Neznášam tepelné čerpadlá!

6. apr 20211470
  • @virnik27  vidíš ja mám poschodový dom komín od terénu asi 8-9 m ,čiže rozptyl dobrý ,keď postavis bungalov a je nízky tlak tak musíš chodiť pokrčený aby si kvôli dymu videl..

• @daralbajda  zivot na praskoch 😂
    je tu plyn, ale just si tito traja dali TC...
    skusim pockat, co to spravi, ked bude trava, ploty....poprosim ich o tie podlozky a napisem vam o pol roka, ci som na antidepresivach,alebo je tu ticho

• @daralbajda   mozes mat aj 30 metrov ked o 100 metrov je to všetko u zeme a ked je nisky tlak včetko u suseda ja mam 8 metrovy komin a to ked zakurim v krbe citim to na dvore

• Sponzor fóra
  • @virnik27  pridaj trochu ,ale teraz si sa moc nepomýlil ,a čítal si ?Idú stopnúť to masívne stiepkovanie a tie akože "obnoviteľné" zdroje tepla?Tak nemci ťahajú plynovod z Ruska morom a u nás stiepkujeme a peletkujeme lesy....pritom plyn za rohom..

• @daralbajda  
    aj plyn je kratkodobe riesenie zakial nebude fuzia ano elektrika energia zo štiepky je blbost a na 60tnika si cekom čuli na nete lebo t 55 vyradovali behom 80 rokov ked bracho bol u tankoveho praporu už maly len t 72 a to bolo hned po rozdeleni

• @virnik27  povedz Merkelovej že plyn je krátkodobé riešenie,a čo čulý ,najviac ma v práci seru tie sebavedomé detiska čo moc toho nevedia ,ale sebavedomie ako stehno.
    Áno vojenčina 1983 ako "spagat"

• @daralbajda  je ked bom bol na vojne tak to už osekali ale poslde 4 mesiace som zazil ostru bojovu pohotovost taky blazinec si nezažil ked sme nevedeli čo bude tak sme vyfasovali ostre a nočne videnie a sup na letiska narobili sme tam viac skody ako osohu aspon sme sa nenudili 😃 inak k tej oblude dal som si to najtichsie čo bolo v tej dobe

• @virnik27  prepac,ja tie obludy neznasam,videl som videa ako to rapcalo po par rokoch ,
    ZVS - no ja som zazil dobry blazninec..nocne vagonovanie,bojove ostre strelby 100mm kanonom,Hlboke a plytke brody,testovanie v kesone ,infra strelby ,vlozna 20mm hlaven ,strelby v maskach....a muzstvo cigani , basisti...radost zit....A na municak sa chodilo strazit len s ostrymi , v pistoli i samopale a nevefel si kedy komu prepne...

• @chrumkava  ja by som normalne zasiel za nimi ,popisal problem a spytal sa ci nieco nezanedbali pri montazi ,alebo ci nejdu s tym nieco robit.Potom by som zasiel na stavebny urad ,nech to sksia riesit ,ci maju certifikaty od tych TC,ci je vsetko tak ako ma byt.

• @sappa  na to kam sa to dostalo a či to tak má alebo nemá byť ....majú obyčajne traja ľudia štyri rôzne názory.....a ako si si všimol tak admin takéto veci nemaže....to znamená že mu prinajmenej neprekážajú...skôr si myslím že mu to vyhovuje lebo to má potom asi väčšiu sledovanosť ako "suché" príspevky k téme.....
    A aby som to z mojej strany uzavrel....ja nezvyknem bežne písať od témy ale ak niekto napíše nepravdu tak si myslím že je lepšie také niečo vyvrátiť (aj keď to priamo nie je téma) lebo ak to ostane bez povšimnutia môže to byť ostatnými brané ako fakt.

• Ja mám TC pod oknom v kuchyni, a v obyvačke cca7 m vzdialenej ho nepočujem keď je okno zatvorené.,zvyčajne len keď odmrazuje jednotku... Ale to je len chvíľa...

• @tomas1989  

Ahoj, znacka, typ, hlucnost vonk jednotky? Vonkajsia jednotka bezi stale cely rok? Dakujem

• @marian_8  Panasonic aquarea 7kwh, ,skôr je počuť Vnútorná jednotka obehového čerpadla z technickej miestnosti keď nie je zatvorená...

