Leto 2018

Profilova fotka
AHojte mozno trosku skoro ale teraz je nato zrejme najidealnejsi cas na kupu letnej dovolenky. Rad by som sa podelil s vami ake mate skusenosti s nakupmi od decemba do januara ci februara , co sa tyka letnych dovoleniek. Zvazujem to no este som to nikdy takto neriesil. Mam na mysli cenovo a pod.. KAzdu skusenost privitam
Odpovedať
1
2
tak first minute sú cenovo na takej úrovni ako last minute, možno ešte aj lacnejšie, takže prečo nie, ušetriť je vždy fajn, nie?
Odpovedať
first minute sa vo vacsine pripadov oplatia viac ako last minute ale nevyhodu mas v tom, ze nevies ci sa za to obdobie nestane nieco co ti znemozni tam ist, ci uz v tej krajine alebo proste tebe osobne. jasne, ze nejake peniaze ti vratia, tam by to malo byt nejako podchytene ale vsetky nie. takze je na tebe ale vravim da sa tam narazit na dobre dovolenky za fajn ceny.
Odpovedať
Profilova fotka
Na poslednú dovolenku sme mali letenky kúpené 10 mesiacov a hotel zajednaný 6 mesiacov vopred. Aj požičanie auta sme riešili vopred niekoľko mesiacov. Cenovo sme aj s autom boli na polovici toho, čo bežne ponúka cestovka. Oplatí sa to. Je samozrejme riziko, že je to dlhá doba a môže sa stať všeličo. Ale hotel aj auto sa dalo odvolať bez poplatku len pár dní pred odjazdom. A letenky sa tiež dajú v niektorých závažných situáciach riešiť.
Odpovedať
Profilova fotka
ano, ono stat sa moze nieco aj tyzden pred odletom, ked clovek kupi LM.Dolezita je vsak podla mna cena nespocetny vyber hotelov.Da vsak za nejake drobne priplatit aj storno zajazdu kde vratia plnu sumu. Zrejme do toho pojdem i ked drobec bude mat zaciatkom juna 1 rok. :-) Ake destinacie ste navstivili, co odporucite? Boli sme aj Turecko, x krat aj v HR, Egypt , Tunisko-no jednoznacne turecke al inn je naj. Pozerame aj grecko ale tam su tie ceny podl mna dost vysoko a hotely zdaleka nemaju taku ponuku ako turecko
Odpovedať
odporúčam izrael :-) na výber z dvoch morí, lepšia bezpečnosť než v arabských letoviskách a s jazykom to máš narovnako čí už povieš salam alaykum alebo šalom 8-) akurát je tam veľa rusov (ale to aj v arabských krajinách ak nevychytáš správny hotel) čo nám až tak nevadí, lebo ak sa v meste stratíme, tak sa vieme dohovoriť aj po rusko-slovenky, netreba hneď angličtinu...
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslav78 ... no s jednoročným dieťaťom asi uprednostníte pohodlie a mať všetko vybavené. V tomto budú asi Turci istota. Chápem, že chcete cez CK. Je to možno istejšie, aj reklamovať možno niekomu, keď sa niečo nevydarí. My sme už bez detí. Takže si trocha adrenalínu pri cestovaní môžeme dovoliť na vlastnú päsť. Ja osobne uprednostňujem krajiny, kde si môžem požičať auto a (podľa možnosti) bezpečne sa prepravovať kam lem chcem. A popri tom mať aj to pohodlie :).
Odpovedať
Profilova fotka
@lifelike ja som pozeralaj zvlast letenky a zvlast hotel,ale nejak lacnejsie to nevyslo,alebo som zle pocital :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzanka.zuzu Zuzka Rusaci su vsade, co mas ako Cesi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslav78 možno záleží aj na destinácii..... neviem... ja si to tiež vždy porovnám s tým, čo ponúka cestovka. A aj české popozerám, či rakúske. Ale do Turecka sa nechystám. Nepovažujem ho za bezpečnú krajinu pre individuálne cestovanie po krajine.
Odpovedať
Profilova fotka
@lifelike jaaj adrenalin tak to sme zazili v egypte ked tam bola ta vojna.
Odpovedať
@radoslav78 cenovo je to urcite vyhodne ale ci to to za to stoji.. zas aj podla toho kolko aku drahu chces.. Poznam ludi co maju nahlasenu dovolenku povedzme 2 augustovy tyzden a par dni pred tym si vyberu last minute kde pojdu. Inak ked vidim tie destinacie - turecko - islamsky diktator, izrael - nacionalisti, egypt podobne ... fakt by som nepodporoval moslimske krajiny.
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell a k moru by si kam siel
Odpovedať
Článok sa načítava...
@radoslav78 chorvatsko, talinasko, spaneilsko, grecko, kanarske, mairicius, indonezia, florida, california kuba ...
