Novembrovky 2008 stavajú a prerábajú. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam Vam vsetky v novej teme kedze tema stavanie a prerabanie uz nepatri na konika ale na strechu rozhodla som sa zalozit pre nas tuto temu. Vitane uz ale vsetky novembrovky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tara - dolu v pivniciach budeme mať - kotolňu, pivničku, dielňu a práčovňu, na prízemí bude kúpelňa, wc, spálňa - dočasne kým nedorobíme vrch potom to bude hosťovská, obývačka, kuchyňa. Hore bude kúpelňa s wc dokopy, spálňa, 2 detské a šatník. A vy koľko máte izieb? my máme ten domček oproti tomu z katalogu strocha iný, namiesto toho voľného miesta pri výklenku budeme mať obývačku a vzadu nám vyšla ešte tá spálňa, čo sme ušetrili namiesto toho hluchého miesta čo je v katalogu.
Odpovedať
quitka - peknu pivnicu mate ;-) . My mame v pivnici kotolnu a pracovnu, na prizemi kupelnu spojenu s WC, kuchynu, jedalen, obyvacku a hostovsku. Na poschodi bude spalna so satnikom, kupelna, WC a 2 detske. Casom este chceme dorobit dalsiu izbu nad garaz a dole zimnu zahradu (ale to je dalekaaaaaaaa buducnost :-D :-D :-D ). Inac som si myslela ze tahanie murov ide rychlejsie ale je to dobra makacka :-p . Makali sme cely vikend (muz so svagrom uz aj v piatok poobede) a aj tak sme nestihli vsetko. A to sme robili len dom, este kde je garaz :-o =-) . Budeme radi ked do zimy spravime hornu deku, viac sa nestihne ani keby sa chcelo...vy mate aky plan na tento rok? A fotky su super ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak to máte podobné izbičky ako my ;-) tú zimnú záhradu chce aj manžel, ale tiež je to hudba budúcnosti :-D no my asi dáme deku a necháme tak, lebo viac asi nestihneme, lebo to treba nechať preschnúť a tu na Kysuciach sa bojíme, že s tou druhou dekou by sme už mali problémy, lebo tu je čas všeliaký, však vieš :-D budeme pokračovať na jar, ale zo zeme sme sa už vyhrabali tak sme radi, lebo to je veľmi blbá robota ;-) a šalung na deku ste mali požičaný, lebo my máme s tým dosti problém =-)
Odpovedať
quitka - ip ;-) , aj mne to uz liezlo na nervy ked muz stale makal a nic v tej pivnici nebolo vidiet :-p
Odpovedať
Profilova fotka
no presne tak, stále sa hrabkali, hrabkali a nič poriadne nebolo vidieť :-D
Odpovedať
quitka - a z coho idete stavat?
Odpovedať
Profilova fotka
z toho čo vy, z porothermu, už ich máme aj kúpené. a aikú dávate strechu?
Odpovedať
vidis, teraz ma napadlo ze som sa Ta to uz pytala :-N . My ideme dat Bramac a vy?
Odpovedať
ozaj pridala som par fotiek, zvysok az ked sa vytiahnu vsetky mury komplet
Odpovedať
Profilova fotka
už som kukala, super fotečky, pekne Vám to ide. My ešte nevieme, bramac nechceme, lebo hovoria, že je moc ťažký tak neviem, chceli sme škridle tondach, ale manžel chce radšej plech, lebo že na škridli sa drží sneh a tu ho napadne v zime dosť, tak sme sa ešte nerozhodli, uvidíme na jar :-D
Odpovedať
so snehom mate pravdu, tu toho snehu nie je tolko takze my nemusime riesit poveternostne podmienky :-) . A uz mate nakupene komplet tehly? Nam este chyba nejakych 10 paliet (nezmestili by sa na pozemok :-N ...teda zmestili len by tam uz nezostal priestor). A preklady idete tiez vsetky kupovat?
