Kto začína stavať v roku 2010?

Zobraz úvodný príspevok
je tu niekto kto začína stavať tento rok stavbu napíšte pokecáme
Odpovedať
Profilova fotka
skodka vy budete stavat na hranici?
Odpovedať
maznacik007, zlava je ziju moji stari rodicia,povolene :-), a z druhej strany mame este 3,5m. na tom obrazku som to len od oka naskicla,mame niekde v compe situaciu ale v tom nasom poriadku to neviem najst. mima1 ale uz som rozmyslala,ako by som si to stavanie mohla zjednodusit niezeby som nechcela pomahat... ale planujeme babo,ale zaroven si to asi fajn skomplikujeme.nechceme moc odkladat ani stavbu ani drobca.ako ste nam tom s detmi?da sa to zvladnut? mame doma 1,5 rocnu "zivu opicu" Tanicku :-)))) . manazovanie mi ide :-)) aj to treba ze jo.kde je zenska ruka na stavbe potrebna najviac???okrem kuchyne,jasna vec,varenie uz mam nacvicene pre pomocnikov.
Odpovedať
Profilova fotka
skodka to je super.. my ideme na meter od plota... z jednej strany... ano zena musi manazovat riesit a tak.... ja mam prvacku a rok a polrocneho chlapceka... ;-)
Odpovedať
no verenie je u nas asi tak ze fakt vynimocne. zaky salat zeleninovy som doniesla inak sme sa stravovali tak ze sme sa najedli doma poobede daka pizza pripadne u priatela doma. cize tu je otazka odpovedana aj ohladne deti. ze nemame deti no asi ani zatial niesu v plane. co sa tyka zeny na stavbe a kde by si mohla byt uzitocna. no neviem podla toho ako moc si zrucna. ja som lepila ipu pod mury miesala lepidlo na ytong tiez zakladaciu maltu pod ytong alebo som pilila tehly tiez som ich ukladala, pokladala som strop proste asi som bola pri vsetkom kde sa co suchlo. :-D
Odpovedať
aj my staviame bungalov 961.Dnes sme lepili izoláciu a máme uložený prvý rad tvárnic.Tak sa teším,že nám to tak pekne rastie :-) .Len nech nám to počasie vydrží ;-) bez dažďa nejaký týždeň
Odpovedať
Profilova fotka
mima, ty si sa tusim riadne obracala :-) tusim ta dam za svetly priklad mojmu muzovi. stale mi tvrdi, ze co mu ja pri tej stavbe pomozem...ze vraj nic. sa mi ho zatial nepodarilo presvedcit, ze nieco sa isto najde. neviem ci by som vydrzala len doma sediet (prip. varit :-D ). sak aj ja chcem vidiet jak to pekne rastie
Odpovedať
ved to som zvedava co sa ako robi.co sa deje.a kto vas bude informovat ;-) Kde bude treba tam budem,len neviem do coho idem :-D byvame zatial na tej istej ulici kde sa bude stavat,takze nemam daleko doniest gulas,parky,salat,kura a pod.vyzera to tak ze zapojim to diania aj vsetky tety aupairky a kucharky x-) v.elen, tamincek kde staviate? poslite IP
Odpovedať
mozem povedat ze my sme boli na celu stavbu ako teraz stoji len dvaja. plus priatelov otec ten nam obcas nieco odrezal ale nic tazke sme mu nedavali. dokonca som asi dva tyzdne viazala vence myslim tie hore co sli :-D :-D nie lucne z kvetov.
Odpovedať
Profilova fotka
tak to budeme asi v dost podobnej situacii... dufam, ze to dajak zvladneme. akurat na strechu si fakt netrufame, takze to prenechame odbornikom... a inak sa budeme snazit to zmaknut. sak do oktobra, novembra hrubu hadam dokoncime. vam to ako dlho trvalo?
Odpovedať
ja som dnes akurat prechadzala fotky zacali sme 20.4 kopat zaklady a do 5.6 sme stali ze neboli tehly a zalozeniu prveho radu. potom sme asi koncom augusta mali polozene vsetky tehlicky september sme pokladali strop a v oktobre sme zalievali. nestihli sme dat strechu tak sme cakali az do februara toho roku.
Odpovedať
no ja som to brala ako cely rok. ale celkovo sme stali dost vela.