• nizkofrekvencne zvuky nie je tak lahke pocut von, popri inych zvukoch, preto casto mas pocit,ze RC nepocut...ale najviac pocujem,ked lezim, cize hlava na vankusi a podlahou sa to siri, cez konstrukciu,zem...o tom su,co ja viem, nizkofrekvencne zvuky

• @chrumkava  ucho je najcitlivejšie pri 3 kHz, najlepšie počuje ľudskú reč, asi 200 HZ -3,5kHz to sa napr. prenáša pri telefonovaní , šírenie rýchlosti zvuku je rôzne od materiálu napr, vzduchom 343 m/s, tak zistíš ako daleko udrel blesk, pri 20 st atd ale až 5200 m/s cez sklo najnižšia frekvencia je asi 16 HZ napr, basy, najvyššia 20 kHZ aspoň toľko si pamätám ešte z Fyziky , niekto isto viac

• Sponzor fóra
  • @jumt  ja som myslel, ze sa tu bavime o stavbe domov 🙂. Keby to tu fungovalo ako v USA, tak by tu bolo povstanie 🙂. A ked si prepocitas emisie CO2 na HDP zistis, ze produkujeme viac emisii ako USA...

• @chrumkava  majú jednotky namontované na nejakých originál podložkách ? či len voľne položené na tvárniciach na zemi?
    https://www.dobraklima.sk/antivibracna-sada-silentblok

• @daralbajda   ja mam taketo toto ma o 3 dB viac ako moje lebo je to zubadan ja mam pover inveter  neni tc ako tc pre porovnanie cinske tc https://www.youtube.com/watch?v=2zWv3xP0gbs takze je to ako porovnavat trabanta s mercedesom

• @majkoj  to preto lebo máme nízky HDP..

• @dexter89  volne na tvarniciach na zemi

• @chrumkava  nech si pod vonkajsie jednotky daju silenbloky zo skody 120a pomozu pri vibráciách motovat to bez silenblokoch je dos nezodpovedne potom to hrkoce ako stara tatramatka

• @chrumkava  To je prave ten problem, ze tam nie su tie silentbloky. Nemusia ich davat z auta, su na to urcene silentbloky priamo pod cerpadla (daj do googlu "silentblok tepelne cerpadlo" ). Obehnite susedov a vysvetlite im, ze sa vibracie z TC nesu zemou a rusia vas. Ak by boli neochotni, mozte im tie silentbloky aj kupit, nestoji to vela a za ten klud to stoji. Ak su tie cerpadla len volne na zemi, nemal by byt ani velky problem tie silentbloky namontovat. Ak by hluk neprestal ani po montazi silentblokov, tak sa pravdepodobne jedna o rezonanciu stavby s vibraciami cerpadla, to by bol uz vacsi problem, zavisi to od toho, z coho je stavba spravena. Potom by pomohlo bud vonkajsie odhlucnenie aspon najviac postihnutej steny, alebo vnutorne odhlucnenie steny, pripadne celej miestnosti, kde spite, ale to je cenovo uz dost vysoko. Urcite treba zacat tymi silentblokmi.

• to ako vazne nejaka firma namontuje TC bez silentblocku ?

• Mozne to je, setrenie nakladov... Mne napriklad namontovali klimu len na gumove podlozky, ale prichytavacia skrutka isla cez tu gumu az do podlozky pod klimou a prenasali sa mi tiez vibracie cez viac stien. Az ked som si tam sam namontoval silentbloky miesto tej gumy, tak vibracie prestali.

• @durino  ahoj,dakujem za odpoved, zaujal ma tvoj postreh,ze ak by to nebolo silenblokmi,tak potom moze v zemi rezonovatvto cerpadlo ? 😯to ma svihne
    my mame dom z palenej tehly, medzi nami je mur cca 2 m a sused je pod nami, cize podlahu oproti nasej podlahe ma on o 2 m nizsie....tak laicky zensky vysvetlene
    Myslis,ze by sa s takymito parametrami prenasala rezonancia?

• @chrumkava  Skor som to myslel tak, ze keby uz boli cerpadla na silentblokoch, tak ak by tie zvuky pretrvavali, tak ze ta stavba rezonuje, ale nie cez zem, ale cez vzduch, ze rozmery domu a skladba materialu je v rezonancii so zvukom cerpadla. Ale netreba hned malovat certa na stenu, najskor skuste vyriesit tie silentbloky a uvidi sa.

• @durino  dakujem,nakupim silenbloky pre vsetkych 😂

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém