Mlatovy chodnik a pes

Dobrý deň, prosím o info ak máte niekto skúsenosť s mlatovym chodnikom a psom. Pes zlatý retriever behá popri plote hore dole, prirodzene, šteká na mačky, psov, atď. Namiesto trávnika tam je už blato.. Myslím že to väčšina pozná. Uvažujem nad mlatovym chodníkom avšak nie som si istý či ho "nevybeha". Ale asi lepšie ako blato a sem tam ho opraviť, betón ani dlažbu nechcem. Akate niekto skúsenosti pes vs. Mlatovy chodník prosím o info. Ďakujem pekne..
Odpovedať
. @romario012 ja neviem, ked mne príde mlatový chodník taký ako nedokončený.. stále sa bude droliť, stále z neho budeš mať neporiadok. s niečim podobným som bojoval aj ja.. mali sme sučku ridgebaka. bol to nekonečný boj.. poslušná na povel, inteligentná.. . ale mala svoju hlavu. ked sme neboli doma, tak rada hrabala pod tujkami, rada čúrala po trávniku, rada vytrhávala z pod kameňa a mulčovacej kôry geotextíliu. dožila sa 11-tich rokov. odkedy ju nemáme, tak máme pekný trávnik, kamene tam, kde ich nasypeme.. a namiesto psa ma strážia kamery a pohybové čidlá. viem, že je to sebecké, ale tiež pohodlné. už nemám silu podsádzať trávu a opravovať vyhrabané kamenivo zo záhonov.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch

Odpoveď na príspevok od romario012:

Dobrý deň, prosím o info ak máte niekto skúsenosť…
@romario012 - ako ste poriešili ten chodník? My to máme podobné, ale psík je menší, nerobí to ani stále. My máme popri plote záhony, tak mu trochu bránia rastliny, ale na 2 miestach to je také... no vybehané do hliny a tiež rozmýšľame, čo s tým. Inak, nerozmýšľali ste tam, kde máte ten trávnik a to vybehané, vysadiť trvalkový záhon + nejaký strom alebo väčší krík? Dočasne by ste to niečím ohradili na jednu-dve sezóny, kým by sa rastliny rozrástli, a potom by tadiaľ hádam cez tie vyrastené rastliny nebehal.
Odpovedať
tiež by som tam vysadila nahusto záhon, s kríkom/ stromom a psa učiť chodiť po chodníku.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katrinka8:

@romario012 - ako ste poriešili ten chodník? My t…
@katrinka8 dobry den, este nijako som to neriesil ale mam plan, ...velke kamene min. Jednotonove, kriky ...ale na to treba obezivo, ...zatial nie je volne..😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od romario012:

@katrinka8 dobry den, este nijako som to neriesil…
@romario012 tak to si dávaš celkom načas 😀
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?