Kto začína stavať v roku 2010?

Zobraz úvodný príspevok
je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
Profilova fotka
no my sme zatial na tom cca takto... pozemok so starsim domcekom sme kupili pred rokom a pol... to sme mali rozhodli sme sa stavat... zaciatok marca 2010 cca druhy tyzden projekt... do troch pracovnych dni... katalogovy... medzitym sme absolvovali stretko na obecnom a na stavebnom... zohnali sme stavebny dozor, projektanta.. na osadenie a siete vybavujeme buracie povolenie... /napisala som ja aj technologicky postup/ odniesli sme na stavebny.. medzitym nas projektant urobil co mal.. a on nam vybavuje vyjadrenia tie su v rieseni.. niektore uz su niektore cakame... zvoalnie konania k buraciemu povoleniu... /burame v dvoch etapach... zadnu cast .. kde bude dom... a potom prednu cast kde bude garaz.../ stale sme v marci... 1.aprila konanie k buraciemu povoleniu... 9.aprila buracie povolenie pravoplatne... teraz cakame nan skompletizovanie podkladov na stavebko.. / suseda pdopisala uz suhlas ze ideme na meter k plotu / a podame hned na stavebne.. pricom do 10 dni bude to konanie zvolane.. a potom to uz bude ok... tak som hrozne zvedava.. ze ci to aj dalej pojde podla planu...
Odpovedať
maznacik: nám vyjadrenie o búracom vôbec do dnešného dňa neprišlo. neviem kde to vezí.. v pondelok nabehnem na mestský výbor už ma vytáčajú ]-( ]-( ]-( ]-( papiere a všetko sme podali ešte vo februáry, v marci volali, že nám chýba starkine vyjadrenie že súhlasí s búraním a do teraz zase nič.. už ma fakt s...ú :-p :-p
Odpovedať
certicazlv tak my sme s doskou tvrdli iba týžden kolko už čakáte?
Odpovedať
nechcemsa chváliť ale v stredu som prvý krát vstupila do nášho domčeka ;-)
Odpovedať
kpilkova...tiez sme mali vceara tyzden a buduci tyzden uz donesu tehlu a pokracujeme...... a kludne sa chval....ved na to je tato tema.............hihi.......... tej tehly sa uz neviem dockat 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte. kpilkova super aj ja sa už neviem dočkať kedy sa po ňom poprechádzam. Dnes konečne zalievame dosku. Dúfam sa nerozprší.
Odpovedať
Profilova fotka
my sme včera len vykopali základy... a teraz budem trpnuť, aby sa nerozpršalo moc, lebo sa nám to zrúti :-( škoda, že sme nemohli začať aspoň o týždeň skôr...
Odpovedať
Profilova fotka
maska nam volali zo stavebneho ze to rozhodnutie mame na obecnom... isli sme pre neho a dali podpisat susedom ze sa vzdavaju odvolania a bolo.. k pilkova... to je super... len sa pochval.... ja rada citam pozitivne spravy... certica.. a aku tehlu ste nakoniec brali... ups... uvidis.. bude ok... ziadne dazde...
Odpovedať
ups a nebudete to hned zalievat? ci ako cakate na nieco? myslim ze dazd nebude. ani ja nechcem aby prsalo a to mame pod strechou uz :-) cize nebude prsat a basta :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dík za podporu :-) mima, zalievať sa bude asi až v stredu. musíme to ešte zarovnať (to dneska), navoziť makadam pod základy (zajtra) a zvibrovať... keďže sa s tým babreme len s manželom, tak to všetko bude dlhšie trvať... a betónpumu treba objednať tri dni dopredu, tak aj to nám troška komplikuje situáciu
Odpovedať
no zaklady a strecha je jedina vec co sme nerobili sami. nato sme sa nedali. aj ked mohli byt mozno lacnejsie. ale dazd dako tomu hadam neuskodi. ;-)
Odpovedať
no vybrali sme britterm...podla odporucani a aj cena je prijatelna......
Odpovedať
Článok sa načítava...
ups a aky dom mate? pozerala som album pekne vykopy :-D :-)
Odpovedať
Profilova fotka
na strechu si netrúfame ani my... základy sme si povedali, že zvládneme, ale už začínam ľutovať. prehadzovať lopatou kamene nie je žiadna slasť :-D a celkom sa obávam ako to dopadne, či to bude dobre a tak... ale samozrejme všetko konzultujeme s dozorom, tak snáď... inak dážď by uškodiť mohol ak by bol silnejší :-| by sa prepadla zemina do výkopov a čo by sme potom robili netuším... domček máme taký malý bungalov so sedlovou strechou. rozmery 8x13,5. nič veľké - tri izby plus obývačka s kuchyňu :-)
Odpovedať
Ahojte, prepacte, ze vam sem vstupujem, snad sa k vam pridame na jesen, teraz este len riesime projekt, ale chcela som sa spytat, kedze uz staviate a mozno mate taku informaciu - nikde neviem najst, ci moze byt garaz, ktora je sucastou domu, byt vysunuta na pozemku tak, ze by vstup do nej bol zapracovany do oplotenia pozemku. Podla vyhlasky vzdialenosť priečelí budov, v ktorých sú okná obytných miestností, musí byť najmenej 3 m od okraja pozemnej komunikácie, tak moze to byt tak, ze dom je 3 m od zaciatku pozemku ale garaz - jeho sucast je posunuta pred neho tie tri metre a zacina uz na hranici pozemku? Dakujem krasne. Zelam vela energie pri stavbe domcekov.
