Kto začína stavať v roku 2010?

Zobraz úvodný príspevok
je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
no dievcence kde ste?....este stale citate vykresy?.......ako pokracujeme? ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
@94 - no tu pijeme kafééé, idem na dom rozkresliť priečky a možno prídem zase taká dopálená, že tam nepáchnem dalšie dva týždne :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
zdravim zacali sme stavat... zaklady su vykopane, zaliate betonom, nalozene tyce... ale nejak sa nezadarilo murarom a tvarnice su na niektorych miestach polozene tak, ze niesu na zakladoch...a tyce museli dokonca ohynat... vraj to nieje zavazna chyba... a da sa s tym stavat, ale nam sa to nezda... viem poslat aj fotky. viete nam niekto poradit, ci to nechat tak, alebo nejak to napravit zhanam nazor odbornika vdaka
Odpovedať
@panonka ahoj ja sice neviem poradit ale skus zalozit novu temu a pridat aj foto....urcite sa najdu ludia co tomu rozumeju a poradia...ahoj
Odpovedať
@panonka hod foto do albumu. nemate stavebny dozor co by poradil?
Odpovedať
@mima1 hodila som fotky mame aj dozor a ten to nepovazuje za chybu, ze by sa to muselo prerabat,,, ale my sme sokovani...
Odpovedať
aky je vas nazor na krov drevo namorene kupit alebo nenamorene a doma si to natriet? uz mame obvodove mury hotove riesime teraz krov a skridlu dakujem
Odpovedať
morene drevo nam ponukaju za 215 eur zda sa nam to dost bez papiera... dakujem za nazory
Odpovedať
@panonka ak má ten dozor guľaté razítko a hovorí že je to ok, tak nech to dá do stavebného denníka aj s pečiatkou.Ak to urobí tak nie je problém.Ak bude vymýšľať tak tam je problém.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som to riesil cez 123dopyt takze drevo bude az niekde z povazskej a som z NR, krov drevenny strop a skridla bramac 8500 eur
Odpovedať
@dusko a plocha rozmerovo?
Odpovedať
podľa mňa...ak je drevo už namorené to znamená že nie je uplne mokré.Ak nie je uplne mokré tak bude menej pracovať.A čím bude menej pracovať tým lepšie pre vás.Takže cena 215 eur je dobrá.Ja osobne som kupoval a aj kupujem rezivo pre seba na strechy za 200eur a bez morenia.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
no to neviem ale je to bungalov 59 z prodomu
Odpovedať
Profilova fotka
haló, baby, nejak nám zamrzla téma :-D ako pokračujete so stavbou?
Odpovedať
my už máme hotové potery a ešte týžden a mám po dovolenke. .V pondelok som bola zajednať kuchynu a čo vy ako vám to ide :-)
Odpovedať
@kpilkova308 ahoj my vas presne nasledujeme..........hih...........tiez potery hotove a hor sa dalej....asi trosku porobit aj vonku....bo mame blaataaaa az az 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
no super, baby. vy staviate tuším rýchlosťou blesku :-) o pár mesiacov sa môžte sťahovať. vianoce v novom, že? :-) my sme hodne pozadu oproti vám. ale tento rok sme aj tak chceli len hrubú stavbu stihnúť a to stihneme. momentálne máme hotovú strechu a dnes manžel s bratom idú murovať štíty. dúfam, že to nepokašlú :-D
Odpovedať
Ahojte, tak zajtra ideme kopat zaklady. Projektant nam dal 120 zaklady, no asi pojdeme len na 90, lebo to sa nam vidi prehnane. Co vsetko mi treba do zakladov riesit? Strkove lozko(10-15cm) - nejake ocelove lana -beton -do neho kamene (nie vela) a co dalej? Aka je postupnost? Davame dve rady DT- do nich roxory - beton.... Kedy sa dava bleskozvod? Odpodove rury? Potom do vyplne zakladov strk - kari rohoz a uz len osalovat a deka. Napiste mi prosim vas postupnost a co vsetko mame kupit. Dakujem za ochotu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
je ťažké odpovedať na diaľku zodpovedne. Ste na svahu, vodorovne, máte v základoch štrk, hlinu? Hromozvodové pásy dajte do základov, spojte krížovými spojkami a spoje pretrite asfaltom. Ak máte kameň, do výkopu koľko sa zmestí, betón len na spojenie, betón by sa mal sypať, nie tiecť.. Ak nemáte položenú kanalizáciu v miestach predpokladanej trasy vložte výplň čo sa bude dať vybrať, načo kari rohož? hľbka základov sa volí poľa únosnosti pôdy a nezámrznej hľbky. Ak ste z hôr je to hlbšie ináč 70-90. Základy sú hlboké hlavne kvôli inžinierskym sieťam, videl som objekty vymurované na cestných paneloch, dodnes stoja.
