Pocit nepohodlia,že už máme svoj domov

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, mám trošku nezvyčajnú otázku a rada by som si prečítala nestranný názor. Ide totižto o to,že pred 2 rokmi sme kúpili a zrekonštruovali domček aby sme už konečne bývali vo svojom. Podotýkam dom sme kupovali od mužovej starkej takže sme nešli do "neznámych vôd" a rodina s tým veľmi rada súhlasila aby to nespustlo . Od decembra 2019 tu bývame a čím ďalej tým viac tu nepociťujeme ten pocit domova. Máme tu priateľov, rodinu ktorá sa do nás nestarie a pomáha nám, dobrých susedov, pokoj , prírodu ale jednoducho sa tu necítime doma. Niečo možno vyžaruje s tohto domu lebo najprv som mala ten pocit a nič som nehovorila mužovi lebo som si myslela, že keď tu odviedol taký kus roboty, že je spokojný ale opak je pravdou. Sám od seba tvrdí, že mu tu niečo nesedí, že asi sa časom v priebehu rokov odsťahujeme.Dom sme nekupovali hneď, prešli sme si veľa ponúk a obhliadok kým sme sa rozhodli.... Takže sa len pýtam či zažil niekto takú situáciu,že je konečne vo svojom ale zároveň sa necíti ako vo svojom???(ak sa chápeme 🙂).
Odpovedať
V živote každý stretne napríklad človeka ktorý mu niečím nesedí a ani nevie prečo a tiež hneď s tým nebeží za odborníkom. Je to jednoducho pocit , ani som nespomínala nic za duchov a podobné veci.Len som chcela vedieť či niekto podobnú situáciu zažil a veru k veci sa tu vyjadril len málokto a aj to malo mi stačí,že nie sme.jediní ktorí majú taký pocit aj keď je všetko tak ako má byť.A ešte dodám že neplánujeme si hneď zbaliť kufre a dovidenia odtiaľto. Určite chceme dať tomu čas.
Odpovedať
@dominika62 ahoj. Tak s takýmto pocitom som sa už stretol na vlastnej koži. Kamarátka ma oslovila že by potrebovala opraviť dlazbu a položiť novú, proste mala prerabka na par dni. A väčšinou som tam bol sam vtedy, majiteľka v práci. Prerabal som v kotolní. Od začiatku dňa kedy som začal som mal z tej miestnosti strasne blbý pocit, absolútne sa mi nedarilo proste nešlo to akoby malo. Aj na pocit čudná energia. Tak som jej povedal ze aby si dala vysvätit dom, že mi tam niečo nesedí. A potom povedala ze jej tam v tej kotolni umrela stará mama. Zvláštne veci sa dejú a existuju 🤔
Odpovedať
@zefe prínosy cvokárov neporieram, len my to prišlo také odpisové... Toto tu skutočne nie je na odborníka z oblasti psychológie. Ani na exorcistu, v tých neverím vôbec. Ale, že môže niečo pôsobiť na citlivejších a vnímavejších ľudí je fakt. To máš ako s hulením a rakovinou - niekto hulí celý život a nedostane ju a niekto len príležitostne a odpáli mu to pľúca. Nikto však netvrdí, že ak jemu fajčenie rakovinu nespôsobilo, tak je úplne neškodné a kto tvrdí opak by mal ísť k odborníkovi. Chápeme sa, však? Niekto proste vníma isté veci a niekto nie. Téma svokra - 😬 to je kapitola sama o sebe.