Odpovedať
Profilova fotka
no my musíme pozerať aj na poveternostne podmienky, lebo napr. túto zimu tu napadalo snehu habadej :-N ako myslíš preklady? nechápem =-) my sme tehly kúpili ako prvé, máme ich poskladané u našich v záhrade, možno bude ešte chýbať na vnútorné priečky, tak dokúpime keď bude chýbať.
Odpovedať
Článok sa načítava...
quitka - myslim preklady co sa davaju nad okna a dvere. Skusim najst nejaky obrazok
Odpovedať
taketo nieco http://www.wienerberger.sk/servlet/Sa...
Odpovedať
Profilova fotka
už viem, to nemáme,ale neviem ako to budeme robiť, teraz na pivnici sa s tým pohral svokor a zašaloval to - aj okná aj dvere a sme to zabetonovali, ale ako to budeme robiť hore to ozaj neviem =-) =-)
Odpovedať
my sme v pivnici tiez robili betonove, hore budeme nejake kupovat ale urcite nie vsetky...je to dost drahe :-p
Odpovedať
Profilova fotka
Jani diosť drahé je skoro všetko, človek by ani neveril ako tie peniaze sa rozkotúľavajú =-) =-) =-)
Odpovedať
quitka - to mi hovor :-D :-D :-D
Odpovedať
Caute babule vidim ze to tu nejako viazne :-p . Co mate nove? My sme dnes chceli lepit asfaltove pasy na garaz ale kedze prsi tak next time 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj tara, my sme stihli včera zaizolovať jednu stenu a dnes tiež nič, lebo tu od rána prší a prší 8-(
Odpovedať
quitka - aj tu, je to otras...si viem predstavit kolko blata tam teraz musi byt :-p . Ozaj nezateka vam do pivnice ked prsi?
Odpovedať
Profilova fotka
tu prišla predvčerom taká búrka, že otras - padali krúpe no hrôza tak nám okolo pivníc postekalo plno blata aj v pivniciach sme mali mokro, teraz je to tam hrôza a nemáme to ešte všetko zaizolované. Ešte že už spodok máme okolo celých pivníc, lebo neviem ako by sme to teraz robili, ale aj tak to mohlo vydržať kým pivnice doizolujeme a pozasypujeme 8-( a vy v pivniciach máte vodu? Dnes síce pršalo skoro stále ale vo vnútri sme vodu nemali, ale vo štvrtok keď prišla tá riadna búrka tak sme tam mali vody dosť =-)
Odpovedať
Caute quitka - ked velmi vela prsi tak nam dnu natecie voda a potom ju treba odcerpavat. Ale odkedy sme urobili deku a vchod do pivnice je zakryty doskami tak tam uz neprsi a tej vody uz nie je tolko...
Odpovedať
ahojte holky, tu to nejak viazne :-p chcem sa spytat, ci nebudete robit PED alebo NED. ja som precitala par clankov a celkom nas to chytilo =-)
Odpovedať
Caute sisa - aj my by sme vraj mali mat NED aspon muzo tak hovori...priznam sa ze sa v tom moc nevyznam. A vy ako? Uz mate projekt? Ako ste pokrocili?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte staviteľky, a čo je to to NED a PED? =-) =-) ja fakt neviem :-p
Odpovedať
quitka - NED je nizkoenergeticky dom, ale co je PED to veru netusim =-)
Odpovedať
Profilova fotka
AHA :-D tak to teda vôôôbec neivem, ako tara pokračujete s domčekom?
Odpovedať
quitka - no teraz dom stal, muzo musel byt doma s malym...ale snad uz budeme pokracovat dalej. Teraz ideme skladat debnenie na jedalen to je ten 5-uholnik, potom sa to zaleje. Dalsim bodom programu je tahanie murov na garazi a potom sa uz bude pripravovat strop a deka. A vy ste na to ako?
Odpovedať
Profilova fotka
no my už máme aj vnútorné priečky, základ pod jedálensky výklenok. Manžel už nachystal materiál na šalovanie - nakoniec sme nejaké desky rezali, kupovali, požičali a stojky máme tiež požičiané + žŕde z lesa, už "len" to zašalovať a zabetonovať deku. Ale neviem kedy to budeme robiť...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?