Kremienok a Chocholúšik

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zakladam tuto temu pre vsetkych kto potrebuju nacerpat novu energiu, odreagovat sa zabavit a pokecat si o veciach vsednych ale aj nevsednych. samozrejme sudruhovia a sudruzky UVMS maju ucast povinne nepovinnu. Tak verim ze tato tema zaujme splni svoj ciel a ked budeme posluchat tak nam ju mozno nezamknu. Zelam prijemny kulturny zazitok.
Odpovedať
pridam sa k vam ak mozem aj tak to bude asi len obcas ;-) tak behnem k teme obcas sa aj ja zasmejem ,ked najdem nejaku dobru fotku a za par minut ju ma niekto v albume bez toho aby mi aspon napisal ze je pekna. No a s tym stahovanim veci sukromnych ono jeden to stiahne a dalsi od neho a uz ani nevie ze je to sukromna fotka a tak to ide dalej. Hold to je dan za zverejnenie, myslim ze komu sa to nepaci nemal by si davat veci na net. Lebo to neni ustrazitelne
Odpovedať
no to hej. to suhlasim. asi ak sem nieco dam tak si tam dam vodoznak :-D aspon ma to nebude rozculovat... :-N
Odpovedať
Profilova fotka
to som presne chcela napisat, ze vodoznak treba :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no, ja to neviem davat na fotky, musel by mi to niekto ukazat ako sa to robi, ja sama na take veci malokedy dojdem :-D mozno cez skicar...ale neskusala som... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kocky.. ja som dnes ko... mam hroznu zimnicu... a napuchli mi uzliny a boli ma ucho... k fotkam.. aj ja chcem davat na svoje vodoznak, pripadne mozno by som chcela vyuzit sukromnu temu... lebo nikdy neviete kto to tu vsetko pozera... a viem ze viaceri mali aj negativne skusenosti... po tom co tu dali albumy... / jednych aj vykradli / nemali totiz polasne este dane na hrubej stavbe a vo vnutri material. hanka krasne vybagrovane... u nas sa momentalne deka polieva prirodnym sposobom prsi.. tu... od buduceho tyzdna ma byt slnecno tak uz sa hadam bude dat stavat mury... uz mame vybrate ponuky na strop, a skridlu.. este rozmyslame nad krovom... prosim vas odkial ste mali drevo a za kolko... dakujem... paa
Odpovedať
maznacik to je neprijemne. hm tak sa liec... my sme mali z nasho okolia drevo na krov ale kolko presne to uz stalo neviem. 50000sk ale mozno viac mozno menej. niektore sumy si uz nepamätam. drzim to v hlave len dva mesiace a potom uz neviem
Odpovedať
Profilova fotka
my sme ma drevo z Oravy, ale kontakt dat neviem..
Odpovedať
Profilova fotka
jaj rypem sa v ponukach na okna, dver, branu a rolety...hlavu mi ide roztrhnut...musim este napisat par firmam v okoli tusim...
Odpovedať
ozaj aj ti nieco nakoniec poslali?
Odpovedať
Profilova fotka
no hej....mam nejake, ale okrem 2 nikto nie je ochotny vyrobit to okno 3600x2510....a jedna firma za to chce 15 000 8-( a v druhej,ked som volala, ze ci sa nepomylili (lebo dali dobru cenu...), tak mi pan povedal, ze "oni vyrobia vsetko....ale este za pol hodku zavola..." asi tak.... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
no,ale Hanka, to sa mi za take velke okno ani nezda vela , ze 15tis , teda ak hovorime o SK :-D
Odpovedať
Profilova fotka
nie, Katka, to je v eurach....ale je to za vsetky okna a zaluzie (bez brany), ale aj tak je to dost....
Odpovedať
Článok sa načítava...
no my sme mali problem v kuchyni. chcela som tam 1,5 x1,5 m ale jednokridlove. vsetci mi napisali ze to sa neda vyrobit. druhu variantu som skusala 1,5x1,2 jednokridlove a vsetci mi volali ze to sa neda ze to okno je strasne tazke ako trojsklo. nakoniec mi ho tie RI okna vyrobili ale s tym ze mi povedali ze by som ho nemala mat otvorene stale. ze vyklopene ok ale ze nemala by som ho otvarat. slo mi hlavne aby bolo jednokridlove lebo dvoj sa mi nepacilo. kedze vsetky mame jednokridlove tak ale nechapem preco tebe nechu ved bude posuvne na kolajnickach.
