Neznámy "darček" urieknutia???

Zobraz úvodný príspevok
V našej hrubej stavbe sa objavil zvláštny džbán, váza, nazvime to ako chceme. Bez odkazu, bez ničoho. Stál v strede domu.... Viacerí ľudia nezavisle od seba nám povedali že nás niekto chce urieknut, uškodiť.... Čo si o tom myslíte? Pripadne aké opatrenia vykonať? Stavba sa oknami a dverami uzavrie až v apríli. Posmesky si prosim nechajte. Ďakujem.
Priznam sa take nieco by mi ani nenapadlo, keby som nasiel, by som dal zene nech s tym spravi co chce a vybavene.
Profilova fotka
@svitokf a keby sa jej pokazilo bez špatného pohľadu tak by bol na vine mesiac alebo konštalácia galaxie NGC753. @duzu určite to bol JAPONEC, tí sa nekazia. 😄 Sa smejem baby ste poverčivé jak šlak ...
Profilova fotka
To keby som mal veriť na takéto veci, tak tu už asi dávno nie som, veď to by som sa zbláznil, by mi hlava nonstop išla, čo by som konšpiračné teórie skladal 🤔
Profilova fotka
no presne, to keby sa mal kazdy predmet co sa najde v dome takto riesit tak dovidenia.
Profilova fotka
@henotom heh to ani nevrav. ja na taketo veci proste neverim a je mi tak fajn. ak by som mala premyslat aj nad takymito vecami, tak co dobreho by mi to prinieslo. nic len stres
Áno povercivost je smiešna... Dzbanik možno urobil skolacik ale neviem prečo by ho tam zabudol, možno blbosť, ja som sa len pýtala na váš názor.... Prevlada tu vzorka racionálne zmyslajucich ľudí, akceptujem... Ďakujem za nazory 😉
@duzu a co su realne veci? Tie, co dokazes vidiet, citit, ohmatat, teda tie, ktorych existenciu ti potvrdia tvoje zmysly? Existuje nieco ako "vzduch"? To, co dychas, ma nejaky tvar, vonu, je to podla teba realne? Nevies to zmyslami dokazat, len vies, ze to potrebujes k zivotu. Vedci dokazali aj "vzduch" chemicky rozanalyzovat, pomenovali kyslik, oxid uhlicity atd. Mozes tomu verit aj nemusis. Podobne aj nadprirodzene veci. Bezne ich clovek nevnima, su ako vzduch... Nemas povinnost verit. Ale to neznamena, ze neexistuju a nemaju na nas vplyv.
@maja22 vzduch vieš zistiť reálne teda aspoň kyslík v ňom potrebuješ na dýchanie a je aj vidieť stačí ho dať do vody a vidíš bublinky. to všetko ide identifikovať , elektrinu tiež nevnímaš zmyslami no vidíš jej účinky,neviem čo sú nadprirodzené veci, pomenuj aspoň jednu,len prosím nie také blbosti čo tu niekto šíri, predstav si že by si o tom nikdy nepočula, náboženstvá tvrdia rôzne nezmysli od bosoriek či máriu ktorá počala z ducha??? ja to vnímam ako bájky a rozprávky aj to je pre ľudí, no len pre zábavu
@duzu ok, mozeme debatit na tuto temu, len otazka je, ci tym zbytocne nezabijeme cas. Si presvedceny o tom, ze mas pravdu, ze nadprirodzeno neexistuje. Pre mna existuje. Iste, prirodne javy postupne veda odhalila a stale odhaluje, aj s tou elektrinou mas pravdu, ze ju nevidis, ale vidis, co dokaze urobit. Pre mna je nadprirodzene, ked clovek umiera, doktori nad nim lamu palicu a o par rokov iny doktor povie, ze ten clovek nikdy chory nebol. To sa stalo mojmu ocinovi. Alebo ked clovek upadne do mikrospanku, auto do srotu a on z neho vylezie a nic mu nie je. To su pre mna dotyky Boha. Nevidis Toho, kto posobi, vidis iba vysledok. Su aj zazitky, ktore od Boha nepochadzaju. Nebudem ich tu rozpisovat. Je o nich dostupna literatura. Vies, ani radost, ani smutok nie su materialne. Len ich pri urcitych podnetoch citis. Ja tak niekedy citim Boziu pritomnost. To je neprenosna skusenost. Preto si myslim, ze tato diskusia k nicomu nepovedie. Ty nemas moznost nejako si fyzicky overit, co sa da zazit, ked clovek veri v Boha. Resp. nie ked v Neho veri, ale ked Mu uveri. Verit v Neho a doverovat Mu su totiz dva rozdielne postoje.