Odpovedať
@bovary môžem ťa ukľudniť - toto máme na kamere bežne - stačí pavučina a rosa a je úkaz ako duch, či kulový blesk. 😉
Odpovedať
@jabadaba ja sa nebojim. Tiez pre to hladam logicke vysvetlenie. Nehladam hned exorcistu. 😃
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my sme boli raz pozerať starší dom, ktorý sme chceli kúpiť, postupne rekonštruovať. Buchli sme sa doň obaja. S maklérom sme si prešli spodok, my už s manželom, že kde čo bude, kde dáme pohovku, čo bude knižnica, potom sme šli po schodoch, ja som vyšla hore a bolo to. Skrátka "nie". Horok bol pritom ešte krajší, krásne drevo, náš štýl, prenádherne porobené. No ja si doteraz pamätám ten moment ako som vyšla schody, pohľad na strešné okno a bolo to. Skrátka úplne jasný pocit, že nie, toto nie, toto nechcem. A nemala som strach, skôr mi zostalo úzko. Či už z toho, že to bol starý dom, alebo z niečoho, čo medzi riadkami povedala majiteľka, neviem. Preberala som si to v hlave stokrát. Ten pocit som však v sebe poprela a dohadovali sme kúpu. Mali sme ísť podpisovať rezervačku a ja že nie, skrátka nie a nie sa premôcť. A muž postupne tiež chytil pochybnosti. Takže sme ani nerezervovali. Boli sme síce neseriózni, majitelia boli nahnevaní, rátali s nami, aj nám znížili cenu, no nevedeli sme ten pocit prekonať a zrušili to aj napriek tomu, že sme zo seba urobili volov. Uľavilo sa mi. Doteraz som rada, že sme do toho nešli. Napokon sme sa presťahovali do bytu. Krásny nový byt, krásne prostredie, škôlka za domom, dedina a zároveň mesto, skrátka super. Žiadny blbý pocit. No necítim sa tam doma doteraz. Ale po dvoch rokoch je to už oveľa, oveľa lepšie. Skrátka, zvykám si. Dokonca už mám v poslednej dobe, najmä po dovolenke pocit, že doma som na dovolenke, nie niekde inde, čo vnímam ako obrovský pokrok. Dokonca si už teraz občas hovorím, že možno sa pocit domova dá vybudovať časom. Neviem však, či to platí nejako všeobecne. Obe úplne odlišné veci, jedno blbý pocit, druhé pocit domova, hoci bez blbého pocitu. Tieto moje zážitky nehodnotím ako niečo mystické, paranormálne a pod. Skrátka to beriem, ako to bolo a je. Takto som to cítila a cítim. A to je všetko. No čím ďalej, tým väčšmi mám menšiu tendenciu sa tlačiť do vecí, v ktorých sa necítim dobre. Mám pocit, že keď to robím, ubližujem len sama sebe a nakoniec to beztak nevydržím. - Ale, to je môj príbeh. Držím vám veľmi palce!
Odpovedať
Profilova fotka
@dominika62 ahoj, ja napriklad v byte nemozem spavat v spalni, pretacali sme postel a nic, v obyvke spim ako zarezana, tiez si myslim, ze tam nieco nie je uplne ok... a neprisla som na to, co...
Odpovedať
Vobec sa necit cudne, ja ked som byberala sestre byt, tak ked som vosla do toho ktory sa kupil som sa citila akoby som prisla domov, tazka pohoda. Doteraz ked tam pridem je mi tam strasne dobre ( je v podnajme)
Odpovedať
@dominika62 moj nazor je o otazke, ci ste sa niekde vobec citili dobre. Ci uz manzel tam kde byval, alebo tam kde si ty byvala pripadne tam kde ste byvali vy ako manzelia spolu. Potom sa moze pokracovat dalej. 🙂
Odpovedať
@bovary mám aj ja kamery okolo domu a toto je keď je nejaká muška alebo pavúk alebo proste nejaké malé zvieratko priamo na kamere ... čiže pohoda 😄
Odpovedať
zavolat nejaku kartarku
Odpovedať