Odpovedať
Profilova fotka
popravde, rozpocet mam takyto: okna+exter.dvere 6 700 eur ext.zaluzie 3 300 eur brana na 2-garaz 2 000 eur SUMA 12 000 eur ale nejak sa neviem zmestit :-(
Odpovedať
no najskor som si aj ja myslela ze 15tisic ze co to je he he no ale ked v eurach :-N :-N =-) =-) =-) ak ked vsetky okna. kolko ich mate?
Odpovedať
Profilova fotka
@hanka_april no to je teda dost.... ale velmi zavisi od toho ake mas rozmery okien.. ci sa trafis do tych typizovanych... ja teda ratam na okna o dost menej ;-) dufam ze ma realita nezvalcuje... inak pocuvajte rozmyslam ze dam na juhovychodnu stranu tie vonkajsie rolety.. nemate nejake tipy ze ake..
Odpovedať
Profilova fotka
uf, no tak ale to mas aj so zaluziami a tak, tak ono sa to nazbiera.. Hanka, ved aj my sme za okna dali asi 240tis SK.. a to nemame este zaluzie, brana garazova bola okolo 1tis€ este k tomu a tak.... takze.....
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 no dost ich mame :-D ale najväčsia polozka su tie velke na kuchyni....2x 3600x2510 - z tohe jedenkrat fix, druhykrat s posuvom.... :-( @maznacik007 ja budem mat vsade exterierove rolety do bubna, ktory bude skryty v polystyrene zateplovacom....velke v obyvke budu na elektriku, zvysne na manual...moji rodicia ich maju a to je na nezaplatenie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
a tych 3600 je na sirku vkuse sklo?? alebo moze byt predelene na dve casti? ak ano, tak ja v tom nevidim problem.. sa mi vidi, ze sused ma take.,....
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 no musim to este prekoumat nejak...aby som bola aj ja cely aj oknar syty :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
teda zasuvacie.. alebo to chces fakt vkuse 3600??
Odpovedať
Profilova fotka
xixi nás stáli len okná a vchodové dvere 12tis.e :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 ano, na pol...to nie je problem, problem je vyska...standard na RAL foliovane je 2200, na striekane 2400.... ale tak nic nie je problem vyrobit, ale potom zaplatit :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
:) hej, porozmyslaj, pripadne sa opytam suseda,kto mu robil okna,ale on am tusim euro.. my mame max. asi 220siroke francuzske, ale on ma sirsie...
Odpovedať
Profilova fotka
@donya to mate plastaky?
Odpovedať
Profilova fotka
nie drevené ... teraz som kukla rolety 5800eur a garážové brány - plastové 2600 eur
Odpovedať
Profilova fotka
baby a to kolko mate tych okien... :-D ja som musela normalne kuknut do ponuk co sme davali robit a tam mam 3600 Ecok za okna aj zaluzie aj sietky nejake su v tom... ale zavisi od toho kto ake chce.. jasne ze eurookna a tak.. to je drahe..
Odpovedať
Profilova fotka
@donya tak drevene to je jasne, lebo keby to boli plastaky, tak to by ste dali zbytocne vela, kedze kukam na ten dom, ze nijake velke tam nemate...brany ste super kupili, ja mam ponuky na 2-garaz okolo tych 2000, ale to som ratala...a rolety to mate plast, ci hlinik? lebo ja mam ponuku na hlinikove na elektriku za menej :-. =-)
Odpovedať
Profilova fotka
rolety so sieťkami máme plastové na elektriku ... boxy máme podomiekové dávali sme si naceniť aj plastové okná tie náš vyšli 9 000 - 10 000 euro .. tak nakoniec sme dali drevené nebol tam taký velký rozdiel
Odpovedať
Profilova fotka
baby ja sa tak teším v sobotu mi dojde kuknúť na pozemok záhradná architektka ... tešííím sa hrozne :))) dúfam že dačo vymyslí čo by sa tam hodilo ... :-) :-) :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?