Kto začína stavať v roku 2010?

Zobraz úvodný príspevok
je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
Ahojte,tak aj my sme konečne včera začali.Včera sme vzrovnávali terén,dnes kreslili a kopali základy,zajtra zalievame betonom,vo štvrtok debnenie a potom sa uvidí podľa počasia,lebo cez víkend už hlásia dážď,tak dovtedy chceme byť nad zemou.Aj nám sa to zdá veľmi malé,ale to fakt asi skresluje.Staviamehttp://www.eurolineslovakia.sk/sk/projekty/rodinne-domy/detail-domu/RD-Bungalov-961.html s garážou a skladom za ňou.Tak nech nám všetkým počasie praje.
Odpovedať
jojo staviame presne naraz....hih aj my sme dnes vykopali....super
Odpovedať
Ahojte, no my sme si v nedelu vytycili domcek 7,5 x 10,25 a zacali odkopavat ornicu, zajtra dokoncujeme komplet vykop na hlbku 70 - 90 cm, nakolko nam ide nizsie pozemok ako uroven cesty a v sobotu sme si naplanovali betonovat, takze poprosim nase letecke sily,ale laaaaskavo prerusili vsetky mracna,ktore to tu chcu roztocit.Zajtra ideme zaplatit tehly Heluz cca 3200 ks + preklady. Pekne pocasie a tesim sa na vase novinky :OD
Odpovedať
Profilova fotka
aj my sme mali pozemok pod úrovňou cesty ... a ešte k tomu sa nám jemne zvažoval dozadu :-S :-S :-S
Odpovedať
my sme mali rovnaky pozemok ako vy zaklady sme mali nad zemou meter cize 4 rady DT ]-( ina cena sa nam vysplhala na zakladoch
Odpovedať
aj nam ti vyjde priblizne meter, nuz hold stavba nieco stoji, ale potom ten veget na terase a pohlad na kvetinky,juuuj tusim idem kopat teraz s lampou v ruke.Na ako dlho to vidite s hrubou stavbou?Ja dufam ze do vianoc bude pod strechou mozno aj s oknami
Odpovedať
alenocka ak su peniaze da sa to velmi rychlo. ak niesu a robi sa svojpomoc trva to dlhsie. nam trvala hruba stavba 8m =-) =-) :-N okna prave riesime.
Odpovedať
my tiez svojpomocne cize po robote a v nedelu, nevadi Mima1 za tu namahu nam to stoji :-D 8m je dost ale vsetko ma svoj cas, minuly piatok nam boli presne po roku od zamerania pozemku vykolikovat domcek a sme sa cudovali ako rychlo to ubehlo x-) a ake okna by si chcela? mate aj nejake atypicke? My mame spalna a obyvacka francuzske a ostatne klasika, netusim aku farbu, neviem si vybrat, ale mam este cas. Tak zatial vela zdaru s vyberom okien 8-)
Odpovedať
no my sme to stavali fakt len dvaja plus nam obcas niekto nieco podal odrezal a tak. cize mozno keby bolo viac ludi bolo by to o nieco rychlejsie. tiez pocasie nie vzdy dovolilo. a stavali sme vzdy po praci a po vikendoch. okna uz mame cca vybrate budu tmavy dub a vnutro biele a od koho zatial riesime. stvrtok ideme na coneco do ba tak sa rozhodne uz hadam. okna nemame ziadne atyp cize pohoda.
Odpovedať
Ahojte chcem poprosit ak niekto v okoli Piestan kopete zaklady a nemate kam odvazat hlinu tak napiste do ip potrebujeme zdvihnut teren lebo tiez nam klesa pozemok .Dakujem
Odpovedať
my tiez chceme hlinu okolie tn :-D :-D
Odpovedať
aj my sa chystame na coneko ale asi v stredu kvoly kominu, a tak na inspiraciu. My sme tiez iba traja takze si to viem zivo predstavit.
