Kto začína stavať v roku 2010?

Zobraz úvodný príspevok
je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
tak zajtra nám dovezú s Moravy :-) tehlu len nech neprší :-|
Odpovedať
Profilova fotka
u nas prsi ako besne... som zvedava ako sa budu tento tyzden kopat a zalievat zaklady v takomto pocasi ]-(
Odpovedať
ludkovia, ako vas tu tak citam...mame este co robit...a vam vsetkym drzim palocky, nech sa vam dari a nech uz vykladate nohy na terasach! ;-)
Odpovedať
ahojte, no neviem či sa toho síce raz dočkám, ale tiež by sme chceli začať stavať tento rok, no najskôr musíme zbúrať :-( :-( :-( , ale ešte čakáme na stavebné povolenie a papierovačky :-p :-p
Odpovedať
papierovacky su fuj to uz nechcem som rada ze to je zanami aj ked my sme to nevybavovali sami ale mali sme nato osobu ale mam pocit ze to bolo nekonecneeee a asi by som to aj sama vybavila skor :-p
Odpovedať
Ahojte, som už chorá - len sa všetko odkladá a odkladá - buď je zlé počasie alebo sa nevedia dohodúť majstri čo a ako lebo jeden povie toto takto a druhý inak - mať tak peniaze tak dám postaviť firme a hotovo ale takto - ešte aj manžel chodí na týždňovky. ]-(
Odpovedať
jani ono to pojde len treba zacat a aby pocasie bolo
Odpovedať
:-( Jani treba vydrzat...pocasicko teraz trochu neposlucha...ale ono sa umudry uvidis...a potom to pojde jedna radost
Odpovedať
Profilova fotka
maska uz mate buracie povolenie? my sme mali minuly strvtok.. kvoli tomu jednanie na obecnom .. a tento tyzden pride papier ze mozeme burat.. vzdali sa odvolania... na stavebko.. nam uz to ten pan vybavuje... osadenie je.. uz sa caka na niektore vyjadrenia... a tu to ide celkom rychlo... nastastie.. na stavebnom... takze v aprili burame... nachystame plochu... a v maji chceme zacat... nastastie.. ten domcek /teraz burame len zadnu cast/ je z palenej tehly.. z takej s tymi znackami... vypalenymi a spajane len s hlinou.. takze krasne idu cistit.. budem mat z nich cast plotu... potom ze to uz ide rychlo... tak som zvedava...
Odpovedať
Jani, poznam to velice dobre, my sme len pri zakladoch, ale nie a nie dokoncit, vzdy sa nieco odklada, bud nam nedonesu strk ako slubili, alebo sa nam minuli dosky, a o pocasi ani nehovorim, to uz vobec nevychadza ]-( A manzel chodi tiez na tyzdnovky, a ked pride domov na vikend, tak sa moze pretrhnut alebo nic nerobit, lebo prsi :-S
Odpovedať
Profilova fotka
baby to sa zle počúva že buď počasie nevychádza alebo nie je materiál či sa nevedia stavbári dohodnúť čo a ako ... našťastie /musím si zaklopať/ my nejaké zásadné problémy nemáme ... teraz cez sviatky síce nerobili ale keď robia všetko ide ako má byť aj materiál majú vždy pripravený na nič nečakajú ...
Odpovedať
No moja, za to, že Vy máte prachy a stavia Vám to firma tak sa tu nemusíš chvastať, ako Vám to všetko ide. Ja by som to zase nikdy nedal robiť firme, pretože by som sa bál, že mi to po čase padne na hlavu!!!
Odpovedať
Článok sa načítava...
yyyyy, so zavistou sa zije naozaj tazko, lebo sa vzdy najde niekto kto ma viac a lepsie ;-) .......
Odpovedať
:-D :-D :-D yyyyy hahaha ja staviam tretí dom svojpomocne a keď v tom vieš behať tak sa všetko dá.Treba to dobre naplánovať a hotovo.Nie je to o chvastaní ale o plánovaní.A keď chceš ušetriť na tom že to urobíš svojpomocne tak musíš predsa počítať s tým že to nepôjde tak hladko ako by to robila firma. ;-)
Odpovedať
fíha...yyyyy ... myslím, že koľko ľudí, toľko spôsobov...či už žitia, alebo stavania...každý sa snaží nejak veci zvládnuť...nebudem predsa murovať a zvárať (btw, na škole som skúsila aj zváranie, nie som veru "kľavá"), ak viem, že to urobí niekto lepšie než ja, a ja to môžem zase zaplatiť - pričom peniaze získam svojou prácou, ktorú sa snažím robitť čo najlepšie-a to čakám aj od iných... Závisť a hnev sa vždy nakoniec obráti proti tým, čo ju nosia... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
yyyyy .... no moja :-D tak keď chceš pridávať takéto výstižné reakcie tak aspoň vystupuj pod reálnym nickom ... ale naozaj ma teší že len kvôli mne si si založil nové konto ;-) ;-) a druhá vec keď už sa prihlásiš pod ženským nickom tak aspoň píš v ženskom rode :-)
Odpovedať
pre yyyy - pokiaľ by to tak bolo, že všetky domy, čo stavia firma padnú na hlavu 2/3 Slovenska je v ruinách. Všetci sa slobodne rozhodneme podľa svojich možností ako dom postavíme. Chlieb kúpime u pekára, lebo je na odborník. Okná si necháme vyrob iť u stolára, lebo je na to odborník. Dom si necháme postaviť u stavbára, lebo je na to odborník. Každý robíme, čo považujeme za dobré a vhodné pre nás. Obviňovanie a vyčítanie tu nie je mieste.
