Leto 2018

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
AHojte mozno trosku skoro ale teraz je nato zrejme najidealnejsi cas na kupu letnej dovolenky. Rad by som sa podelil s vami ake mate skusenosti s nakupmi od decemba do januara ci februara , co sa tyka letnych dovoleniek. Zvazujem to no este som to nikdy takto neriesil. Mam na mysli cenovo a pod.. KAzdu skusenost privitam
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Tak ak môžem povedať svoje skúsenosti tak first minute mám radšej ako last minute, už len z toho dôvodu, že u nás sa musí dosť skoro nahlasovať dovolenka takže keby prídem s tým, že za týždeň letím tak môj šéf sa na mňa pozrie či som v poriadku. Takto si ju pekne nahlásim aj pol roka dopredu a už aj keby chcel niekto ďalší vtedy dovolenku tak si musí vyriešiť kto ho zaskočí keď ja ju mám nahlásenú oveľa skôr. Ale beriem do úvahy ten faktor, že hocikedy sa môže niečo pokaziť a nikam sa nepôjde ale tak risk je zisk ;-)
Odpovedať
@radoslav78 Záleží, aký si extrémista :) First minute sme riešili len v prípade, že nás išiel väčší počet, naposledy to bolo "8" dospelých, takže tam sa na nejaký lastminute čakať neoplatí ... Letecké dovolenky riešime zväčša na poslednú chvíľu, deň pred odletom. Vtedy sú tie najlepšie lastminute ceny :) Naposledy keď sme boli v egypte, tak LM vybehol asi 16:50, do 18 tej sme mali objednané, zaplatené a doručené všetky dokumenty a cca o 4-5 ráno sme leteli ... Finálna destinácia je na tebe, nám je to napríklad pre AI pobytoch často "jedno" ... Každý má svoje pre a proti ... Ak porovnávam Turecko - Egypt, tak Turci majú jednoznačne "lepšiu" kuchynu, resp. viac európsku, to bez debaty, v Egypte ale strava v lepších hoteloch určite nie je zlá ale majú zase oveľa krajšie more, dá sa tam donekonečna šnorchlovať, hlavne ak je hotel pri nejakom korali ... Egypt má ešte výhodu krátkych transférov z letiska ... Hurghada aj Marsa sú vlastne "vedľa" letiska :) @petersonik Ani jeden extrém nie je dobrý :) Poznám zopár ľudí s tvojím prístupom, kde to skončilo rozvodom ... A áno, každý z nich hovoril, že sa doma dohodli, kým nebude to a to, tak sa šetrí, nikam sa nechodí atď, vždy to mali obe strany odsúhlasené, ale nakoniec to dopadlo inak ... Život nie je len o stavbe domu ...
Odpovedať
@radoslav78 my radšej first moment, last minute sme mali raz a nebola to najšťastnejšia voľba väčšina dobrých hotelov je fuč a tak ako u nás že máme 2 deti tak duplovany problém niečo nájsť a cenovo to nakoniec bolo aj drahšie ako keby že kúpime first moment .. u nás ďalšia vec dovolenku si tiež musím hlásiť v januári aby sa mi ušla keďže fungujeme na systém záskokov ... čo sa týka destinácie máte dosť malé dieťa a tam by som sa veru egyptu vyhla, turecko, tunis s otáznikom aj keď v tunise mali stravu výbornú a pestrú prispôsobenú aj deťom... bulharsko je tiež ok ak nájdeš dobrý hotel a málo rušnú časť ... a potom klasika chorvátsko, taliansko .... my máme radi piesok takže tunis a bulharsko u nás vedie..
Odpovedať
Profilova fotka
V pohodke :) A co je take najlakavejsie vo first moment je to, ze sa velmi lahko dostanes k hotelo, na ktore by si v lete nemal. Dostupnost a proste vsetko je lahsie, kedze si takto az tak moc vela ludi dovolenky nekupuje
Odpovedať
@zdenka606 no risk je iba niekedy zisk :-D :-D No keď to máš takto v práci, tak sa ani nečudujem, že to musíš tak riešiť. Ja zase preferujem last minute, lebo tie majú ešte lepšie ceny ako tie first a aspoň sa dlho nebalím :-D :-D Keďže musím byť niekedy aj za pár hodín pobalená lebo odlietam :-D :-D
Odpovedať
@radoslav78 my sme minuly rok sli tak, ze letenky sme kupovali v oktobri a v decembri sme riesili ubytovanie a bolo to super. V praci kolegovia uvitali, ze som termin dovolenky mala jasny. Tiez mame male deti a je trochu problem ist niekam na poslednu chvilu, nie je vhodny hotel, nie je dostatok miest (ak sa chce niekto pridat) a podobne. Odkedy mame deti, tak dovolenku vybavujeme v zime.
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda neviem o com pises, trosku to nechapem, bavime sa o dovolenke a neskriepime sa o euro, v tejto teme urcite nie.Leto je leto, darmo. Osobne si myslim ze ked niekto stava, na ukor toho ze xy rokov nepojde na dovolenku, a pod, to je podla mna divne zmyslanie, hlavne ked ma clovek deti a cely rok robi. Viem je to take slovenske ale i tak. Keby som mal stavat s tym ze xy rokov nepojdem na dovolenku koli vydavkom, tak si radsej kupimbyt.
Odpovedať
@radoslav78 tá si kúp a nevypisoval na MS, ale na nejakom portáli o dovolenkách.Ja osobné oddychujem zime keď je menej roboty....
