Koľko stoji údenie?

Staviam udiarnicku. A chcel by som ponuknut "komercne" udenie, tzn. dam si inzerat, ze vyudim ludom co si donesu. Len otazka - netusim, kolko € za to pytat?
Odpovedať
Profilova fotka
jedna vec, kolko dreva minies, kolko mas kapacitu. Cas mas zadarmo? Ak beriem ze udim 3 dni po 8 hodin, asi by sa nedoplatili :)
Odpovedať
To máš toľko druhov dreva? Ľudia radi vymýšľajú a špekulujú... jeden s bukom, druhý so slivkou, ďalší len mix... a 100 ľudí, sto chutí. Máš odvážny plán. Koľko si už toho vyúdil?
Odpovedať
...bohaaaača to su komenty¡¿¡¿¡¿¡¿¡¿ ...všetkých trápi všetko,ale k otázke nepovedia nič!!!(...ospravedlnujem sa,že neodpovedám,ale ked pozeram...v každèj diakusii 85%debilnych odpovedí.
Odpovedať
@arcticcode 2e kg
Odpovedať
3,5€/kg ale na čerešni
Odpovedať
10dkg z každého kila, údi sa drevom aké si kto donesie :-)
Odpovedať
my sme platili 20€ za jednu davku, drevo sme si doniesli, lebo mame aj jablonove aj marhulove
Odpovedať
ja som udil len v chladne a bukovým a stale aj cez noc
Odpovedať
Super, ďakujem vam za odpovede, momentalne udim pre seba orech bravčove stehno, slaniny a rebra. Je to prvykrat, čo udim, myslim, že je to celkom good 🙂 20€ s tym, že človek si donesie drevo, je celkom ok podľa mňa... nie je to zas až toľko tej energie, čo do toho dám... Niektorí tu píšete podľa kg, to ako myslíte kg mäsa, či kg spaleneho dreva?
Odpovedať
@arcticcode masko sa pocita, nie palivo
Odpovedať
@foox Toto by som ja nerobil, bo keď vidim, čo daktori experti narucaju do tych čriev, ta grcam. To by som ani svini nedal žrať, nie to ešte aby som to chcel ja. Ja si zrobim svoje klobasy z kvalitneho matroša a nie jak podaktori su schopni do klobasovej zmesi ešte liať vino, nedajbože mlieko (videl som na vlastne oči, inak by som ani neveril)... O tom, že sa takto mäsiari zbavuju koncoviek zo salam a šuniek, ani nehovorim. Je to odpad hnoj a nikdy by som nič take do gagora nedal 😄
Odpovedať
@arcticcode máš pravdu, ale je len tvoja vec, aký grc si pustíš do udiarne :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@foox Tak ako keď dajú pengy, tak mi je jedno, aj keby mrtve myši udili 😄
Odpovedať
@arcticcode Budeš sa diviť ale do čabajskej klobásy aj ja som dával červené víno /kvalitné/ nechal odstáť min.24.hod. a potom sa plnili..Ani raz sa nestalo že by sa pokazili,chyba bola iba tá že ich bolo "stále málo".. Rýchlo sa zjedli..O mieku som nepočul a ani som ho nedával ]-(
Odpovedať
@technik007 víno môže byť akokoľvek kvalitné ked sa raz otvorí dostane sa tam vzduch , vždy kysne,nezakonzervuje sa to udením, iná vec je ked nemalo kedy,ako príchuť je to parádna, lebo ak by to malo mesiac škoda mäsa
Odpovedať
Pocujte kamarati a nedalo by sa udit na bukovych peletkach? Pisu na nich, ze vyrobene len lisovanim bez lepidla... ?
Odpovedať
Moje prve udeniny su na svete. Mnam. Lahoda. Dnes som kupil 13kg bocika a idem druhu rundu vyudit... Susedia budu asi hejtovat, ale bozska moc
Odpovedať
Druha varka. Skusil som aj syr. Juj, lahoda naozaj 🙂 este o tyzden klobasy
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?