Odpovedať
mozem ale povedat ze natrapili sme sa sice dost ale mozem povedat ze kazdu tehlicku a kusok co je vytvorene na dome pozname, usetrili sme kopec penazi za pracu, no a dufame ze je vsetko ok urobene.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
my nebudeme stavat samy... na pracu mame firmu ale material si zhaname a bude otec, muz svagor a tak pomocne prace akurat trochu robit... a elektriku... a plavacky... a tak... ale hrubu stavbu sme si dohodli cenu prace s firmou... akurat momentalne si davame robit ponuky na strechy.... krov.. a vsetko okolo.. skridlu asi bramac... chceli sme mediteran.. ale teraz su akcie na bramac... vychadza nas to menej ako mediterran.. aj s doplnkami... inak dufam ze dozijeme nejako postavime... my chceme to mat do jesene pod strechou aj okna.. ak sa podari... tak hadam
Odpovedať
Profilova fotka
hm, tak celkom ste sa natrapili. ale aj prestoje vela spravia... je blbe ze si to takto na zaciatku tazko predstavit co kolko trva a uz vobec sa nedaju predpokladat vsetky vynutene prestavky... my snad vykopeme v piatok... a do mesiaca by pri vsetkom stasti mohli byt hotove zaklady plus deka. ytong nas uz caka, ale aj tak bude treba technologicku prestavku na vytvrdnutie betonu... atd. atd... bude to makacka, ale hadam to bude stat za to. teda hlavne aby to naozaj aj stalo a vydrzalo :-D
Odpovedať
Profilova fotka
maznacik, to uz riesite strecharov a krytinu? to aby sme si svihli :-) ja som na to sice uz myslela, ale zdalo sa mi skoro tym zaoberat....
Odpovedať
ked ste cakali na stavebko,co ste uz vopred mali objednane,zaplatene ,rezervovane,nachystane kym ste zacali prvy vykop.ako ste sa vedeli vysomarit v cenovych ponukach? sedi vam to podal rozpoctu? planovali ste dlho vopred?
Odpovedať
Profilova fotka
ups... ja som proste taky typ... ze mam rada vsetko naplanovane overene... a tak.... /mozno prof. deformacia.. co ti ja viem/ mam taky sanon kde mam porozdelovane ponuky, /aj z coneca../ co ma zaujalo.. vediem si presnu evidenciu vydavkov... v exceli... komplet aj kolky....vsetko/ nechcem aby sme mali zbytocne prestoje... /samozrejme beton to je ina vec/ strecharov riesit nemusim.. to vsetko robi jedna firma... ja len material mam na starosti... tak som to chcela... potom to bude vela veci naraz... a mury sa rychlo vytiahnu.. potom sa zdrzime pri strope.. /budeme mat monolit / a potom uz bude na rade strecha.. a ked chcem pekne a dobre drevo a za dobru cenu... tak uz veru teraz zajednavam... ono vsetko so vsetkym suvisi.. a vela veci musis mat rozmyslenych dopredu... napr. budeme davat dva privody vody... studnovu ako uzitkovu a obecnu ako pitnu.. tak tam treba nejaku tu ruru naviac do zakladov ci kam.... a vela takych blbosti... my uz tehlu mame... kupenu... teraz dojednavame ceny veci z ocele a cement do zakladov... /ze ocel pojde hore/ neustale porovnavame... no des niekedy.... ale zasa oplati sa...
Odpovedať
Profilova fotka
skodka my tak sme cakame na stavebko... a presne toto riesime.. akonahle bude stavebko.. tak ideme na to.. a ked mas vsetko pozajednavane objednane.. a tak.. potom sa da ist rychlo... a treba akcie.. vychytavat...
Odpovedať
Profilova fotka
hej, to ja tiez... len sa obavam, ze ked to zajedname teraz, tak co s preskladnenim a tak... aj ytong nam preskladnia max. 2 mesiace. nemam ten material kam dat a na neoplotenom pozemku bez dohladu to nenecham... ale asi to uz pomaly rozbehnem... aj ked nam ta stavba pojde pomalicky pri svojpomoci...
