Kto začína stavať v roku 2010?

Zobraz úvodný príspevok
je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
ahojte, tak predsa sa nám podarilo zaliať deku.. večer dohodím foto, teraz sa idem vyžívať v jej zalievaní keď nezaprší :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@maska1105 teším sa s vami, ja som musel volať murárovi že nemôže prísť pokračovať, lebo z člna by sa mu zle robilo :-D
Odpovedať
@maska......................supeeeeeeeeeer
Odpovedať
Profilova fotka
@maska1105 gratulujem :-) tuším nás zachvíľu predbehnete :-D :-D :-D :-D ste nahodili riadne tempo
Odpovedať
@dodog ... no to by ste toho asi vela nenarobili :-D :-D :-D :-D a ktorú dielňu ti vytápa? tú novú??? :-( :-( :-( :-( šlak by ma trafil :-| @94 ... Zuzi vy ako? krov už stojí??? :-D :-D :-D :-D @ups .. neboj, až taký šikovný nie sme :-D :-D :-D ale mňa to dlho nenechá čakať na ďaľší postup, už dnes som zisťovala kolko "musí" zrieť deka, už ma svrbia tehličky :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@maska..........no pomaly..........je tam kopa dreva, triedili ho a natierali.........
Odpovedať
Profilova fotka
@maska1105 tehličkovať môžte v kľude po týždni od zaliatia. niektorí zvyknú už aj na tretí deň ale to by som neriskovala... predsa len všetko chce svoj čas. my dúfam budúci víkend budeme šalovať veniec. ak počasie dovolí. inak baby, ak máte prehľad... aké železo dávate do venca??? my máme naprojektované 12-ky roxory a strmienky 8-ky a previazať každých 20cm. sa mi to vidí kus prepísknuté. ale zas nie som žiaden statik :-|
Odpovedať
@94 - no nato sa najviac teším na to morenie :-D :-D, smrdí to dostatočne, už to mám vyskúšané na podlahe :-D :-D :-D ale veď som ti hovorila. vybili sa mi baterky na foťáku, klasika... ale ešte chvíločku a hodím foto deky ..
Odpovedať
ano tú novú čo práve dokončuje, :-( kopec práce, námahy a tiež peňazí investovaných do záhrady a dielne. :-( len nie každému záleží na tom aby opadla spodná voda aj keď už pri týchto horúčavách začína hniť a čoskoro bude zamorená voda v studniach,podotýkam že mestká voda tu zavedená nie je, tak potom bude radosť tu bývať kým sa to dá do poriadku. A pritom treba len troška ústretovosti a bolo by všetko ok.Teraz ozaj iba dúfam že hladina ipľa rýchlo opadne do normálu a potom sa cez priepusty vypustí von spodná voda.... :-(
Odpovedať
@ups - my počkáme určite tie dva týždne, a možno kvôli počasiu aj tri. ak by boli takéto pálavy tak vraj stačí aj dva, chodila som polievať dnes aspon 5 krát, tak rýchlo sa sušil a nechcem aby popraskal... do toho venca mi povedal otec, ktorý postavil xy domov že v pohode stačí 8-10 roxor a na strmienka na 20cm priemer 6. my budeme dávať 10 a 6 strmienka, predsa nech je to silnejšie... ak by nás zaplavilo :-( :-( :-( :-( čo dúfam, že sa nestane, lebo je to hroznéééé čo sa deje, chudáci ľudia...