Odpovedať
ups teraz uz musis verit len ze to dopadne dobre ked ste sa do toho pustili. lopata je zly nastroj veru. ja som prehadzovala zopar krat hlinu ked sme napr zarovnavali pozemok a fuj veru. my sme dnes zateplovali podkrovie. ina parada. vsetko ma picha hryzie skrabe mam to asi v hrdle a kaslem z toho. ale este polovica strechy a mame to. skoro :-D :-D
Odpovedať
maznačik: tak to som bola dávať podpisovať aj ja susedom.. a potom mi povedala, že môžme búrať. to stačí? nič domov nepríde? :-o
Odpovedať
Dobry vecer...tak ja sem tiez len tak skocim :-) Sme konecne zacali aj my uz stavat :-D lu11, myslim si, ze nemoze...u nas je ta hranica dokonca 6m...skor to skuste riesit tak,ze ju date vedla domu a so susedmi sa skor dohodnete ak by ste presahovali danu hranicu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
maska1105 pokial viem malo by domov prist.... take rozhodnutie... a sa aj vyznacuje ze je pravoplatne.. my to tak robime najme preto /oficialne vsetko/ lebo hrubu stavbu postavime z vlastnych zdrojov... potom na nu prenesieme uver co mame na byte a byt predavame... a dostaneme prachy tak dokoncime... a potrebujeme tam urobit potom vymaz z karastra.. / na to treba to buracie ze/ a zakreslenie novej situacie... potom znalec .. a potom prevod zalozneho prava... ked ti povedala ze mozete tak mozete.... ono to niekedy dlho posielaju... alebo si pre to skoc na stavebko... ale staci asi ked to budes potrebovat...
Odpovedať
maznacik: mi ide tiež hrubú stavbu robiť z vlastných prostriedkov a potom by sme chceli zobrať úver na dostavbu a byt si chceme nechať... ved baby za chvílu dorastú.. a chceme zaťažiť byt, nie dom hypotékov, len pre prípad ::: :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
hej.. ak sa da tak treba byt nechat... my sme zacinali od nuly.... a nemali sme si ako kupit byt... takze ho mame zatazeny... pozemok sme kupovali a aj hrubu stavbu bez uveru... keby sa dalo tak si nechame aj my byt ale neda sa... ;-)
Odpovedať
na búranie treba búracie rozhodnutie, ku ktorému treba hlavne priložiť koľko sute a kam to budete vyvážať. Ak ho nemáte podľa stavebného zákona môžu dať pokutu. Búracie povolenie je na tej istej úrovni ako stavebné. ]-( ]-( ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
ferka511 ved buracie rozhodnutie mame.. a dali nam taky papier na stavebnom.. ze ked to podpisu susedia tak je to hned pravoplatne... aby sa to nemuselo cakat kym sa vratia dorucenky.. a pod.. podobne sa da riesit aj pravoplatnost sudneho rozhodnutia.. ked sa dotknute strany vzdaju prava na odvolanie.. pripajali sme aj technologicky postup prac a taky nacrt lebo my burame na dve etapy... ja som si to pisala sama... u nas sut sa v prevaznejmiere recykluje... zvysok ide na regulovanu skladku.. ale to je vsetko tam...
Odpovedať
Profilova fotka
mima, veru lopata je hnus. takú svalovku som dávno nemala :-D ale makadam je v základoch a už len aby do stredy počasie vydržalo. inak to zatepľujete krov alebo strop? tiež to musí byť poriadna sranda s tou vatou. ale aspoň to nie je moc ťažké.
Odpovedať
maznacik: my sme byt tiež kupovali, a začínali od nuly.. ale našťastie vtedy ešte za "pár" tisíc oproti dnešným cenám /200 000sk/, ale nakomplet sme ho prerobili a bolo by nám ho lúto predať, ale možno iná možnosť nebude, ale to už fakt len východisková.... jasne, že ked sa nedá, tak ho treba predať.. ja som chcela tiež najskôr predať, ale polovička nechcela ani počuť. uvidíme ako to dopadne. zajtra idem za to búracie, lebo dom už pomaly nestojí a nič neprišlo... ;-( ;-( ;-( ;-(
Odpovedať
zateplujeme krov. teda uz tu najhnusnejsiu pracu mame dufam zasebou. trvalo nam to dva dni tam napchat tu vatu. dalo by sa to mozno aj za den no ale vcera som mala teda dost. je to veru uplne lahke teda ta vata islo to akoze pomerne jednoducho len ten prach co lietal z toho nic moc. inak len stavajte budete mat ine svaly z tehiel. lepsie ako posilka :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
maska... to boli fakt ine ceny.. neviem odkial si.. tu u nas tie ceny bytov su dost vysoke... aj boli... no co uz BA... a okolie..
Odpovedať
ahoj my stale tvrdneme....uz druhy tyzden :-( :-( :-(
Odpovedať
maznacik: z Levického okresu. majitelia pred nami ho odkúpili od mesta za 8000sk, všetky sa tak odkupovali a teraz idú zhruba dvoj izbové byty po 30 000eur, hroznéééé ]-( ]-( ]-( ]-( mladé páry to teraz majú hrozne ťažké, nezávidím im. preto sme sa rozhodly aj byt ponechať, teda ak sa bude dať, lebo za také peniaze, ako sme ho kúpili mi, by sme ho už nikdy nekúpili, ani naše deti... v BA je to hrozné. mám tam bratranca a on tiež musel brať hypo na byt a nie malý... nezávidím vám, ale zase máte ovela viac príležitostí pracovných, u nás je to bieda.. ;-( ;-( ;-(
Odpovedať
jojo s tymi bytmi je to hrozne.....aj my sme pred rokom uvazovali co robit ci stavat alebo kupit byt.... a tie ceny boli hrozne.....tak sme sa rozhodli stavat.....sice sa viac zadlzime ale bude domcek.......
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?