá patrí dotyčnému pánovi a jeho manželke, sme našli na facebooku, pretože sme potrebovali rekonštrukciu. Na facebooku sa chválil referenciami, ktoré si prevažne píšu sami. Jeho manželka sa stará o komunikáciu, reklamu a zrejme píše statusy. On chodí po stavbách ( ako mu príde). Dohodli sme si podmienky a podpísali zmluvu. Cena bola daná ( vôbec nie na rozsah prác malá ), počas rekonštrukcie cenu neustále navyšoval. Niečo aj opodstatnene, keďže sme chceli viac prác, ale vačšina navýšení bola so zámerom obohatiť sa. Peniaze bral postupne vopred podľa zmluvy. Nakoniec práce nedokončil, svoj stavebný odpad neodviezol, odstúpil od zmluvy a samozrejme peniaze za neuskutočnené práce nevrátil. Zálohové faktúry jednoducho preklopil na vyučtovacie a tvári sa, že je to vybavené. Kvalita prác bola často podpriemerná. Neskôr sme prišli na to, že má cca 20 firiem. Hľadam ďalších poškodených kvôli skupinovému trestnému oznámeniu. Prosím, napíšte mi súkromnú správu, ak máte podobnú skúsenosť. Ďakujem
Odpovedať
@blavabyt (hrozný nickname ......) @ariellili28 uvedený je podvodník! Spočiatku síce pôsobí normálne, ale neskôr sa zistilo, že neplní plán rekonštrukcie, umelo navyšuje cenu a inak podvádza a vydiera (napr. zaplaťte inak odvolám robotníkov), kvalita prác bola biedna, komunikácia ešte viac. Vôbec sa nestaral o prebiehajúcu rekonštrukciu - nič nekontroluje, človek si musel vybavovať všetko sám vo vlastnej réžií (naťahovanie sa z robotníkmi ktorí od vás neustále pýtajú peniaze, pretože vraj nedostali zaplatené!). Taktiež má množstvo firiem (typu Reca1,2,3, xy - kde aj žije) dôvodom je to, že ak by náhodou vznikla požiadavka na reklamáciu, danú firmu (pod ktorou Vám robil rekonštrukciu) jednoducho zruší a nikto sa ničoho nedomôže. Na záver, práce neboli dokončené, nasledovalo vyhlásenie, že podpísaná zmluva je neplatná. Vystríham každého! neverte trápnym fotkám na nete a už vôbec nie človeku (v spojení s rekonštrukciou).
Odpovedať
Dobrý večer. Máte niekto skúsenosti s firmou, alebo poznáte firmu z Bratislavy M&S s.r.o Interier, Ľubomír Mališ.? Prajem pokojný večer. Ďakujem za odpovede.
Odpovedať
Firmy majitela urcite neodporucam! Kompletnu rekonstrukciu firmou sme zvolili, nakolko sa v stavebnych pracach nevyzname a nechceli sme sa natahovat s robotnikmi. Zo zaciatku posobili velmi prijemne, ale vo finale velke sklamanie. Komunikacia bola tragicka, vela krat sme sa nevedeli dovolat, na byte sa nerobilo, nevedeli sme co sa deje. Neustale sa vyhovarali, ze maju toho vela. Predpokladany cas prerabky bol 6 tyzdnov, dostali sme sa vyse 9(z toho 3 tyzdne sa na byte vobec nerobilo, a termin finalizacie zmenili 11krat!)a to sme uz museli neustale tlacit a byt na byte s robotnikmi a riadit ich sami. Naopak, pokial platba nebola v dohodnuty den, bola okamzita urgencia. Pred prerabkou som sa viac krat pytala, ci je zabezpeceny stavebny dozor a potvrdili mi, ze ano. Neviem ci niekto vobec niekedy okrem nas majitelov tych robotnikov kontroloval, ale urcite to tak nevyzera. Bol dokonca aj pokus na navysenie ceny prerabky, a zaratanie prac, ktore sa nekonali. Preberaci protokol po ukonceni prerabky obsahoval celkom vela poloziek, ktore sa zaviazali dokoncit - tieto dotukavacky trvali vyse troch mesiacov, a nakoniec mi oznamil ze on uz nic robit nebude lebo krachuje. Volali sme aj s robotnikmi, ktori pre nho robili a zrejme dlzi peniaze viacerym partiam. Po tom, co momentalne o nom citam na internete v recenziach sme dopadli este celkom dobre, ale urcite neodporucam jeho firmy, budete sa zbytocne trapit.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@stjopka Dobry den, aku skusenost ste prosim mali s panom Malisom? Uvazujeme prave nad nim pri rekonstrukcii bytu. Dakujem za informaciu
Odpovedať
@brushjak nechces ist s tymi odami na stubau do prdele? taku reklamu ti zozeru len malomyselni.