Odpovedať
Článok sa načítava...
zvladnete neboj. bude sranda :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
mima aj my sme chceli zvonku tmavý dub a zvnútra biele ... teraz trošku zvažujeme drevené tak neviem uvidíme ako sa nakoniec rozhodneme :)
Odpovedať
Profilova fotka
My ideme na coneco v piatok :-) tiež kvôli streche, komínu a oknám :-) :-) uvidíme či sa niečo zadarí... My sme mali v predu dosku asi 45cm a vzadu asi 1meter možno čosi viac ... ale už sme to dorovnali hlinou rozhŕňali sme ju na celý pozemok lebo rozdiel vzadu na pozemku oproti predku bol vyše metra ... potrebovali sme asi 20 tatroviek ... už len také 3 na jednej strane domu a bude to ok :-) :-) :-) hneď to vyzerá lepšie
Odpovedať
Ahojte, hmm tak ste sa pekne rozbehli ;-)My by sme chceli v sobotu - dúfam, nebude pršať ako hlásia :-N-vykolíkovať a zakresliť základy. Aj my máme nerovný terén pod cestu a zvažuje sa nám dolu - v predu budeme mať základy 50cm a vzadu cca 170cm a to budeme trolinku od cestou =-)Tak sme sa rozosli, že polka domu bude podpivničená a to dúfam, že sa vtesnáme do našetrenej sumy :-N
Odpovedať
jani74 ahoj presne to čo opisuješ máme aj mi vpredu nízke a vzadu vysoké základy aj my sme si spravili preto pivnicu už hu máme hotovú :-) :-)
Odpovedať
my sme sa včera rozprávali so strechárom budeme mať na jednej strane trochu viac predl ženu strechu ako na druhej nad terasou a vybrali sme čiernu škridlu :-)
Odpovedať
aj my ideme na coneco vo štvrtok...Mima, možnože ti pomôžeme s tou hlinou...my máme ornú pôdu...a budeme kopať základy.. (ale asi až začiatkom mája) - čakáme na povolenie.. sme z okolia IL...
Odpovedať
Profilova fotka
aj my ideme vo stvrtok na coneco... ;-)
Odpovedať
je tu aj niekto kto nejde na coneco??? :-D a aj nam asi bude terba hlinu na zarovnanie pozemku :-(
Odpovedať
HIHI my nejdeme na coneco......a zem treba aj nam..............ale sa nam tato tema zvrhla....
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte. tak aj my zaciname tento rok, ale az koncom aprila zaciatkom maja :-)
Odpovedať
hmm ani my nejdeme na coceco :-N kpilkova - koľko Vás vyšla pivnica?Aká je veľká? My sa zatiaľ rozhodujeme o farbe strechy - hnedá, klasická, alebo či "španielska"... Taktiež okná chceme zvnútra biele, zvonku akože drevo len farbu nevieme - musíme doladiť k farbe strechy... Ozaj a drevo na krov ste kde kupovali?Vie niekto o nejakom dobrom za dobrú cenu? ;-)
Odpovedať
mirkva hlina nam neponahla ale keby daka bola bolo by super ak by sa dalo dako dohodnut. my sme okna uz dali nacenic vychadzaju celkom dost "lacno" najnovsie ponuky co mame tak salamander trojsklo 74tisic na cely dom. inak neviem ci vsade ale u nas ma salamander do 31.3 akciu ze trojsklo v cene dvojskla. :-)
Odpovedať
no ale pockame este na coneco zajtra som zvedava.
Odpovedať
Profilova fotka
mima, neviem či sa ti oplatí ísť na coneco kvôli oknám... dneska sme boli a hoci sme sa na okná moc nezameriavali, tak som si všimla, že vystavovateľov moc nebolo - väčšinou boli eurookná a tuším aj hliníkové. plus pár plastových. z takých najznámejších firiem som si všimla slovaktual a tí mali tuším aj nejaké akciové ceny. inak coneco nič moc. tešila som sa hlavne na krytiny, konkrétne tondach a bramac a ani jedni ani druhí neboli :-D a inak tam bolo kopec somarín, čo nás nezaujímali :-) ale každý hľadá niečo iné.
Odpovedať
Profilova fotka
a sa musím pochváliť - dneska sme objednali ytong s 25% zľavou. vôbec prvá vec, čo sme zohnali. tak sa teším. už to len zaplatiť :-D
Odpovedať
ups - môžem vedieť aký Ytong ste objednali? Ytong alebo Ytong Lambda ? a ešte ma zaujíma rozmer tvárnic a cena buď za 1 ks alebo m2. môžeš do IP ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ytong odporucam,az ked budete burat instalacie/voda,plyn,elektrika,kutenie,PC rozvody....../zistis ake diery budes mat v materialy a rozhodnes sa zateplovat. odporucam Ytong + polystyren prip. miner.vlnu bude to aj lacnejsie ako Lambda
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?