Odpovedať
bože Jožko, to je hroznééé, ja si to ani neviem predstaviť. pri mojej povahe by ma asi hned natiahlo.. dnes to skonštatoval môj drahý, a nemal daleko od pravdy. je my vás tak lúto, ale hlavne tých ako jaandy, zoberú si úver, trápia sa s tým a už ked nemajú daleko od finishu, príde toto a dom je neobývatelný.... voda je voda.. proti nej niet úniku, ostáva po nej len bolesť a škody na majetkoch... bojuj ako sa dá, aj ked viem, že to určite robíš.. snáď sa ti to raz všetko v dobrom vráti :-) :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@maska1105 díky za info. 10-ky a k tomu 6-ky by som brala, to je v pohode... :-) sa ešte spýtame dozora, čo on na to. hádam by to mohlo stačiť, šak nestaviame haciendu ani činžiak, len obyčajný malý domec 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
bojujem a najviac ma štve že všetci tu len frflú a kritizujú jedného alebo druhého, namiesto toho aby proste niečo podnikli a riešili vzniknutú situáciu .Každý hovorí len prečo sa to nedá a nie to že ako by sa problém dal čo najefektívnejšie vyriešiť.... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
to s tými povodňami je fakt hrôza... neviem si predstaviť, čo tí čo ich to zasiahlo prežívajú, ale musí to byť príšerné :-( strach, neistota, škody... :-(
Odpovedať
...bezmocnosť...najviac :-(
Odpovedať
@dodog - typický slováci, zo založenými rukami sa budú sťažovať, ale hladať ako a čo, to nie.. ak sa dá, kašli na nich a zameraj sa hlavne na svoje veci, aby si mal čo najmenej škody, aj keď neviem či sa to pri vode dá.... najviac ma trápi, že zase hlásia dážď a to čo sa doteraz nepodr...lo, tak to sa teraz dokončí. asi sa opakujem, ale je mi vás fakt ľúto, tolko rodín bude bez domovov, hrôza... a to hlásia vraj celé leto takéto dažde, striedané s vysokými teplotami... dnes sme zaliali tú deku, sme cca 70cm nad zemou, no neviem, či sme nemali ísť ešte vyššie, máme za domom hron síce je dalej ale delí nás len pole a možno záchranná hrádza... no pri takejto vode neviem, či by aj tú nepretrhlo....
Odpovedať
Profilova fotka
@dodog :-(
Odpovedať
to ešte nie je napísané všetko.Teraz sa to netýka našej obce ale keby som sem napísal aké špinavosti sa diali počas najkritickejších hodín pri záplavách tak by asi padali hlavy na veeeeľmi vysokých postoch..možno niekedy keď sa to utíši ... ale dnes sme sa dozvedeli také špinavosti až z toho mrazí.Takže u nás je to prechádzka ružovou záhradou. :-|
Odpovedať
Jožko to vždy bolo a bude... ja som zvedavá, kolko dostanú tí chudáci ludia z tých europskych fondov a kolko páni do vrecka ]-( ]-( ]-( ]-( ]-( čo majú suché rite, takých nevytopí .. a môžu ma tu admini hned teraz vymazať, ale taká je pravda... to je naše SLOVENSKO!!!!
Odpovedať
tak tu končím v tejto téme lebo napíšem niečo čoby sa obrátilo proti mne...ale veeeeeeľmi si trafila klinec po hlavičke.,.......................... ]-( ]-( ]-( ]-(
Odpovedať
maska ip
Odpovedať
ok
Odpovedať
ahojte, my sme včera zaliali základy na pôdorys domu 8x16 a garáž 7x6,2 a vyšlo nás to všetko na 200 tis. korún, všetko sme si robili sami, beton nám doviezli a tvárnice sme dávali len jednu radu. ale je to naozaj makačka!!
Odpovedať
my sme včera už zalievali deku s rozmermi 12x13 m :-) fa ešte nemáme, ale určite malá nebude :-p :-p :-p
Odpovedať
my robkame strechu.....juchuuuu...........ale vcera po nich este nebolo nic vidno........hih, triedili a natierali drevoo.....uz chcem aby strecha stala....................
Odpovedať
Zuzi, je už chcem bývať :-D :-D :-D , len nech to dobre namoria moja, aby si v noci nepočula papkanie dreva ako my doma v podlahe :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
neboooj len kľudne a kvalitne.Však keď to začnú montovať už to bude ako lego. Najviac trvá vymeranie a príprava. ;-)
Odpovedať
viete mi niekto povedať ako dlho pôsobí to morenie na dreve?
Odpovedať
valcekuju to takym tmavo zelenym moridlom...........tqak hadam nam to nic nespapka....hih...........aj otec hovoril ze ked zacne rast tak to uz pojde, ze najhorsie je vymerat.............Erika a tebe je uz hej na nete co???.....trosku kludu.....
Odpovedať
AJ ja chcem betónovááááť... :-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?