Odpovedať
@miu21 Dobrý deň, prosím vás akú skúsenosť ste mali s p.Mališom, ak ste si ho napokon vybrali? Uvažujeme nad ním pri rekonštrukcii kúpeľne. Ďakujem
Odpovedať
@blavabyt mali sme ten isty problem, ozvite sa mi a spojme sily, my sme to dali na sud
Odpovedať
@nika_rozpravkova Dobry den, citam Vas post, mali sme ten isty problem pri pracach v roku 2019. Riesil som to s pravnikmi, cakame na sud. Kam ste sa dostali Vy? Spojme sa.
Odpovedať
@tomasba123 Mali sme ten isty problem pri pracach v roku 2019. Riesil som to s pravnikmi, cakame na sud. Spojme sa a viaceri, ak to nechame tak tak sami pomahame takymto podvodnikom
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Nam robila prerabku stubau. Fakt dlho sme ich vyberali a povedali sme si, ze naozaj si priplatime len aby to bolo kvalitne a bezbolestne. Chceli sme len vyburat stenu medzi dvoma izbami a prace s tym suvisiace. Objednali sme si vyrezanie, je to prijatelnejsie aj pre susedov. Prvy den prisli robotnici a po 2 hodinach sa im pokazil pristroj a nechali nam vo stvrtok dieru v stene, ze pridu v pondelok. Kontaktovali sme stubau a v piatok poslali dalsiu partiu, ktora do tej steny tlkla hlava nehlava- teda inym sposobom ako sme mali dohodnute. V pondelok prisla stvrtkova partia, ze im piatkova partia pobrala pristroje od nas a ze im mame nahradit skodu. medzitym sa stalo kopec dalsich veci, ze od nas zacal majster robotnikov pytat zalohu aj ked sme mali platit stubau a nie jemu. Nasledne prisiel aj o tyzden po skonceni prac, ci uz sme stubau zaplatili lebo oni nim este nevyplatili peniaze. Vrcholom bolo, ze ten veduci si odchytil moju svokru a zistil si podla SPZ jej meno a telefon (z webu jej firmy) a zacal ju tiez ziadat o zaplatenie. Koniec koncov to dopadlo tak, ze sme zaplatili cez 4tisice v 2016 za preburanie steny a dokoncenie izby do standardu a nakoniec nam to robili dvaja ukrajinski robotnici, ktori by nam to spravili mimo stubau za 1000e a boli by sme na tom istom. teraz premyslame nad rekonstrukciou kupelne, ale od stubau to teda nebude.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasba123 presne, takto se stalo aj nam! platili jsme vela za mizerne prace!
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Mate skusenosti s rekonstrukciou od pana Tibora Hortvatha? Dostal som na neho odporucenie od znameho, ale nemozem o nom nic najst.
Odpovedať
@swdano87 ja som presne tuto neserioznost riesil v roku 2017. Najprv velmi slusne jednanie a po podpise zmluvy uz len neustale pytanie penazi a preddavkov, posuvanie prac a neuveritelne chyby. Uz vtedy mi niektori jeho majstri (mal aj serioznych) hovorili, ze napodpisoval zmluvy kde sa dalo, nestiha a preto spolupracuje s kadekym. Pritom od zaciatku nebol problem s peniazmi, zdoraznoval som mu ze sa s nim nebudeme natahovat o ceny ale chceme kvalitu. Ja ho urcite nikomu neodporucam. Dodnes neviem, ci je len neschopny alebo podvodnik, ale ked vidim tych 20 srociek co ma zalozenych tak asi tusim. Este raz, dorazne neodporucam.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?