Nevykonané práce murára - odmieta vrátiť peniaze

Murar vzal peniaze na material ktory nekupil a odmieta vratit peniaze. Bolo podane trestne oznamenie. Ja chcem zvetejnit memo tejto osoby, pripojit jeho fotografie ktore ma verejne na FB a k tomu zverejnit aj nascanovane trestne oznamenie so vsetkym. On sa mi vyhraza ze nemozem a policia mi tvrdi ze tiez to nesmiem verejne zverejnovat. Podla vas mozem? Co sa mi moze stat? Mam byt len ticho? Nemozem varovat ludi aby sa nedali oklamat dalsi?
Odpovedať
@kam72 kludne mozes zverejnit odkazy na ine dostupne stranky, na ktore si dobrovolne dal svoje osobne identifikacne udaje, ale ty ich uverejnovat bez jeho suhlasu nemozes.
Odpovedať
@kam72 moze si Ta tak maximalne niekde pockat. jedine toho by som sa bal. na sud Ta nebude davat
Odpovedať
Profilova fotka
@kam72 co konkretne ti policia zakazala zverejnovat ?
Odpovedať
@majkoj dokumentaciu, verejne to sirit na sietach
Odpovedať
Pan murar si veselo nadalej inzeruje svoje "sluzby" na bazos.sk
Odpovedať
Ja chcem nafotit vsetko, trestne oznamenie, vsetky strany, jeho zivnost, jeho inzerat, celu komunikaciu so mnou. Ide o niekolko tisic. Chcem velmi pilne pracovat na tom aby sa to co robi vedelo verejne. Nie som prva, koho oklamal
Odpovedať
100x uz tu bolo zverejnene presne info o podvodnikoch aj s menom, kontaktmi nechapem teda
Odpovedať
@kam72 rob co uznáš za vhodne, ale aby sa nakoniec z "chudáka" obvineného nestal žalujúci a ty obvinená!
Odpovedať
Myslim, ze uviest meno a mesto/obec mozes... fotografie sa nesmu, toboz nie, ak ti to uz zakazal. Ale ved to je jedno, podla mena uz ludia budu vediet, nie? Ani nascanovane trestne oznamenie netreba...staci, ak to uvedies ako tu teraz, ze si ho podal. Nikoho nezaujima, co si tam od slova do slova napisal, podstatne je, ze si ho podal, mozes uviest co sa vlastne stalo, aka bola skoda a jeho vyhovorky, preco nechce vratit peniaze. Ziadnymi inymi udajmi to nedoplnaj. Totizto, kym nie je rozhodnute v tvojej veci, ze skutok sa stal, moze on podat podnet na teba pre ohovaranie... tak aby si nechodil po sudoch na dvakrat...
Odpovedať
Ak ma inzerat na bazosi, tam sa predsa tiez da akoby ohodnotit toho, kto ten inzerat pisal....niektori ludia si citaju aj hodnotenia, tak tam to tiez napis
Odpovedať
On mne tvrdi, ze to ze mi ma vratit peniaze je mu fuk a sprava sa arogantne. Policii hovori a aj v trestnom uviedol, ze samozrejme ze si uvedomuje ze to nie su jeho poniaze a ze ich vrati. Nepovedal vsak kedy a ani nic nevratil.
Odpovedať
@peter2728 ano, aj tam to planujem napísať
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kam72 jak mozes dat murarovi peniaze? Tvoja chyba uz ich pravdepodobne neuvidis. Zverejnit udaje o podvode mozes, ale na vlastne riziko. Sudy u nas pracuju neefektivne, takze tahas za kratsi koniec.
Odpovedať
@kam72 ak tu teraz napises ze pan Xyz Def mi urobil takuto skodu a ma mi vratit peniaze a nevrati, tak: zatial je nevinny. ak sud uzna, ze nemas pravdu, moze si narokovat odskodne za poskodenie dobrej povesti. ak sud uzna, ze mas pravdu tak si neurobila nic zle. to je ako keby niekto napisal, ze Cernak urobil co urobil. Proste to urobil a bodka. Fotky na facebooku ku ktorym sa dostanes cez google su verejne a mozes ich pouzit. Inzerat a cislo tiez. Mozes to napisat ale opatrne. tzn. nie ze tento chuj ma okradol, ale: tento pan s tymto cislom a inzeratom mi mal vyhotovit toto, dal som mu tolkoto a stalo sa toto. Ak to je pravda, tak pravdu mozes zverejnit. Len neviem co je to za cloveka. Ako som pisal, jedinu obavu by som mal z toho, ze Ti urobi nejaku skodu. Ci uz na majetku alebo zdravi. Ale zas netreba sa nechat zastrasovat. Na to je tu policia tiez. Urcite by som zacal negativnym hodnotenim na bazosi. A teda aj sem by som napisal. Pravne ti toho tak vela nemoze urobit. Bolo tu par pripadov ked niekto napisal menovite kto co urobil, ze nekomunikuje a ked si to tu dotycny nasiel tak zrazu zacal komunikovat. Nenechaj sa zastrasit a mozno sa dostanes k svojim peniazom. Trosku ale nechapem co Ti to ta policia hovorila, ze to nemozes robit...? A hlavne sa nenechaj odbit tak, ze vratim Ti prachy ale zmas vsetky negativne hodnotenia... Iba by som napisal, ze nakoniec to slusne vyriesil (alebo nieco v tom zmysle).
Odpovedať
@igor256 toto si vystihol a podporujem tento tvoj nazor. Netreba sa nechat nestrasit, lebo peniaze uz v zivote neuvidi a ten clovek to bude do buducna robit aj nadalej a to nemozeme dovolit
Odpovedať
Profilova fotka
Veľmi dobre ti poradil Igor, tak by som to nejako riešil!
Odpovedať
@wiewo dakujem, tak to aj riesim. Bazos ho uz zablokoval a pojde to na sud.
Odpovedať
@bertie ahoj, on to uz urobil, velmi zle referencie sme na neho ziskali a kazdy co cita co mi vypisuje mi povie ze toto neurobil prvy krat. Dakujem vsetkym za podporu a radu
Odpovedať
Profilova fotka
@kam72 super, aspoň už nikto na jeho práce nenaletí. A držím palce, aby ste na súde uspeli!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Ako ste pochodili čo ste zverejnili kľudne aj do správy poprosím
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Moze murar zverejnovat fotky z interieru do jeho inzeratu bez nasho suhlasu?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?