Kto začína stavať v roku 2010?

Zobraz úvodný príspevok
je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
tiež začíname na jar 2010 stavať B567 - máme naplánované začať v máji, zatiaľ sme v štádiu vybavovania projektov sietí, a stavebka. zatiaľ to ide rýchlo, tak dúfam, že to nezakríknem. budeme stavať viac menej svojpomocne; manžel vie veľa vecí urobiť sám (elektriku, vodu, podlahy - sám bude robiť aj stavebný dozor-myslím ten skutočný, na papieri bude niekto iný), akurát na murovanie, stierky, strechu budeme musieť najať majstrov. tak uvidíme :-) -stavať chceme jednoznačne z Ytongu, tiež po poradách s mnohými stavebníkmi, prečítaní rôznych článkov...atď nebudeme zatepľovať, okná chceme plastové (ale nie biele) kvôli údržbe, škridla sa nám páši mediteran antik - ale všetko sa ešte môže v priebehu stavby vyvrbiť inak ;-)
Odpovedať
Nám poslali zmluvu o pripojení spolu s poukážkou na zaplatenie 200 EUR skôr ako vyjadrenie k projektovej dokumentácii :-D
Odpovedať
sisi no na to su sikovny.....ja teraz cakam sek od kablovky..........nasi sikovny chlapci totiz nacali kabel ked sme kopali elektriku....tak sme im to nahlasili a uvidim co to bude kostovat.......... dufam ze nie vela......potom napisem......
Odpovedať
Profilova fotka
sissi hej to mi povedali že so zmluvou pošlú poukážku treba to zaplatiť a potom zaslať podpísanú zmluva späť aj s revíznou správou...
Odpovedať
pre certicazlv: podstatné pre mna je kolko to bolo na stavebnom urade.... My ideme dat papiere buduci pondelok. 5 tyzdnov by bolo pre mna super. stavebko by vychadzalo na april. A to je akurat super cas na zacatie. :-D
Odpovedať
Aj my začíname tento týždeň.Zajtra by nám mali vybágrovať ornicu.Ideme stavať bungalov 961 s garážou.Donya,neviem či som to dobre pochopila s tou žiadosťou o pripojenie-tá sa dá vytlačiť zo stránky elektrární-neviem či myslím to isté čo ty,ale volá sa to Žiadosť o pripojenie zariadenia k distribučnej sústave.Teda my to máme vytlačené a spolu s projektom prípojky to ideme zaniesť na elektrarne.-tak nám to kázali ,keď sme tam volali.
Odpovedať
maznacik007-nám dali na konkrétnom úrade na mieste vypísať žiadosť resp. tlačivo len na regionálnej správe ciest nemali a robili najväčšie problémy ale nakoniec sme chvalabohu nepotrebovali od nich nič, lebo cesta je obecná :-)
Odpovedať
dudiva, my sme podali žiadosť o stavebné povolenie na stavebný úrad v novembri a povolenie prišlo vo februári. Ale medzitým sme vybavovali povolenia od vodární a elektrární a tie sme na stavebný úrad zaniesli až v januári, takže si myslím, že ak by sme kompletnú dokumentáciu mali pokope skôr, trvalo by to cca mesiac.
Odpovedať
Profilova fotka
my sme v štádiu čakania na stavebné povolenie. Potom ešte do banky a v máji dúfam začíname. :-)
Odpovedať
do banky nemusíte, hypotéku vám vybavím, zastupujeme 8 bánk, takže je na výber a zadarmo..neodpustil som si reklamný kec:-D
Odpovedať
Ahoj, dovolujem sa pridat k vam do diskusie, pred tyzdnom sme kupili pozemok, LV zatial nemame. Projekt domceka zatial nemame presne vybraty, pozemok ma 615 m2, chceli by sme nejaky bungalov, nemate nejake dobre tipy? Tak cenovo cca 100 tis.Eur.
Odpovedať
MY SME CHCELI DNES ROBIť PRíMUROVKU ALE POčASIE NEDOVOLILO :-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahoj Andrej tak to bude fajn s tou hypotékou už sme sa boli pýtať vo viacerých bankách chceli sme postupné financovanie ale nič moc z toho tak budeme musieť ísť zrejme cez dve hypo. :-| Ale ak dokážeš vybaviť tak kľudne ja sa nenahnevám :-D
Odpovedať
Pridam sa k vam, rekonstruovat/stavat zaciname v aprili. Na stavebne povolenie sme cakali od maja 2007 (pravoplatnost nadobudlo februar 2010). Na stavebny urad musim este nahlasit zhotovitela stavby - pre rozne a ine "priciny" sme sa rozhodli o realizaciu svojpomocne. Nastal vsak problem - nasa stavba (povodne podkrovie ideme prestavat na poschodie s rovnou strechou, aj to nie 100% plochy, pretoze nam to nedovoluju stavebne regulativy v nasej oblasti, mozeme mat iba ustupene prve podlazie) tym, ze bude mat rovnu strachu (tym padom nesplna ustanovenie stavebneho zakona o jednom podzemnom, jednom nadzemnom a podkrovi , ktore sa definuju pre jednoduchu stavbu, zastavanu plochu do 300m2 splname), nemozeme realizovat svojpomocne. Nastal uz u niekoho z vas tento problem a ako ste ho riesili?
Odpovedať
ludia co robi to pocasie???......kedy zacneme stavat?
Odpovedať
Profilova fotka
aj my stojíme nič sa nedalo tento týždeň robiť ... začíname opäť v pondelok
Odpovedať
Este k tej mojej otazke ohladom svojpomocnej realizacie stavby: ak nie je niekde v stavebnom zakone zadefinovane, ze stavbu, ktora nie je povazovana zakonom za jednoduchu, musi stavebnik zhotovit LEN prostrednictvom "zhotovitela" - da sa to brat, co nie je zakonom zakazane, je dovolene? ;-) Resp. je tam niekde "medzi riadkami" napisane, ako sa musi realizovat nie jednoducha stavba?
Odpovedať
aj buduci tyzden ma snezit :-p
Odpovedať
Profilova fotka
v BA nieeeeeeee :-) :-)
Odpovedať
dufam ze ani v LV nebude.......
Odpovedať
no nevieme ako vy ;-) ale dnes nám omietli pivnicu :-) robíme časť svojpomocne a časť firma lebo nemá nám kto v rodine poradiť
Odpovedať
nech je tu už jar :-( prosííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím :-D
Odpovedať
ja som uz aj zajacikov vytiahla.....a ta jar nikde nic...............brrrr
Odpovedať
Ludkovia, aj my zaciname este len :-) minuly rok sme urobili zaklady, pripojky - elektriky, vlastnu studnu... teraz sa chystame na vytiahnutie murov, hladame stavebniny a cenove ponuky :-) snad nam pocasicko bude priat... vraj este na Velku noc ma mrznut... ]-( ach jaj.... kto sa chysta vytiahnut mury tuto jar/leto? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja dúfam že stihneme tie múry už dotiahnuť dokonca aj to dať pod strechu a vlastne to úplne uzavrieť :-D :-D :-D
Odpovedať
My zacímane v apríli.
Odpovedať
a nezaprší a nezaprší :-(
Odpovedať
izolovanie sa odkladá 8-(
Odpovedať
sneh, slnko, sneh, slnko, sneh, slnko,..................................... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
u nás už dnes robia :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?