@bovary v pohode, ja som ťa práve chcela uviesť do obrazu, že to je bežná vec na kamere - máme to aj my a tiež som sa iks krát divila, čo za čudá sa nám tam zjavujú. Ale sú to len vlákna pavučiny a ich efekty. 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
Inak pre tých, čo neveria na zlú atmosféru domu, či bytu a pod. - tiež som tu už rozoberala kedysi, že rodičia mali pozemok, na ktorom bol náš už nebohý pes tak nervný, že sa s ním nedalo vydržať. Asi to zviera sprosté nebolo a určite nebolo adept na psychológa. Inde bol v pohode, no na tom konkrétnom pozemku bol ako vymenený - pískal, hrabal sa preč, neobsedel, neobležal, nervózny, nepokojný - naši boli vždy nasratí, že zas nič na pozemku v záhrade nespravili, lebo pes bol otravný jak cyankály. To, že sa niekto niekde cíti zle nie je ním samotným, ale miestom. Takže, aj keď prínosy odborníkov neznevažujem, posielať tuto zakladateľku aj s mužom za odborníkom je kus od veci. Čo asi tak povedia? Viete, mimoriadne zle sa cítime obaja v prerobenom dome....???? Prvá vec čo psychológ povie - vymeňte dom! Tým som si istá. Skrátka má ten barák z nejakého dôvodu celkovú zlú atmosféru! Nie je to prvý ani posledný prípad. A či to niekto pripisuje ducharine alebo iným úkazom je total egal. Ešte sa len ukáže aké neduchy spôsobujú elektromagnetické polia a spol. Ostatne - taká fasa novinka ako indukčná varná doska - totálne nevhodná pre ľudí s neaktívnymi implantátmi v tele! Medicínsky dokázané.
Odpovedať
Profilova fotka
Príbeh mojej priateľky, tak ako som to počula od nej: Kúpili starší dom, kompletne ho prerobili a nezávisle od seba oni a dve dospelé deti počuli čudné zvuky, ktoré nedokázali vysvetliť. Požiadala farára o vysvätenie a následne išla zapáliť sviečku na hrob bývalého majiteľa domu a poprosiť ho o to, aby ich nechal na pokoji, že oni sú noví majitelia a že budú o dom vzorne starať. Starý pán (nezomrel v dome) mal spory s rodinou, že ho nenaštevovali a také nejaké podobné veci. Potom to prestalo. Tak občas mu ide znovu zapáliť sviečku ..... Osobne na strašenie neverím, aj keď občas mám pocit, že naše mačky vidia duchov 🙂. Priateľkin prípad je skutočnosť, ktorá sa im prihodila. Možno to bola len spleť rôznych náhod..... možno nie 🙂
Odpovedať
@jabadaba môžeš o tej indukcnej doske napísať viac?
Odpovedať
my sme s manzelom zili 13 rokov v prerobenom dome.pred nami tam zilo a chodilo vela ludi.Aj kef nam dom poskytol utocisko,zalozili sme si rodinu, nikdy som tam nebola 100% doma, s tym pocitom bezpecia,pohodlia, utulna....zacalo mi to dochadzat po materskej, a teraz, po 2 rokoch mame novy dom, v inom mieste....Tu som od zaciatku doma,uplne ine mam pocity, nestrhavam sa zo spanku.V tom prvom dome som stale pocula zvuky, citila som nepokoj.... Zijes len raz, nestoji ani taka velka investicia,ako je dom za to,aby si nemalla svoj pokoj
Odpovedať
@jabadaba Keby aspoň psychológa ale psychiatra!! ..Ale to je jedno táto situácia aj tak nepotrebuje odbornú pomoc len som chcela zistiť či niekto mal podobnú skúsenosť a som rada že áno ,že v tom nie sme sami... To mi stačí
Odpovedať
