nalepka na drsnu omietku

25. nov 2021190

ahojte. mate niekto radu/tip ako prilepit nalepku na stenu na drsnu omietku? kupila som synovi do izbicky krasne nalepky, no nedrzia. dakujem

• tazko povedat ci to vobec aj nejako bude drzat pri takej stene, nechce to drzat po celej ploche nalepky alebo len kraje sa odliepaju?

• @gemini06  skus nalepit cez taku penovu obojstrannu lepiacu pasku..

• @majonez  ale to jej po odlepeni ostane taka paska na stene, viem o com hovorim a hlavne na takej drsnej stene.

• Sponzor fóra
  • @dangs  asi ano zostane, ale otazka bola cim to prilepit aby to drzalo a nie co tam nalepit aby sa to dalo odlepit..

• ved jasne, ono to asi nebolo ani myslene v zlom, len islo o to asi ze co potom. inak teda jedine tieto obojstranne rozne pasky no.

• Nalepku daj na stenu zapni fen a opatrne nahrievaj a pritlacaj makkym valcekom .. tapetarskym. Bude drzat.

• sestra tiez deckam kupila nejake nalepky, tiez maju taku drsnejsiu mineralnu omietku doma a ani za svet to tam ziadnym sposobom nedrzalo. akoze hej, ta obojstranna paska by to vyriesila, ale po nej by tam ostali isto nejake stopy, keby sa to davalo dolu. a si povedzme, zase dlho to tam mat nebudu, lebo ich ochvilu zacne bavit nieco ine.

• @packo01  a tiez to skusala aj s tym fenom? to mi pripada ako celkom rozumne riesenie, ze ako tam donutit tie nalepky drzat.

• fenom by mi to asi nenapadlo, ale znie to fajn a odlepit sa to potom bude dat asi tiez v pohode.

• @gemini06  na drsne, napriklad vapennocementove omietky vam nalepky na stenu drzat nebudu. Ja som kvoli tomu stierkoval stenu v detskej izbe. Ked som sa s tym uz rypal, tak som to prestierkoval cele. A postupne tykto robim cely dom, Ked treba nieco vymalovat, stenu najprv vybrusim, potom vystierkujem a vyzera to ako zo skatulky. Viem ze vapennocementove omietky sa ani nedaju urobit take hladke ako sadrove, ale aj tak som za ne rad. Sadrove sa mi zdaju strasne makke. V Vasom pripade teda jedine to stierkovanie.

• Ked som prerabal taku jednu skrinu u nas na chodbe, tak sme vlastne len lepili na nu novu tapetu a takto sme zo starej spravili novu a tiez som to fenoval, hlavne teda tie roky a zahyby, kde s prekryvali vrstvy.

• tak ale tapeta asi funguje na inom principe ako taketo samolepky ci? a to ste davali na hladky povrch a toto je drsna omietka. i ked ako beriem napad to moze byt dobry, len by ma zaujimalo ze ked to vychladne po prilepeni, ci sa to nezacne pomaly odliepat.

• @robo91  ale to si sa asi aj celkom narobil, ked si to takto menil nie? to si ale snad nerobil len kvoli tomu aby si tam deti mohli lepit nalepky. co som sa ja stretol s tym tak aj viaceri moji znami maju prevazne drsne tie steny.

• tak to na takej stene nie ze nalepka ale ani lepiaca paska nebude drzat.

• Inspio.sk .. sestra odtiaľ objednávala a držia na drsnej stene.

• Sponzor fóra
  • Drzat podla mna bude, ono kazda nalepka aj shladkej steny sa po istom case zacne odliepat

• Ved ono to asi ani nie je na to, aby to roky rokuce bolo na tej stene. To po case omrzi.

• radsej plagaty lepit 😃 ako my ked sme boli decka, teda minimalne u mna v izbe to tak bolo.

• @kebabstar  mozem ti povedat, ze som sa uz tolko veci naucil robit, ze to stierkovanie zas taky problem nie je 🙂 Kedysi som steny najprv stierkoval, minul som kopu stierky a potom som brusil a brusil. Brusil som to vzdy s excentrickou bruskou a s vysavacom. Bez odsavania to nejde, prach by bol uplne vsade. Teraz uz som chytrejsi, stenu najprv vybrusim. Je cca hladka a dala by sa rovno aj namalovat. Ked si zarobim riedku stierku, natiahnem na prebrusenu stenu ozaj len tenku vrstvicku, prelesim to bruskou, napenetrujem a natriem farbou. Mozem ti povedat, ze takato stena vyzera famozne. Prve steny som stierkoval kvoli tapete, dalsie kvoli tomu ze mi ich hrozne skaredo omietli a vsimol som si to neskoro, dalsie som stierkoval kvoli samolepiacim hodinam, detske izby kvoli samolepkam a spajzu kvoli tomu ze som si na tej drsnej stene odrel laket, tak som si povedal ze tak toto teda nie 😃

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém