Osloboďte sa od vecí

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, nenazvala som tuto temu Zero Waste, pretoze pre mna asi viac dolezitejsie je uvedomenie si vseobecnej zavislosti na veciach...(mozno aj na modrej streche? :-D ) a tym padom pride clovek akosi samozrejme aj na zero waste temu...chcem pozvat vsetkych na diskusiu a hlavne prakticku cast, tj. prosim o konkretne prispevky / inspiracie ohladom toho, ako ste zredukovali nielen odpad vo Vasej domacnosti, ale aj "odpad" okolo seba - a hlavne co Vam to prinieslo, ci naozaj slobodnejsi zivot atd...dakujem ;-) ;-)
Odpovedať
1
11
12
@pokakany_trpaslik tot poprosim ta, skus nieco napisat, co si vramci "eko vnimania globalnej situacie na nasom mikro statnom priestore" vo svojom trpaslicom zivote zmenil.... ;-)
Odpovedať
@kafulienka Nerozumiem.... :-o
Odpovedať
@pokakany_trpaslik :-D :-D :-D podobne som sa tváril jak ten smajlík, čo si pridal, keď som to čítal :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Ak by ste sa chceli podeliť o svoje zero waste vychytávky, dávam do pozornosti našu súťaž :) https://www.doma.sk/interier/sutaz-ze...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@kafulienka nahodou som dnes objavila túto diskusiu a teda prečítala som len tri strany komntárov, no zaráža ma, ako sú ľudia voči tomu ľahostajní alen hľadajú dôvody, prečo sa niečo nedá. Čo sa týka našej snahy o menej odpadu, tak: 1. Nepoužívame sáčky, ale sieťky zo záclony. 2. Mäso máme od mäsiara kupované do vlastných dózičiek, dokonca nás chvália redavačky, aké je to super. 3. Nepoužívame sáčky do koša. 4. Čapujeme prací gél, aviváž, čistič na podlahy a na okná. 5. V kuchyni na čistenie povrchov používam vodu a ocot. 6. Riady sme umývali lufou a čapovaným saponátom, teraz máme umývačku a aktuálne zháňam tiež čapované/sypané veci do nej. 7. Používamr prírodné mydlá a tuhé šampóny, namiesto kondicionéru octový oplach. 8. Zrušili sme jednorázové holiace strojčeky, používame kovové ako naši dedkovia. 9. Nenakupujem oblečenie vo fast fashion, ale v sekáči, prípadne si dávam aj niečo šiť. 10. Prestala som sa líčiť asi pred 4 rokmi. 11. Nemáme "sterilný" trávnik, ale kvety pre hmyz.
Odpovedať
Profilova fotka
@17alexis a aký máš ten smetný kôš? Nejaký menší? Tiež som skúšala jeden čas fungovať bez vreciek na odpad, ale to bol des 😬 a ešte bol problém ho vyniesť, lebo sa to nedalo cestou, museli ho priniesť späť domov a to sa väčšinou nikomu nechce. To isté so separom :-/. Ale ten som už premyslela tak, že im to nachystám do kartónovej škatule z nákupu a tú potom len šupnú do papiera.
Odpovedať
Profilova fotka
@17alexis ak nájdeš niečo super do umývačky, tak sa prosím podeľ. Mne jediné čo umyje riad, sú Jarové vankúšiky a akosi s tým nie som stále stotožnená :-/.
Odpovedať
@17alexis "" Mäso máme od mäsiara kupované do vlastných dózičiek, dokonca nás chvália redavačky, aké je to super. 3. Nepoužívame sáčky do koša."" Chcem vidieť reakciu v Kauflande ak by som si priniesol vlastné dózy na mäso ]-( ...a na to 3. len toľko :-x x-) a na tie niektoré ďaľšie detto.. ;-)
Odpovedať
@technik007 do Kauflandu nechodim, iba k masiarovi, tak neviem, ako by reagovali. Bola som vsak parkrat v Jednote a tam mi sunku navazili iba na kusok folie a dali do dozy, nebalili mi to, takze aj to je lepsie ako nic. 🙂 @ramzesa kos mame na komunal asi 30l a nedavame tam nic, co by hnilo, cize nam tam ani nic nesmrdi. Jasne, obal od masla vyhodim hned, to by asi plesnelo. Na spodok davam rosty z vajicok a podla potreby ten kos umyjem. Take fungovanie si pamatam z detstva a bolo to super, kym neprisla doba plastova a sacky do kosa sa stali modernymi. Do umyvacky zatial pouzivam z DM tie ich, ale cosi som uz videla u nas v bezobalaci, no zatial som este zasobena jednym balenim.
Odpovedať
Profilova fotka
@17alexis ja si pamätám staré noviny v koši, to sme používali my. No asi kúpim menší kôš a skúsim to tak. Len to bude zasa blbé na vynášanie - bývame na 7.p, takže to zoberie dosť času sa s tým košom vrátiť. Moja babka ho za starých čias nechala pri výťahu a išla nakúpiť a potom cestou z obchodu ho vzala domov. No teraz by asi dostal nohy 😄.
Odpovedať
Profilova fotka
@17alexis no a tie tablety z DM mi riad dobre neumyli 🙄. Už som skúšala kadečo a nič. 😐
Odpovedať
@17alexis strasne hlody
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ramzesa ano, noviny si aj ja pamatam, ale my nekupujeme noviny ani casopisy a nemame ani letaky, preto rosty z vajicok. Umyvacku mame rok a od zaciatku pouzivam tablety z DM a som spokojna, riad mam vzdy cisty. My byvame v dome, tak mi nerobi problem ist k smetiaku a vratit sa s kosom a dokomca kontajnery na triedeny zber mame vedla susedovho domu, ten vynasame tak taz za tri tyzdne. Na to mame 25l kose.
Odpovedať
@rado220 staci necitat a ist dalej. 🙂
Odpovedať
@ramzesa https://www.renslovakia.sk/sk/shop/ca... https://ecolocco.sk/produkt/univerzal...
Odpovedať
@17alexis ja nikam nejdem :-D
Odpovedať
1
11
12
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?