Náradie

Zdravím partia, chcel by som sa spýtať na tipy na náradie. Mohli by ste tu hádzať nejaké akcie, skúsenosti. Ja som na začiatku hrubej stavby a doteraz som nemal nič okrem gola sady v aute. Ako ste riešili svoje náradie? Prísť do prvých stavebnín a kúpiť čo treba asi veľmi ekonomické nebude. Nejaké tipy/odporúčania na ,,plné kufre"? Ďakujem
Odpovedať
@mino124 makita
Odpovedať
Profilova fotka
tiež mám makitu,a modrú Bosch a spokojnosť.takisto mám zopár vecí od schepach Milwaukee používam v robote ,ale vôbec to za tie peniaze nestojí.
Odpovedať
asi sa pýta že čo a nie akú značku...
Odpovedať
no chlape, ak ani nevieš, čo za náradie ti treba, očividne nemáš ani šajnu o tom, čo by si na tom chcel/mohol/vedel urobiť sám. takže ti treba dobrú vodováhu a iné meradlá na kontrolovanie rovinnosti/presnosti všetkého po tých, čo to robiť vedia. snáď 😎 😎 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@jaro313 tak základ je akuvŕtačka karbošku malú aj veľkú,priklepová vŕtačka, okružnú aj priamočiaru pílku. všetko som objednával cez internet. A veľmi užitočný je krížový laser. vodováhu kratšiu aj dlhšiu. Záleží aj od toho, čo všetko si chce robiť svojpomocne.Niečo si požičať z požičovne.Meter dlhší aj do vačku a vždy ho mať vo vačku ,inak sa nabeháš. @mino124
Odpovedať
Zacinal som s kufrikom so sroubovakmi, jednymi kliestami, kladivom a metrom. Postupne podla potreby som dokupoval podla toho co bolo potrebne. Polovicu veci mam Parkside, na stavbu idealne, lebo ti to nieje luto nesetrit, ale ked som zistil ze dotahovacku budem pouzivat prakticky neustale, kupil som kombo makita razovy utahovak, vrtacka. Pouzivam ich dodnes, skvela kupa. A postupne sa pridali laser, priklepka, pokosova pila atd atd.. Taktiez z rucneho naradia mam uz takmer vsetko, kedze som si viac veci robil svojpomkcne a bez naradia to proste nejde. Odporucam pobehat lokalne obchody a popozerat vyber a potom si vybrat najvyhodnejsi.. Nemyslim tym len OBI, ale skor lokalnejsie predajne. V BB mame napr TWD, BB Technik, Nobia, Hybox kde aj o naradi daco vedia.. Drahsie veci objednat cez net ak sa cena zasadnejsie lisi od obchodu. Ak ale chces vediet dopredu co si zaobstarat, pozri si pred kazdou pracou video aby si videl aky bude postup. Ako zakladnu vybavu pre dom odporucam: Klieste (kombinacky, stikacie, siko, spicate) Sroubovaky PZ1-3 PH1-3, Rovne Sadu torxov, sadu imbusov. Idealne sadu bitov, napr skvela je Narex industrial. Gola sada + sada klucov, idealne racnovych Pilka na drevo, zelezo Kladivo murarske, klampiarske Metre 3m, 8m, pasmo 50m Vodovaha aspon 1m Orezavacie noze aspon 4(furt sa stracaju) Stavbarske ceruzky Uholnik Kelna, spachtla, naberacka, metla, lopata, krompac, zelezne hrable, motyka, furik Ochranne okuliare, rukavice, stuple do usi. Predlzovacka Elektronaradie podla potreby, urcite vrtacka, razovy utahovak, uhlova bruska a chvostova pila, mozno okruzna alebo pokoska
Odpovedať
Profilova fotka
Moja rada ... jednoduche naradie ako kladivo vodovaha meter kelna hladitko atd kup dvojmo ... menej sa v case prace nahladas a vecer najdes. A hlavne ked budes mat pomocnika zdvojnasobis pracu 🙂 Z elektrickeho priklepka a velka flexa A z aku dobru dotahovacku s dvomi akumulatormi.
Odpovedať
@wolodymyr @igorkoo na co ste pouzivali velku flexku? DTcka som pilil malou bez problemov, tehly sa pilili rucnou.
Odpovedať
@andreus ja som na dtecka zodral 2 velke parkside flexy, ale pilil som snimi vela. Napr na rezanie roxorov je lepsia velka ako mala ibked 6 a 8mm som stikal kliestami.
Odpovedať
Zbytocne robit zoznam a kupit vsetko. Maj po ruke hotovost a uvazuj co budes robit ako nasledujucu pracu. Mne sa napr pokazila pila na poribeton tak som rezal mesiac rucne. Vtip jev tom ze ak nieco nemas tak zaimprovizujes. Obcas sa da a obcas to bude trapenie a kupis to co treba aj tak. Vodovahu kontroluj pri kupe.
Odpovedať
z Lidli mam naozaj vela veci. Na take amaterske veci okolo domu. Pomer kvalita/cena naozaj super. Spokojnost.
Odpovedať
Profilova fotka
@andreus skus dtcka velkou a uvidis tu palbu ... vyssia obvodova rychlost= rychlejsi rez a presnejsi. Plus zamkovu dlazbu ...obrubniky ...okrasne tvarnice
Odpovedať
Článok sa načítava...
@wolodymyr na zamkovej, obrubnikoch a svahovkach bohuzial este niesom, tak potom mozno budem dokupovat
Odpovedať
Profilova fotka
@andreus ahoj,s veľkou som rezal dt-čka,dielce na komín a väčšie kusy železa alebo väčšie priemery trubiek. Totiž to ja som musel aj dosť veľa búrať pred tým, ako som začal so stavbou.Je menej využitá ako malá ,ale ten výkon je neporovnateľný napríklad pri dt-čkach.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Takych tem je tu neurekom....
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ďakujem za reakciu. Už sme so stavbou ďalej a aj náradie má niečo za sebou. Kupoval som ale všetko od Parkside z lidlu. Zatiaľ drží (akú s príklepom, 230 brúska, chvostova píla-ta sa narobila najviac), vŕtačku s príklepom odporúčam len na občasné sekanie. Po pár dosekavaniach odišiel priklepe, idem to reklamovať, tak som zvedavý. Samozrejme mám väčšie zabíjačky BOSCh a aku HILT na ktorú nedám dopustiť. Ale chvostovka Parkside ma prekvapila. Narezala toľko čo Makita (najmä rezanie porobetonu) a ide v pohode. Neviem, či to závisí od daného kusu ale tá vŕtačka s príklepom má sklamala.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?