Kto začína stavať na jar 2011?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahoj kedze tento rok zaciname a neviem sa v ziadnej teme najst zakladam tuto :-) budem vdacna za rady navrhy a tipy ako ste zacinali co vsetko uz mate vybavene aby som na nieco nezabudla ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ivaga no skusenost nemam ale dobre vediet ze sa ti meter nezda my mame okna 1,10m tak tak idem dumat :-| :-N
Odpovedať
no to my sme mali opačný problém, ja som zase pozerala, že sú moc veľké...
Odpovedať
@antoniab @martinecka1 Vsetci ma ale presviedcaju, ze to bude dost, lebo to niesu jedine okna v obyvke (teda 1 je v obyvke a 1 v synovej izbe), lenze my sme stenu na ktorej je okno zvacsili o 1 meter, ale okna sme nechali s povodnym rozmerom, tak preto moje obavy... K tomu si treba predstavit, ze samotne okna budu este mensie ako stavebny otvor - teda minus aspon 16 cm...
Odpovedať
@ivaga my mame v spalni 2 okna po 90cm, mame ich uz aj namontovane, kym neboli, tiez sa mi zdali tie otvory male, ale teraz su take akurat, mozno aj preto, ze ramy su biele - opticky to tiez nieco robi. Ale zasa ta miestnost ma len 17m2.
Odpovedať
@ingeborg78 Dnes sme to riesili s murarmi a robit sa s tym nic nebude. Len dufam, ze to nebudeme lutovat...My chceme okna plastove s dekorom dreva dub alebo gastan, tak uvidime aky bude vysledny efekt, nastastie je tam tych okien viac...
Odpovedať
Profilova fotka
@ivaga na aku velku stenu pripada 90cm okno dole sa nebojim otvoreny priestor okien dost ale v izbach mam len po jednom okne a este som ich trocha zmensila lebo z okna a balkonove dvere som urobila len sirsie balkonove dvere :-| hadam to bude ok :-)
Odpovedať
@antoniab 90cmokno jetak na 2/5m stenu pokial je stena vtsia prijdes o svetlost miestnosti a tota bude stat viac energie..
Odpovedať
Profilova fotka
@norbert77 dakujem takze moje okna budu v poho 1,10m na 3metrovu stenu :-)
Odpovedať
@antoniab super vela stasti ;-)
Odpovedať
tie DTčka nemajú konca,
Odpovedať
Profilova fotka
@nikabrunc neboj zachvilku uz bude deka :-)
Odpovedať
@antoniab Medzi rohovymi oknami su este dve okna. Prave o tie sa mi ide. Stena v obyvacke je dlha 5,3 m a mam tam 2 metrove okna, tak podla toho co pise norbert77 by to malo byt len tak-tak. Lepsie by boli trocha sirsie okna, ale co uz...:-( http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/i...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@antoniab ako som tu dllho nebola,ešte stále nie je, ale už to dlho nepotrváááá
Odpovedať
Profilova fotka
@nikabrunc tesiim :-) tak potom hod foto unas to ide v celku fajn zaciatkom mesiaca bude druha deka uz im chyba len jedna nosna priecka domurovat akurat dnes som prisla nato ze mi urobili vacsie okno v kotolny zajtra tam musim naklusat nech to domuruju :-p a zas urobit nejake aktualne foto :-) a co ostatny stavbary ako sa dari :-) aku kritinu budete davat na strechu tento tyzden sa pridu dohodnut co budu robit strechu a ja furt neviem :-p
Odpovedať
ahojte, mozeme sa pridat? cakame na vydanie SP...
Odpovedať
Ahojte, pomaly pracujeme aj my, vzhladom na to že zatial sme robili samy tak aspon mne sa zda pomaly :-) DT su zaliate aj vnutro zasypané, ponelok sme trepali železo manžel sa smial, že opad železa za 900 E strašné.zajtra by mali príst spravit opady a mal príst aj zažabovat ale zapršalo tak neviem či sa to bude dat. V ponelok sme chceli deku, len murar nemože až buuci stvrtok tak dúfam že poslený junovi den bude deka spravená. Zajtra pride aj murar dohonut sa. ozaj kolko vám beru za M3 muriva? A už nam prišlo aj zo SFRB možme čerpat eurače, len aby počasie pomohlo a ta deka sa spravila. tak murujte papa
Odpovedať
Profilova fotka
@antoniab prave murujem , svojpomocne , bratpomocne a susedopomocne :-D zajtra dovezu škridlu mediterran danubia colorsystem antracit :-) tak snad v auguste prikrijeme :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@havaj to je betonova skridla =-) a este som sa chcela opytat kedze stavias z ytongu ako budete robit veniec budete ho izolovat davat tam polistiren ci uz hotove ucka z polisom nasi chcu davat desiatky a podsalovavat tak teraz zvazujem ako izolovat veniec :-|
Odpovedať
@antoniab z akeho ytongu stvaiate? my mame 30cm, takze "ucka" sme uz nemohli pouzit kvoli statike, takze chlapi davali polystyren, naviazane zelezo a vyzeralo to takto nejako:
Odpovedať
Profilova fotka
@macka23 my staviame z polskej termaliky co je pomali to iste unas chcu davat 10tky tehli z jednej a druhej strany dnu zelezo a neviem kolko polisu dat :-| 5cm bude dost :-|
Odpovedať
Profilova fotka
nie tehly ale 10jatku termaliku ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@macka23 este co vam tam trcia za sruby ci co to je =-)
Odpovedať
@antoniab no ked si dobre spominam, to su asi na upevnenie krovu potom, nenapada ma presne ako sa tomu hovori =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@antoniab ahoj veniec zašalujem z dosak , mam ich celu hrbu.dam izolaciu do debnenia a zalejem. Planujem však ešte dodatočne zatepliť hornu časť domu od prekladov až po vrch venca .Dobre sa zateplia preklady a veniec a vznikne taka hrana ktora by mohl celkom dobre vyzerať pri finalnej uprave .Obvodove mury ale nezateplujem , len zaklady a tu hornu časť :-) a ešte jedna vec . okna v ob. izbe su 180cmX220 a tie budu až po veniec. Preto zateplim aj spodok venca v kontakte s oknom.
Odpovedať
Profilova fotka
@havaj aha aj ja mam tak okna v obyvacke kuchyny a kupelke presne otom sme sa dnes bavili ze mam zistit ako to urobia a to zateplenie vrchu som trocha nepochopila na ytong alebo len na vence das zateplenie a to bude ako odskok ci vrch uz budes posuvat o tolko cm co potom das polis :-N alebo to pojde zarovna a ked das polis tak bude odskok =-) a este aky hrube mate mury teraz dik ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
mur bude rovny a od prekladu až do hora dam polistyren a tak vznikne taka hrana alebo odskok takže čiastočne sa zatepli aj ytong. . Spodny rad mame 30cm a na nom je 37.5 vysunuta o 7,5 cm von :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@havaj dik uz som pochopila :-D
Odpovedať
konečne základy dorobené hurá tešíme sa
Odpovedať
Profilova fotka
@nikabrunc super ked bude cas hod nejake foto ;-) my sme akurat na dovolenke ale doma sa pekne maka ide sa na druhu deku zatial preklady hotove :-)
Odpovedať
@antoniab Akú ste dávali Termalicu? 36,5 alebo 40tku na obvodové múry?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?