@maja22 nuz, kto veri v nadprirodzeno, ten si dokazy najde aj v soce z kavy...
@maja22 ano, pravda... na svete sa deju zazraky. Moj brat, mlady, zdravy sportovec dostal rakovinu a zomrel. Je to zazrak co sa stalo zo zdraveho cloveka. Vdaka Bohu za jeho rakovinu. Ci ako to funguje? Chod sa pozriet na detsku onkologiu a potom hovor o zazrakoch... Nechcem byt az tak prehnane skepticky, tiez mi niektore veci nejdu do hlavy - ako zmysel vsetkeho, ako vsetko vzniklo atd. Ale nutne si za vsetko (relativne prirodzene) tlacit nejake dotyky Boha mi pride hlupe...
@maja22 chvala bohu že nám už veriaci nemôžu riadiť štát, moja babka chodila do kostola a raz som sa jej spýtal či ozaj verí čo tam počuje, neverím ale ak by som to povedala v tejto dedine kde chodí takmer každý do kostola tak sa so mnou nik nerozpráva iba ty
Článok sa načítava...
Ja som na stavbe našiel poschovávané prázdne fľaše od alkoholu, čo sa tam dialo?
@maja22 umieranie je prirodzené ako narodenie,to ovplyvniť nemôžeš, naviac umrieť musí každý, to je jediná vec ktorú musíš, všetko ostatné môžeš, no nemusíš
@roman_x vyvolávanie omietkového démona 😄 😄 😄
@juggernaut No s tým nevy.....li sme mali svoju skusenosť. Ked sme stavali hrubu stavbu stavala nam ju jedna firma, tak po ukonceni stavby manzel preberal s jedným pracovníkom hrubu stavbu a prechadzali cely dom. Prisli do najvacsej miestnosti v pivnice a tam uprostred na papierovom obale od cementu riadna kôpka. Ten robotník sa začal veľmi smiať a moj manžel smrtelne važným výrazom sa ho opytal, to co tu je to sme si neobjednali, nebolo to v rozpočte to si laskavo zoberte. Po tomto prihovore sa robotnik prestal smiat a mal stastie ze to bolo na papieri a dokazal to pomerne lahko odpratat. K tomu dzbanu ja by som ho asi zahodila....
Profilova fotka
@marrad tak nejak normalne by som ho zahodila a hotovo. ono je je podla mna potrebne za vsetkym nieco hladat a zbytocne sa tym takto trapit. no nemozem povedat, ze by som nebola zvedava, kto ho tam dal
@igor256 je mi luto, ze ti zomrel brat. Nemusim chodit na detsku onkologiu, aby som sa presvedcila, ze existuje utrpenie. Ja mam v sebe otazky okolo zivota a smrti poriesene. Co neznamena, ze ich viem hned a jednoducho prijat. Ked mi umrela mamina, moja dusa sa tesila, ze pozemske utrpenie skoncilo a ze coskoro sa jej dusa ocitne v nebi. Ale moje telo tym trpelo, fyzicky som to nezvladla a potrebovala som lekarsku pomoc. Niekedy proste telo a dusa nespolupracuju, cloveka premoze smutok, aj ked veri.