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda Tvoje slova nejak nedavaju zmysel. Ked Ta tema nezaujala, naco sa zapajas, staraj sa do inych tem. Vela ludi to tu pochopilo no Ty medzi nech zrejme nepatris :-p
Odpovedať
@radoslav78 praveze ma zaujala ,ako niekto zoberie hypoteku,trasie sa o kazdy gros co ma dat remeselnikom ,ale sebe si dopraje.......myslis ze to tu nepatri?Tak potom tu nepatri vyzvedanie vo kolko stoji..
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda kks si uplne vybocil z temy, tu sa hypoteka nespomina, ciste dovolenka. Nie nepatri to tu. No na taketo komentovania som si uz na tejto stranke zvykol. Niekedy to vyzera ako azet :-|
Odpovedať
@radoslav78 ľudia tu riesia z 90% problémy so stavbou domu ,ty tu riešiš dovolenku ,čo tu teda nepatrí,kto asi vybočil z témy?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Myslím, že nemá zmysel sa tu o týchto veciach dotazovať. Každý je iný. Ja mám susedov, čo prestavovali dom, mali hypotéku a ešte si ďalšiu pôžičku zobrali na dovolenku. Keď mám peniaze, tak idem, keď nie tak nie.
Odpovedať
Profilova fotka
@anetik_01 vsak to, kazdy sme iny. Ak si veria, ze to nasledne utiahnu, tak preco nie. Ja ako rada chodievam k moru, no neviem si predstavit, ze by som si na dovolenku mala poziciatat niekde peniazky. To by som si tu dovolenku asi radsej rozmyslela ;-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lucosina101 Tak radsej potom si doprajeme, ked uz vsetko bude na poradecku a budeme si uz len zit. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda v tejto teme urcite nie. :-p
Odpovedať
@wavrinecova12 Aj takí sú no. Je to ťažko. Hlavne podľa mňa netreba súdiť. Každý si robíme podľa svojho uváženia.
Odpovedať
s ročným dieťaťom by som do afrických krajín určite nešiel ...Tunis, Egypt a pod.
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslav78 Ak to je ešte aktuálne, počula som dobré referencie na Slovinsko.
Odpovedať
Profilova fotka
@katika_ba slovinsko aj ciernu horu, som pocul aj ja ano . No uz sme zajednali, dakujem za reakciu, no sama vidis ako sa tu normalna tema zamota.
Odpovedať
Cez first moment som este dovolenku neriesil ale ak je rodinka tak si myslim ze je to 100%rozumnejsie ako nejaka last minute. Hlavne cena(este sa vratim),mozte si naplanovat vylety trebars ci popozerat dopredu ci a co tam je zaujimave,narychlo dovolenky nemusite riesit a ci Vam ju aj daju,uz ste bez starosti,moze sa stat ze sa nieco stane to ale vzdy a pokial si nekupujete do egypta turecka atd tak by sa nemalo stat,a co sa tyka ceny?ved tie last minute su tak smiesne ako cela tato doba,dnes uz jednoducho nie je skoro nic co by stalo za to ci bolo kvalitne ci vyhodne atd jednoducho je taky dopyt po vsetkom ze obchodnici nemusia nic extra ponukat ci bojovat o zakaznika a tak to vyzera.posl roky co som chcel ist na LM tak ze zo 800 na 690 a podobne (ak sa nebavime o turecko ak tam boli nepokoje alebo o maji ci oktobri) a co som si vsimol taku spinavost (podla mna) ale budiz,ze ako to funguje?povedzme ze mam znamu ktora robi v CK poviem je pondelok ze ten zajazd co sa ide v sobotu a stoji z 800e na 690e (akoze LM uz) ze ci to bude lacnejsie este a kedy ze rad by som tam isiel ale za povedzme 550e a ona povie ok skusim.tak jednoducho ak sa zajazd nepredava tak CK cakaju az napr 2dni pred odchodom a daju pokyn CK nech si resetuju ceny ze su nove a teraz dojde ta spinavost,ostatny to sleduju a cakaju cely tyzden na to ze to pojde este dolu ale haha ja tam mam kamosku a ona to zisti ako "prva" tak mi to hned zarezervuje zavola mi a zatial to nabehne v nizsich cenach na nett ,VY sa tesite ale nez sa dovolate ci prekliklate o rezervaciu alebo zaplatenie tak ja uz to mam zarezervovane cize uz to je obsadene a mate smolu..(nemam tam znamu len priklad som uviedol,podobna situacia sa mi stala viackrat a ked som povedal CK pracovnicke svoje tak ona ze je to tak a je...) takze cakat na LM akoze ze vyhodnu cenu?v dnesnej dobe? :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@anetik_01 ani nechcem sudit! Len konstatujem a to je uplne ine! Je to kazdeho vec, ako sa rozhodne.
Odpovedať
Suhlas so vsetkym. Okrem toho FM si vyberam z velkej ponuky, LM sa mi opakovane stalo ze uz su len ponuky ktore nikto nechce. Chronicky zname hotely so zlymi recenziami, alebo velmi luxusne zariadenia s pre mna astronomickymi cenami. Dobre hotely byvaju obsadene uz od FM . To iste ked idem na vlastnu past. Pekne domy resp. Byty s dobrou plohou, vybavenim, proste splnajuce podmienky, su vybookovane uz po novom roku. To je nasa niekolkorocna skusenost.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte trosku oprasime temu. Viete poradit Bulharsko nejake dobre stranky na ubytovanie, pripadne ine veci ktore pomozu vybrat dovolenku v bulharsku? :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?