Odpovedať
donya: to "yyyyy" - nie je nejaký dážďovkový hermafrodit ? on-ona-ono?
Odpovedať
kerym dobre si napísala a vyriešila debata o tejto alebo tohoto yyyyy je vyriešená ;-) tešme sa s toho ako nám to raste :-)
Odpovedať
hodinku tu niesom....a ako sa nam to tu zvrhne s hermafroditom.....hih...
Odpovedať
ahojte, pripajam sa k teme. po dlhsom case sme sa konecne zhodli na projekte,takze 961 euroline upraveny... Radost citat,co ako komu ide-nejde,terminy,pocasie,majstri cakanie a papierovacky.My sme uplne na zaciatku,tak sa tesim dokedy nam vydrzi optimizmus :-) Vsetkym prajem vela trpezlivosti. Pozemok vyzeral v nov 2009 ako les,20 rokov neudrziavany,takze aspon sa vycistil.studna uz je.musime zburat stary dom vpredu.platna je dobra,bude tam garaz. osadime nas dom viac od cesty,mame dlhy 100 metrovy sliz,takze mame priestor do dlzky.postupne zaciname s casovym harmonogramom...myslim ze planovanie je dolezite na setrenie casu,materialu a zbytocn nedorozumeni a cakani.....a ked bude povolenie....ide sa do toho.
Odpovedať
skodka...aj my mame pozemok 100m dlhy...dom sme dali 10 metrov dozadu....no dala by som aj viac keby sa dalo........tak sa nebojte ist dozadsie.......
Odpovedať
certicazlv: ahojte ako to ide? už platňa vytvrdla ?? :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my sme v podstate začali v októbri 2009.. Takže základy už máme, len čakáme na peniažky z ŠFRB a pustíme sa do pokračovania :-) už sa na to teším.. skodka; mi tiež staviame bungalov 961.. pozemok máme dlhý 70 m a dom sme dali 14 od cesty.. Môžem sa spýtať, čo ste na projekte upravovali?
Odpovedať
maska:.....jojo vytvrdla,...dnes som sa po nej aj prechadzala.............super pocit.....uz je dokonca aj vyplatena.......a vy ste poburali?pocasie vam velmi neprialo.... :-(
Odpovedať
certica ved som to pisala ze ked sa nanu postavis ze to bude super he he :-D :-D inak najhorsie ked sa muruje a prsi. to sa neda nic robit len cakat. my sme murovali po vikendoch a po praci sami a ked bolo zle pocasie mala som nervy. ale ked zas moc pieklo to sa tiez nedalo. natahovali sme vseliake plachty len aby sme neboli na slnku. ale minuly rok som bola opalena ako z dovolenky :-D :-D
Odpovedať
Nás asi tiež čaká taká dovolenka na malte....ha ha :-D :-D :-D práve muž spomínal, aký by bol šťastný keby nám už trčali z dosky tie záchodové rúry :-N :-N no my ešte len čakáme na stavebko....ach jaj....ale dnes bolo stretko so studniarom, ideme čakať na ponuky a aspoň to kým začneme reálne.... :-) :-) :-) Baby závidím Vám ako Vám to ide a prajem krásne počasie :-) :-)
Odpovedať
jaj malta to je nieco. ina dovolenka. ja som mavala lepidlo na ytong vo vlasoch v usiach a neviem kde :-D :-D :-D
Odpovedať
v.elen,hned som si pozrela foto.to je skvely pocit,ked tam stojis.sa mi to len z male?ci? mame zrkadlovy projekt. my sme zapustili 50 cm vstup dovnutra domu aby sa nerobil pristresok pri vchode.zaroven bude vchod rozsireny o 50 cm kvoli kociku a pod.strecha bude "A" .na juznej strane solar.kolektor,nech je strecha co najjednoduchsia.wc je vymene namiesto spajze,aby mala vonkajsie prirodzene vetranie.do wc dame vykonny ventilator.dve izby do zahrady budu mat obyc okna nie balkonove.v kuchyni sa mi paci to okno v projekte,ale bolo by asi malo svetla,tak bude klasika velke.stale ma laka dat do obyvky roh presvetleny cely.neviem ako to bude. apropo tohtorocna dovolenka na "malte" bude asi all inclusive :-)) najdrahsia!!! strasne moc by som uz chcela vidiet ako to rastie.
Odpovedať
skodka to bude nachystaj plafky :-D :-D olej na opalovanie. deku nechaj doma nebudes potrebovat. jedine ze by ta manzel oslobodil od prace a ty si uzijes dofcu tak ako mas :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?