@maja22 jej na toto som počul vtip či do neba alebo do pekla, jeden zomrel a v očisti sa mohol rozhodnúť kam môže, on by vraj do neba lebo tam každý chce, ale chcel by aspoň nazrieť do pekla, nazrie tam a tam sa všetci zmenili na krásnych nahých, tak že tam ide, no pozri sa lepšie lebo oni nemajú to čo majú muži a ženy rozdielne a to je to peklo , vidieť máš chuť, no nemáš čím, to hádam môžu i svätí
Profilova fotka
Ešte tu filozofujete nad nesmrteľnosťou chrústa? Ja by som sa držal starého známeho antického "Viem, že nič neviem". Ak existuje niečo nadprirodzené, po smrti v tejto forme existencie to nemáme možnosť poznať ani dokázať. Tak načo sa tým zapodievať? filozofovať sa dá donekonečna, napr. načo by "mŕtvy" vesmír vytvoril niečo ako vedomie? Resp. prečo ľudia majú vedomie a vedia vnímať vesmír? resp. ako mohol z hmoty zjavne mŕtvej , vzniknúť niečo nehmotné ako vedomie a načo to je dobré? Aj tak to čo je vo vesmíre hmotné a vidíme sú len 4% , zvyšok je temná hmota a temná energia a tom vieme zhola nič... Takže nič vlastne nevieme 😄
@detajlistka clovek vidi a pocuje hlavne to co chce. Tento tyzden som citala clanok, kde sa ludi pytali na nazor na inych ludi, mali ich opisat par slovami. Dobrosrdecni a v podstate optimisticki ludia svoje okolie opisovali ako prijemne, priatelske a videli na svojich priatelov hlavne tie pozitivne vlastnosti. Zatrpknuti a pesimisti svoje okolie vnimali negativne a ludia okolo nich boli opisani dost negativne. Takze touto oklukou sa dostavam k tomu co chcem napisat: Co sa babe chcelo, to sa babe snilo. Kedze na tieto hluposti neverim, v zivote by mi nenapadlo za tymto hladat nejake urieknutie. Rovnako mi nikdy nenapadne, ze by mi mohlo prist z oci, ked mi je blbo, tak bud som sa prezrala alebo lezie na mna choroba. Takze aj ty sa zariad podla toho v co veris. Ked myslis, ze je to zle znamenie tak zozen nejakeho odklinaca a nechaj ho robit svoju robotu. Ale dnes dzbanik, zajtra cierna macka, potom co? Nechcela by som take zit
Podla ma na urieknutie treba poriadny matros - napr. mrtvu macku alebo vysusenu zabu,... To vazicka so srdieckom neda 😉 😄
Keby tak aj iné diskusie mali toľkoto komentárov k veci 😄
Profilova fotka
@zefe heh no ako to tu taj citam, tak zdanie moze proste klamat 🙂
@zita19 je to fakt, ze clovek vidi co chce mnohokrat, ze vlastne z toho co si v hlave prehrava postupne sa stane realita pre toho cloveka, je to fakt tak, treba si davat pozor na myslienky 🙂
Ak chceš napíš mi. Určite sa toho rukou nedotýkaj, ale pokrop svätenou vodou a pomodli sa. Presuň du igelitovej tašky znič a vyklop do tečúcej rieky. Inak doporučujem stránky https://novyklokocov.webnode.sk/ducho... .... https://modlitba.sk/?p=2142 Ak chceš dám Ti číslo na exorcistu-katolíckeho kňaza.
@detajlistka určite máš na ulici susedu, čo v rámci voľného času vyrába a zdobí tieto veci. Dala ti darček ako novému prisťahovalcovi na ich ulicu. Nechcel by som mať za susedov takýchto negativistou a ešte k tomu poverčivých že je to až na smiech
Profilova fotka
@detajlistka pokial ten predmet vyvoláva v tebe negatívnu energiu, treba to spáliť alebo zakopať. Riad sa podľa seba, svojich pocitov, nie podľa toho čo ti iní ľudia povedali, že je to prekliatie. Na nete je kopa článkov. Ja osobne som po odchode posledných robotníkov z nášho domu, keď už všetko bolo hotové, dala energeticky vyčistiť dom. Proste verím, že každý človek si so sebou nosí určite energie a potom čo sa u nás premlela kopa ľudí tak pre môj dobrý pocit som si dala “vyčistiť” dom.
@avantime igelitovu tasku uz dnes tazko zohnat. Funguje rovnako dobre aj papierova?
Profilova fotka
Mna by len zaujimalo kto to tam dal nic viac. Nie som moc clovek co by sa takymito vecami trapil a hladal za vsetkym nejake to duchovne pozadie. Skor to cloveku potom len skodi

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?