Odpovedať
Profilova fotka
vies mala by to byt krajina ktora ta laka a s ktorou ma clovek dobre skusenosti a hlavne tam je dobre. Je mi jedno kde miniem peniaze len nech tam je vsetko podla predstav
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell HR,ITA,SPA sme boli dalo sa, najviac sme navstivili asi ako kazdy slovak HR, no stale ine miesto, treba z casu nacas aj zmenu. HR je pekne ma nieco do seba, No a nevolam sa Boris K. aby sme stvorclenna rodina isli na FLoridu, ci Kaliforniu a este k tomu s rocnym dietatom :-)
Odpovedať
@radoslav78 no za mňa firsty vtedy ked robím vo fabrike a D je dopredu určená,potom ked sú už trošku väčšie deti predsa je tam veľká zľava,píšeš dieťa bude mať 1 rok,pri tak malom dieťati by som veľmi zvažovala destináciu,viem a počula som malé deti ako sa tešili z 40 C horúčav,dospelí sme mali čo robiť,ale to už je na každom,pri tak malom dieťati by som chorvátsko,ale autom keby náhodou šup,šup domov :-) a v lete last minut kupujeme aj týždeň pred odletom,potom ročné dieťa nemá takú imunitu a cesta lietadlom pre ne vôbec nie je príjemná /ušká/.
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 no ako dvojmesacny bol chorvatsku tak nech ma trosku zmenu. A turecko predsa len ma aj stravu viac menej europsku, zemiakova kasa, ryza a pod
Odpovedať
@radoslav78 4 mesiace dopredu si vies.v HR objednat villu ako maju geisenovci na Jojke..ak chces mozem.aj konlretne poradit..2 krat som bol..a aj buduci rok tak pojdem..a bol som s 6mesacnym babetkom a 3 rocnym synom
Odpovedať
Profilova fotka
@pluvko ako vravim 2x po sebe sme boli v HR, teraz treba zmenu.AKo vravim HR je krasne a ma nieco do seba. Ja mam stranku na ubytovanie vybornu, komunikacia priamo s majitelmi . 2016 mesto MAkarska apartman za 60€, 80m od plaze cca 150 mesto. Tento rok Novi Vinodolski myslim 50€ na noc a tiez vsetko na skok, a este predtmy 4 mesta, takze u mna ma HR palec hore. Ja by som rad aj istotu pocasia co nam posledne dva roky nevyslo vzdy 2 dni prsalo a 22 st. na zaciatku augusta. V TR ani chyru po dazdi a kazdy den hic
Odpovedať
@radoslav78 ja 3 krat po sebe crikvenica a raz vinodolski..takze poznam... to co prsalo a fukalo je tipicky meteorologicky jav dany pre danu oblast...fuka tam casto... arabov podporovat nemienim takze potom odporucam spanielsko(okolie alicante) alebo potom klasika Bulharsko ci Grecko...
Odpovedať
Profilova fotka
ja potrebujem aj zabavu pre starsie dieta a zrejme pojde s nami este jedna rodina, takze urcite tobogany, co su anjlepsie asi v Egypte a turecku ale egypt som vyskrtol. POtrebujem najst max. 70km transfer, takze umna je tych poziadaviek daleko viac. A len koli piesku nie som ochotny vyhodit peniaze. Turci maju na plazi aj pri bazena lehatka,matrace zdr, uteraky za depozit, co v priklad grecku sa plati hlavne plaz atd je toho viac
Odpovedať
Profilova fotka
@pluvko V Crikvenici sme boli jeden vecer ,krasne mesto,aj sme lutovali ze sme nakoniec nesli tam.ANi neviem preco vyhralo Vinodolski
Odpovedať
Profilova fotka
@pluvko posles mi do ss link na tu vilu, dakujem
Odpovedať
@radoslav78 poslem ale sim na ceste na sluzobku,hned ako sa dostanem k PC tak poslem..pribalujem ti len fotku aky som mal naposledy vyhlad
Odpovedať

Odpovedať
Tak otázky ohľadom dovolenky pre tých čo sa tu skriepia o každé euro za m2 omietky,či bm rúrky do podlahovky mi prídu ako zlý vtip...Tak peniaze pre remeselníkov nemám ,ale dovolenka musí byť.cudne zmýšľanie...
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda poviem ti, že sú takí ľudia. My sme si povedali, že kým dom nebude na poriadku a nebude všetko spravené tip top tak na žiadnu dovolenku nepôjdeme, lebo šetríme. Zatiaľ nebol s tým problém. Keď si chceme oddýchnuť, ideme na víkend niekam na turistiku a vybavené :-D :-D
Odpovedať
@petersonik nejde mi ani tak o to šetrenie, ale môj brat na 2 týždne si najal chlapov cez leto a kompletne s nimi prerobil rodičovský dom jedno poschodie.... Ide aj o čas... No čo fanfaronstvo prekvitá..veď nemusí byť tip top ale kým sa nenastahujem...
Odpovedať
Profilova fotka
My na dovolenku nejdeme pokial vieme, ze nas cakaju nejake vydavky, nejaka praca. Dovolenka musi byt zasluzena u nas. :-D
Odpovedať
@martin107 tak isto to bude na budúci rok aj u nás, ak sa nič nezmení a manžel ma niečim neprekvapí. No myslím, že skôr nie ako áno :-D :-D
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?