Odpovedať
Profilova fotka
no to mi mame vyhodu.. mne to v pohode uskladnia bud v stavebninach.. alebo na pozemku... nam byvaju z kazdej strany.. mame dost vela priestoru.... a nikdy tam nezmizol ani spendlik... ;-) a to tam mame bycikle a vselico... a sme v kontakte aj so susedmi...
Odpovedať
Profilova fotka
mas dobre stavebniny :-) nam uskladnia tvarnice max. 2 mesiace. a to ked som posielala ziadosti o cenove ponuky tak som vyslovene ziadala aby sa vyjadrili k preskladneniu. niektori sa vyjadrili, ze v ziadnom pripade. co chapem ak ide o mensie stavebniny... inak susedov mame aj my v pohode, o to nejde. ale necakam ze by ustrazili material. proste veci zo stavby dost casto "dostanu nohy"....
Odpovedať
Profilova fotka
my musime tento tyzden v prvom rade pozhanat zelezo (este stale nevieme ci treba zaklady armovat... sa uvidi pri vykope) a tvarnice. nemas nahodou prehlad co je dobra cena za take 8-ky roxory a debniace tvarnice? my potrebujeme 30-ky. cien co najdem na nete sa neda drzat...
Odpovedať
aj my by sme chceli začať stavať teraz na jar, ale čakáme na staveb. povolenie. mysleli sme si, že po Velkej noci ideme do toho, no papiere nepustia.... Neskutočne vela papierovačiek od júla min. roka vybavujeme prepisy pozemku, odkúpenie pozemku, preklasifikovanie pôdy atd... a to nám ešte vyjadrenia od SPP, elektr a BVS vybavovali.... Ale tak ako píše maznacik 007 taktiež mám kopu CP v šanone a porovnávame, zjednávame, hľadáme... a taktiež zapsiujem do excelu každý jeden výdavok spojený so stavbou. Ešte nemáme ani výkop a už fuklo cca 80tis :-) . Máme štastie, že pozemok sme nekupovali len vysporiadavali. Ale velmi sa tešíme a sme velmi nažhavení, kedy začneme a hlavne kedy skončíme, máme naplánované do budúceho leta sa presťahovať, tak snád tie plány vyjdu... inak úprimne závidím tým čo už začali aspon dosky robiť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
skodka, aj mne sa to zdá malé, keď tam stojím, ale dúfam, že keď vytiahneme múry, tak to ukáže inak ;-) Inak aj my máme zrkadlový projekt.. Nejaké veľké zmeny nebudeme mať, tiež asi v strednej izbe bude obyč.okno, nie balkónové.. V kuchyni bude tiež väčšie okno. Inak my sme rozmýšľali nechať v obývačke otvorený strop a dať tam strešné okná, tým by sa to tiež presvetlilo.. Nakoniec nás projektant ukecal, že to nie je dobrý nápad, tak to asi necháme otvorený strop bez okien, nech je väčší prietor aspoň opticky.. :-D :-D :-D Dúfam že to bude vyzerať dobre.. Už aby to bolo ;-)
Odpovedať
už ťaháme mury len nemáme moc presné tvárnice staviame z heluzky tak uvidíme čo to bude na tej stavbe robiť :-S
Odpovedať
Profilova fotka
v.elen, aj my sme nechali nad obývačkou otvorený strop až do strechy. Zakryje sa SDK, budú priznané kleštiny. Momentálne sa tá časť strechy zatepľuje, ale vypadá to super. Ten priestor je nádherný. Tiež žiadne strešné okná. Najväčší problém bol, keď sa robil strop (betónový) a pršalo, všade v dome bola voda. Som sa navymetala :-p .
Odpovedať
Profilova fotka
Plysko, nebudete robiť aspoň základy než príde povolenie? Viem že sa to nesmie, ale..... Kopec ľudí to tak rieši, ak niesú na blízku nežičliví susedia. Potom sa už netreba zdržiavať. Toto bol aj náš prípad ;-)
Odpovedať
kpilkova....akoze niesu presne tvarnice?....a to sa da?... my planujeme britterm.....
Odpovedať
certicazlv asi ano my máme helux a nie su celkom presné je tam 0,5 cm rozdiel ja sa tomu moc nerozumiem ale že to nevadí
Odpovedať
Profilova fotka
Helux?nie Heluz? česke? a nie su presne na výšku či na širku?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?