@lubo310 problém spočíva v celkovom vplyve elektromagnetických polí na ľudské zdravie, najmä na ľudí, ktorí majú rôzne zdravotnícke pomôcky - implantáty - od umelých srdcových chlopní až po rôzne kovové komponenty. Vplyvom elektormagnetického poľa, ktoré vzniká aj pri indukčnej varnej doske môže dôjsť k poškodeniu zdravia. Vplyv elektromagnet. polí pre nositeľa implantátov môže vyvolávať niektoré účinky, napr. vodivý implantát môže priamo spôsobiť nárast hustoty elektrického prúdu v tkanive, ktoré obklopuje implantát ... Viac nariadenie vlády a jeho prílohy č. 209/2016 Z. z., kde sa okrem iného uvádza, že „ani pri dodržaní stanovených limitných alebo akčných hodnôt veličín expozície nemožno vylúčiť ovplyvnenie niektorých zariadení implantovaných do tela, napríklad kardiostimulátorov, protéz obsahujúcich feromagnetické materiály a pod.“ 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Ten pocit nepohodlia poznám až natoľko, že som pátrala po odstránení príčiny a aj sa mi to podarilo. Jednalo sa vtedy však o byt, čo ale nieje podstatne. Spôsobujú to energie. Každý človek, ktorý v tom dome bol, žil mohol zanechať nejakú energiu a tiež niektorí ľudia prenášajú na sebe aj rôzne duše. Ja som vtedy konečne našla jednu výnimočnú pani, ktorá pracuje pomocou terapie SRT a vyčistila nám byt. Odvtedy mi pomohla už niekoľko krát a tiež aj mojim blízkym, ktorí mali podobne problémy. Teraz keď bývame v novom dome, čakala som už len na posledného “cudzieho” človeka, majstra, kým spraví čo treba a odíde a hneď som volala Katke, nech nám vyčistí dom. Ľudia, ktorí sú senzitívnejší hneď cítia ten energeticky rozdiel. Ak by ste chceli kontakt pošlem do správy.
Odpovedať
@sandria Energie neviem, ale je možné, že niektorí ľudia na seba prenášajú bicyklové duše. 🙂))) Džísz fakink krajst...
Odpovedať
Profilova fotka
@petiar najlepšie keď sa vysmieva človek, ktorý o tom nič nevie 🙈
Odpovedať
@sandria Keď chcú šarlatáni zarobiť na hlupákoch, začnú s technickými termínmi. Na tých prefíkaných používajú "kvantá" (obľúbené kvantovanie vody), na tých menej zdatných stačia "frekvencie" a na úplný odpad poslúži "energia". Gratulujem. 😉 Mimochodom, na bláboly ezomaterí je predsa Modrý Koník, nie?
Odpovedať
Profilova fotka
Keď sa niekto nevie vyjadriť k veci trepe od veci. @petiar nikto na nikom nezarába, moja priateľka to robí zadarmo, ale to Vás asi nenapadlo. A na Modrý Koník choďte urážať ezomatere vy. Naco sa vyjadrujete k niečomu o čom nemáte ani poňatia, to nechápem. Škoda Vášho aj mojho času. Dovi.
Odpovedať
@jabadaba A ty máš v sebe nejaké implantáty? To je tvoja skúsenosť, alebo len trepeš od veci.
Odpovedať
@sandria Ešte lepšie, keď si niekto namýšľa, že vie a presvedčia druhých, že to je fakt.
Odpovedať
@ruren toľko negativity z Vašej strany, len preto, že ľudia sa snažia pomôcť ... aj @jabadaba aj @sandria majú pravdu. To len ľudia s obmedzenými vedomosťami a vlastnou nevyrovnanostou majú potrebu zhadzovať a kritizovať len preto, že sami nemajú šajnu o niečom ako energia. Samozrejme, že existuje, veď je všade 🤦‍♀️
Odpovedať
@ela19 To nieje negatívita z mojej strany, len proste také drísty ako svätená voda, duchovia a podoné nezmysly sú len fantasmagoria. A keď sa ešte primieša k tomu indukcia, tak to je už len na srandu. Áno energia je všade, hlavne keď strčíš klinec do zásuvky tak ju aj pocítiš.
Odpovedať
@sandria nič v zlom ale ty veríš istotne že sa môže počať i z ducha, také rozprávky by mali zakázať už v škole a vyučovať poriadne sexuálnu výchovu
Odpovedať
@ruren áno, mám a trepeš jedine sám. Ešte nejaká otázka?
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu nič v zlom, ale ty určite veríš všetkému, čo povedia v telke alebo si prečítaš v novinách 🐑
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?