Odpovedať
@merilin to idete stavat zaklady svojpomocne? kolko ludi? vie niekto aspon nieco ci to idete stavat len tak kto vam co napise? dost risk by som povedala.
Odpovedať
@mima1 je to pre moju informaciu, chcem to vediet. A stavat nam budu murari a kebyze sme stavali sami, tak urcite by som to neriesila takto.
Odpovedať
helouuu....ako?........ja nemozem fotit lebo mame stale majistrov...od rana do noci.........a nechcem traposit po za ich chrbat.................jaaaaaaaaaaaaaaj........a vy? 8-) 8-) 8-) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@94 ja fotiť môžem, ale neni čo :-D ale nie... včera nám osadili okná, dneska vypenia a zapáskujú. celkom boli šikovní chlapci... po dlhšom čase sa spravilo niečo čo aj vidieť, už to naozaj vyzerá ako dom. a konečne máme od neho aj kľúče :-)
Odpovedať
@ups a ze neni co fotit........sak okienkaaaaaaa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@94 šak hej, odfotím, len včera som nechcela, bo to ešte nebolo hotové 8-) no aj tak... čo už na takých oknách. obyč biele a ešte aj tie hnusné pásky sú na nich. to bude piplačka dať to dole ]-( a vy ako pokračujete? už robíte aj obklady?
Odpovedať
@ups pasky pojdu dole lahko. my sme strhli vonkajsiu stranu hned lebo som citala zopar info ze to nedali ludia dole a musia to teraz vseliak odskrabavat. vnutornu stranu sme nechali a stale kontrolujeme ci sa daju dat dole. zatial v pohode.
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 aj ja som si kadečo prečítala o boji s páskami, svokrovci to tiež nechali vyše roka na jednom okne otočenom na juhozápad a teraz už s tým nikto nepohne... takže zvonka pôjde určite čo najskorej dole a zvnútra to asi nejaký čas ešte necháme. vy máte ako dlho okná osadené? tuším niekedy na jar ste dávali, nie?
Odpovedať
hej my sme dali asi v maji tusim ja uz si to ani nepamätam. ale vonku som postrhala hned asi do tyzdna tam neboli. na dvere som bola zvedava a tie som odlepila tiez aj vnutornu stranu. teraz sme davali pasky okolo okien a tam sme strhli len nieco ale inak dnu este mame a idu zatial dole. tam nesvieti slnko nane tak to lepidlo z pasok nepracuje. urcite by som to ale neriskovala a strhla to dole.
Odpovedať
Profilova fotka
jj, tiež to nemienim riskovať. kvôli tým nervom a skazeným oknám mi to určite nestojí... no, som zistila, že biele okná na tom ytongovom dome moc neukážu :-D trocha som začala ľutovať že sme nedali nejaké farebné... no čo už teraz... asi sa budem musieť zmieriť... :-p
Odpovedať
ono sa to opraví fasadou. ja som zvonka dala orech. dnu mam biele. vzdy som hovorila ze jedine hnede obojstranne a nakoniec to dopadlo takto ze mame aj aj . jedine co som este zmenila bol hranaty ram. nemame tie oble okna. akej farby chcete fasadu?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?