Kto začína stavať na jar 2011?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahoj kedze tento rok zaciname a neviem sa v ziadnej teme najst zakladam tuto :-) budem vdacna za rady navrhy a tipy ako ste zacinali co vsetko uz mate vybavene aby som na nieco nezabudla ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 a nevolala si tam alebo osobne zajst my cakame 3t uz malo byt tento tyzden a neprislo hned som volala ale pani co ma vybajuve isla k lekarovy mam zavolat pondelok nam este chyba vynatiez z podneho fondu ale tam to bude nadlho lebo maju kopec roboty no dohodli sme sa ze to pojde aj bez toho tak som zvedava co hybaj ze to stoji niekde na poste ]-( ale manzel dojde az zaciatkom maja tak ja sa neplasim iked uz by som rada zacat hadam nam potom bude pocasie priat :-)
Odpovedať
@nikabrunc to by som neriskovala, ludia su vselijaki... teraz sa o nelegalnych stavbach dost hovori. Talabka sa z toho mozno nakoniec vymota, ale my - obycajni smrtelnici by sme rychlo doplatili :-(
Odpovedať
@ivaga hej ved máš pravdu, ale viem o tom že obec môže dať tichý súhlas, ale ked by sa niekto do toho obul tak im môže narobiť problémy.
Odpovedať
@nikabrunc držim palce..bez neho nemožeme začat aj tak..mame tam chatku ktoru predavame...zajtra by sa mala predavat..snad sa podari .lebo kupca to natahuje už mesiac...potom rozbijanie betonu zo starej terasy a až potom možme aspon zameriavat..kopat..ale to stavebko brzdi koli financiam...takže aj tak...
Odpovedať
@katarinka2010 no tak predsa sa niečo deje, aj ja držím palce
Odpovedať
@nikabrunc dakujeme..už by som rada riešila ine veci...kachličky, nabytok, oblady a nie to či vobec tento rok začneme...lebo taha sa to jak ...
Odpovedať
@katarinka2010 tak to úplne chápem, my sme na LV od pozemku čakali zhruba 3 až 4 roky.,ale potom stavebné povolenie už išlo rýchlo, a stavbu domu sme na jar odkladali už po 2 roky, tak dúfam že tento rok už naozaj začneme.
Odpovedať
@nikabrunc prečo ste tak dlho čakali na LV?
Odpovedať
@katarinka2010 kvôli úradom, my sme si pozemok vykupovali po kúskoch od ľudí nie v celku kúpený a hotovo ,ale s týmto sme nemali problém,tam bol problém s celou novou lokalitou, lebo to je úplne nová ulica,stále sme si nemôhli dať zapísať na LV lebo 3 krát prekreslovali mapu a nesedeli parcelné čísla, no des, ale už to máme za sebou a aspon sme si za tie roky nakúpili po troche bez pôžičky materiál .
Odpovedať
Tak sme zburali, ešte zostla kopa bordelu, dúfam, že sa nam to podari opratat v blizkej dobe a čim skor namerat. Už aby to bolo a pohli sme sa trochu dalej.
Odpovedať
základy zaliate, konečne....
Odpovedať
Ahojte, aj ja sa pripájam k tejto téme. My budeme stavať bungalov, individuálny projekt RD sme si dali spraviť ešte v oktobrobri min. roku, ale pretože náš projektant mal toho veľmi veľa, tak sme sa k projektu dostali až koncom januára. A od vtedy vybavujeme stavebné povolenie. Ešte nám chýba vyňatie z PPF a už to snáď bude všetko potrebné k SP. Na kat. úrade to trvá asi najdlhšie zo všetkých úradov ktoré sme pochodili. ]-( Chcela by som sa ale spýtať na váš názor, pretože ešte akosi nemám odhad s akou sumou by sme mali počítať na základovú dosku rozmerov 14,5 x 11.9 m ? =-) Ja viem že sa to nedá povedať len tak, ale bola by som rada za vaše názory. Terén máme trošku vo svahu, teda prevýženie je 0,5 m. A vy čo začínate, plánujete do zimy dať dom pod strechu? Kedže je manžel momentále v zahraničí, tak zatiaľ stojíme a čakám na jeho príchod a teda aj SP, aby sme sa do toho mohli pustiť..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@monikaboh ahoj tak vítaj medzi začínajúcimi, skús si nájsť tému:( koľko stoja základy na bungalov 12,5 x14,5) a tam je veľa skúseností aj konkrétne sumy,ale presne sa to nedozvieš lebo závisí to od veľa faktorov, to som už bola poučená vďaka ostatným v tej téme.aj my ideme začať bungalov individuálny projekt,a určite budú od teba pýtať aby si zavesila fotku základov,tak nech sa darí
Odpovedať
Ahojte, tak my chceme v stredu zacat kopat zaklady. Teraz som pozerala predpoved a katastrofa - hlasia zimu a dazd :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@monikaboh my mame cca rovnake rozmery a dali sme cca 7 tis eur. ale ako vsetci hovoria, tu nedostanes od nikoho konkretnu sumu, musis sa spytat stavebnika, kt. ti to bude stavat. co sa tyka postavenia domu - ked teraz zacnes,budes mat financie nato a nic mimoriadne co by ta zastavilo tak za 3 mesiace mas dom postaveny - HS. Samozrejme ked to nerobis svojpomocne.
Odpovedať
Ahojte, idem sa k vám pridať, chceme začať v máji, individ. projekt 16x 13, zháňam materiál. nejak sa mi nezdá, že za roxory a sieťovinu 1400€ :-| , vy ste ako na tom?
Odpovedať
@majus10 ahoj a čo to bude bungalov?
Odpovedať
@nikabrunc ahoj, áno bungalov :-) vy ako? už ste začali?
Odpovedať
@majus10 nie ešte nie, v sobotu sa dúfam podarí urobiť lavičky
Odpovedať
@majus10 svojpomocne a už máme aj veľa materiálu
Odpovedať
@nikabrunc nám idú vymerať tento týždeň, už si objednávame materiál. vy robíte svojpomocne alebo cez firmu?
Odpovedať
@nikabrunc koľko vám zatiaľ vychádza rozpočet na základy alebo koľko ste na to plánovali?? máte aj murárov alebo celkom sami? môžeš aj IP :-)
Odpovedať
ahojte mi sme tiez zacali dnes nam priviezli beton do takladov
Odpovedať
DT zaliate, môže sa začať robiť zdravotechnika a navážka...
Odpovedať
Profilova fotka
...tak už sme aj my začali, pondelok-vydané stavebné povolenie, dnes zaliate základy :-)
Odpovedať
aj my by sme chceli tak stred koniec maja zacat este cakame na stavebne povolenie ,,,,, no hadam to pojde aj sa tesim aj mam obavy no necham sa prekvapit :-) :-D
Odpovedať
my sme tiež začali vybavovať v oktobri projekt a až teraz v apríli sme dostali SP, ktoré je právoplatné dnes, ale včera sme zalievali zákl.pásy
Odpovedať
včera sa nám podarilo stiahnuť ornicu a urobiť lavičky, :-)
Odpovedať
Mame elekriku :-))
Odpovedať
Profilova fotka
Tento týždeň sme mali úspešný. Spravili nám elektrickú prípojku, vytýčili a vykopali sme základy. Včera sme ešte vykopali v garáži montážnu jamu :-p
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?