Novembrovky 2008 stavajú a prerábajú. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam Vam vsetky v novej teme kedze tema stavanie a prerabanie uz nepatri na konika ale na strechu rozhodla som sa zalozit pre nas tuto temu. Vitane uz ale vsetky novembrovky :-)
Odpovedať
1
6
7
quitka - snad vam pocasie vyjde a prsat nebude... a o nedockavosti mi ani nehovor, ja by som najradsej uz mala hrubu stavbu hotovu :-D ale to si este pockam...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak deka je už hotováááá a je krásna - sa z nej vytešujeme x-) x-) , nakoniec vôbec nepršalo a v piatok, keď sme robili deku bolo supiš počasie ;-) a vy ako pokračujete? tara, vy ste asi nerobili cez víkend nič na domčeku však. ,
Odpovedať
quitka - tak super, gratulujem :-) . Dufam, ze si urobila nejaku fotodokumentaciu ;-) idem hned kuknut. My sme tento vikend neurobili nic, ved bolo vinobranie :-D
Odpovedať
quitka - kde je fotodokumentacia? =-) =-) =-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj tara, jasné urobila, len som ich ešte nestiahla z foťáku, ale urobím tak a hodím foto. Jasné, som vedela, že ste boli na vinobraní, ta mi bolo jasné, že ste asi nič nerobili na domčeku :-N
Odpovedať
quitka - uz sa tesim na fotky ;-)
Odpovedať
Caute vidim ze je tu akosi mrtvo =-) ale asi pekne staviate a nemate cas na net :-) . My pomaly tahame mury na garazi, je tam vela pilenia tak to ide pomalyyyyyyyyy
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj tara, my teraz nerobkáme, tento víkend sme oslavovali tak nebolo kedy na prácu na chalúpke a cez týždeň je manžel v práci. A my už ideme robiť len také "malé" robotky, nechaváme to na jar ;-) a vy ťaháte, ťaháte, tak to sa Vám už domček pekne rysuje. Ja sa už veľmi teším, keď budú múry aj hore, ale teraz už aspoň môžem chodiť po kuchyni a tak, keď je tá platňa :-D
Odpovedať
quitka - :-D :-D :-D hej po kuchyni sa chodit da :-D len kava sa tam este neda varit :-N
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
halooooooo to uz ste vsetky postavili? ci ako? :-D
Odpovedať
@sisa.b ahoooj, ani som nevedela, ze je takato temicka ;-) my dokoncujeme, tak sem chodim na rozumy :-D a vy???
Odpovedať
@katyl ahoooj :-D no zakladala to @tara2 este v case, ked sme sa rozhodli, ze pojdeme stavat. tak az teraz sme sa dopracovali k tomu, ze sa hadam konecne byt preda a mozeme zacat :-N a kde mas nejaku fotodokumentaciu? :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sisa.b nemam, akosi sa mi nechce fotit, ale ani som nachcela davat rozpracovane miestnosti....pride mi zbytocne davat fotky typu: toto je rozburana kupelna, toto je sadrokarton..... ;-) uz sme v stadiu, ze je vsetko stavebne hotovo, mame podlahy, listy, zhruba kuchynu...zajtra montuju rolldoory. A potom ma caka este vyber svietidiel, co je hroza sama o sebe :-D :-D :-D :-D :-D priebezne umyvam, ale akosi mi to pomaly ide.jedno okno- hodinu....a pri Filipovi sa toho moc neda stihat.... :-p ale tak dufam, ze do mesiaca sme tam a vy? idete stavat? kde???
Odpovedať
@katyl ze svietidla :-D tiez uz by som chcela mat take problemy ;-) ja sa budem stahovat aj do holeho domu, len nech je vnutri na com varit a kde spat :-D so svagrom pod jednou strechou dlho nevydrzim :-p a po svietidla nas asi ani rozpocet nepusti... ale verim, ze pri malom toho moc nenaupratujes. aspon u nas to je tak, ze ja upracem jednu izbu a dalsie dve mi moja slecna stihne medzi tym rozhadzat :-N a este ked jej pomahaju aj ostatni spolubyvajuci... :-p tak hod potom aspon nejake foto hotoveho ;-) no a my sa uz hadam aj konecne rozbehneme. len sa akosi stale nevieme rozhodnut, kde na pozemku bude chalupa stat (ja chcem vpredu pri ceste, chlap v strede pozemku :-D - no je nam treba taky velky pozemok? ) a akosi sa uz ani nevieme dohodnut, aku pojdeme stavat - uz som nasla dalsie tri krajsie, nez sme povodne vybrali dva roky dozadu :-N len zas s chlapom neviem pohnut... lokalitu nechcem davat takto verejne, nemam dobre skusenosti z kona 8-(
Odpovedať
Cavte :-) @sisa.b @katyl - konecne niekto ozivil tuto temu. Normalne ste ma prekvapili baby, super :-) @sisa.b - my este stale staviame a dlho este aj budeme takze ja sa tu ohrejem dlhsie :-) . Hod projekt resp. link aky ste si vybrali alebo z ktorych sa rozhodujete ;-) @katyl - tak v takom stadiu by som chcela byt uz aj ja :-N , my este len dorabame priecky na poschodi (cez zimu sa nevyrabali tehly tak sme s nimi stali 8-( ), robi sa elektrika, vcera nam dorabali omietky v garazi a v dolnom schodisku do pivnice...k svietidlam sa tak skoro nedostaneme :-N
Odpovedať
@tara2 a kedy mate v plane stahovat sa? (zamerne nepisem, ze dokoncit, lebo to mozete robit aj ked uz budete nastahovani - aspon my to tak mame v plane :-D ) povodne sme mali v plane tento http://www.erlis.sk/projekt/jantar-83... a ja teraz pistim za tymto http://prodom.sk/?p=projekty&project=259 :-D no uvidime, co este najdem, kym zacneme :-D
Odpovedať
@sisa.b - no povodny plan bol ze na vianoce (tiez sa budeme stahovat este pred kolaudaciou), ale ja to vidim skor na jar. Svojpomocna vystavba je strasne zdlhava, ale zase nemame tolko prachov aby sme dali vsetko urobit firme... a ten premier sa mi tiez paci viac ;-)
Odpovedať
@tara2 ved to - keby tie peniaze vsetko nekazili :-| ale vy uz ste tiez blizko :-) ja stale trpnem, ci sa ten byt preda
Odpovedať
@tara2 ahoooj, drzim palce pri pracach, akurat zacne sezona, takze mate co robitaz do jesene mne sa tu na modrej streche strasne paci lea laurova, ona stavala nejaky dom a od prveho vykopu po nastahovanie neubehlo ani 5 mesiacov, uzasne 8-) @sisa.b ten premier ma pekny podorys, ale mne sa pacia take "skatule, kocky" rovne tvary, jasny dizajn, bez balkonikov.... My sme nestavali, prerobili sme byt 113 m2 v manzelovom dome, na 1.poschodi.dole mame kancelarie a na druhom poschodi najomnikov....takze o svojom vlastnom dome zatial len snivam ;-) ale aj toto riesenie bude pre nas zatial dobre, deti budu mat vlastne izby, vznikne nam dost ulozneho priestoru aj kuchyna bude velka s jedalnou. Vysli nam 2 wcka, aj dve umyvadla, takze rano bude pohoda ;-) Co mi chyba je terasa a dvor, na to si zial musim pockat ;-)
Odpovedať
@sisa.b - vsak to, kebyze mame kopec prachov tak by sme dali vsetko urobit zivnostnikom a byvali by sme raz dva... ale takto to ide pomalsie, ale nevadi uz som si na to tempo zvykla :-D . Najhorsie je, ze aj ked si das vypracovat nejake ponuky napr. na okna, dvere...cakas aj dva tyzdne kym ti to poslu a to ani nevravim, ze muzo im stale vyvolava a urguje ich.. a ze kriza 8-( . A neboj sa, bytik urcite predate len otazne je, za aku cenu... a co sa tyka umiestnenia domceka na pozemku, otocte ho tak, aby to bolo pre vas co najviac energeticky vyhodne, usetrite potom na kureni ;-) @katyl - tak hlavne, ze budete mat dost priestoru... a na zahradu sa tiez strasne tesim, nemame ju velku ale ako vybeh pre deti alebo na grilovanie staci :-)
Odpovedať
inak ma napadlo, ze by sme si mohli vytvorit aj sukromnu temu keby ste chceli...
Odpovedať
@tara2 sukromna tema by bola asi najlepsia. uz mam dost paniku z toho, ked sa verejne niekde vykecavam :-p no a s tymi firmami si este aj my asi uzijeme 8-( zatial najlepsia skusenost pri prerabani bytu bola s poliakmi - boli rychli a super pracu odviedli. ti maju asi vacsiu krizu nez nasi :-S chalupu sme prave vyberali podla svetovych stran, aby sme co najviac vytazili zo slnecnych lucov :-) ak bude premier, tak urcite zrkadlovka, nech nemame kuchynu na juhu a obyvacku na severe :-p @katyl ty mas este prisnejsie kriteria nez my :-D my sme zas nechceli ziadne vikiere, ani tie oblukove, ci hranate vycnelky na jedalne (neviem ako sa to odborne vola :-D )... iba jednoduche acko s balkonmi. ten premier uz ma kusok naviac, ale prezila by som to. paci sa mi vnutorne usporiadanie - tuzim po samostatnej kupelni len pre nas x-) a celkovo je priestrannejsi, aj vrchne izby su vacsie... a na ten dvor sa velmi tesim - pozemok ma skoro 1800 stvorcov :-) preto sa nevieme rozhodnut, kde bude stat chalupa. keby bol tretinovy, tak mame po probleme :-N
Odpovedať
@sisa.b @katyl @quitka @cryonae tu je link na novu sukromnu skupinu http://www.modrastrecha.sk/forum/tema...
Odpovedať
1
6
7
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?