Koľkí začíname stavať na jar 2012?

20. okt 20151063

ahojte uz sa tesim ze mame konecne vybaveny pozemok a zaciname na jar 2012 ?kto sa prida ?

• my budeme na jar zacinat od nuly, teda davat byt do predaja, nasledne kupovat pozemok, stahovat sa do docasneho bytu, ktory mame teraz prazdny a stavat... bude to o zivot 😃

• aj my..domcek v hornej strede

• som zabudla napisat lokalitu - Greenresort Hruba Borsa pri Senci

• Sponzor fóra
  • no my akurat ideme akurat dat papiere na kataster a uz to bude hadam vsetko uz nam ostava len sa rozhodnut aky domcek budeme stavat

• my sme v projektovej faze, momentalne je u profesistov, potom predat byt, prestahovat sa k nasim a postavit 😛

• no my tiez zaciname na jar...momentalne vyberame projekt a zistujeme ci dostaneme povolenie na COV.

• Ahojte. My už máme pozemok, vymeranú stavbu, územné rozhodnutie. Čakáme na vyňatie z PF a stav.rozhodnutie, ale to nám dajú až v januári 2012, keďže začneme až vo februári, v marci (keď opadne sneh). Už sa tešíme.Idete brať niekto aj úver? My na hrubú stavbu financie máme a potom sa uvidí, či došetríme a budeme pokračovať alebo si zoberieme úver.

• Tak aj my zaciname. Pozemok mame, finisujeme projekt. Stavba bude v Oldzi na zitnom ostrove.

• ahojte, my sme vo faze projektovej - zakreslovanie povodneho stavu - ideme prerabat domcek zo 60tych rokov + zobytnit podkrovie... snad do jari 2012 stihame vsetko aby sme mohli zacat.

• pridavam sa, chceli by sme zacat na jar v KE, a uz sme si asi konecne poriesili dom, tak teraz nech nam ho uz len skreslia a mozme vybavovat stavebko, sa tesim 🙂)))))))))))))

• Aj my sme mali začať na jar 2012, ale nedalo nám to, tak sme rýchlo urobili aspoň základovku, ale na jar ideme na plno.

• Ahojte, pridávam sa aj ja, my by sme mali zacat na jar 2012... mame projekt, teraz vybavujeme stavebne povolenie v KE, viete mi niekto poradit dobru stavebnu firmu v KE? Vopred dakujem 🙂

• aj my ideme zacat na jar v KE 🙂

• pekny den, aj my ideme do toho na jar....len musime predat byt aby bolo za co. tiez pri KE

• Sponzor fóra
  • @flow333  my chceme stavat v KE blizko centra... nechcem presne specifikovat 🙂

• @alenakosice
    ved jasne, ze neprezradis blizsie, len som chcela, ci mesto, alebo dedina🙂

• ahojte stavitelia z kosic, my tiez planujeme jar 2012. Tak sa klub stavitelov z KE pomaly rozrasta 🙂
    Ak mate niekto nejake tipy na dobru firmu, dajte prosim vediet. Kludne aj do IP.

• uz to vyzera tak, ze len v KE sa chystaju ludia stavat na jar 2012 😃

• Preruším stavebnú šnúru Východoslovenskej metropoly, my budeme stavať v LM. Verím, že sa nám všetko do jari podarí povybavovať 🙂

• ...a tak podme este viac dole...okolie TN... 🙂 tak isto planujeme stvat na jar 2012... dom uz je nakresleny...tak isto dufame ze vsetko stihneme vybavit...

• ja vas na jar odstartujem a tesim sa na foto 🙂

• A ide niekto stavať s okolia TT???

• waw, super, ze sa tu klub "jarnych" stavitelov rozrasta. aj ja sa uz tesim na nejake fotecky a infos ako nam to pekne ide. vy uz mate vybavene stavebne povolenia? ak ano, ako dlho ste nan cakali? Pocula som, ze to moze trvat aj par mesiacov.....

• Akurát dokončujeme základovú dosku, na jar pokračujeme... okres BJ... 😉

• @tina1111  No v Trnave to trvá okolo 5mesiacov. Ale nič to nieje, nedávala by som to niekomu za peniaze vybavovať. Je to hlavne o čakaní, a správnom rozplánovaní. Treba to začať vybavovať teraz, aby sa to do jari stihlo a bude to v pohode.

• @haronikova  my sme vybavovali stavebne v marci v Trnave..vyjadrenie zo stavebneho uradu sme mali do 5 týždnov ..podstatne je rychlo si vybavit všetky potrebne papiere..ja som obvolala všetky inštitucie..presne som si zistila adresy..aby som žiadost neposlala niekam inam..poslala som si žiadosti o vyjadrenie k stav. povoleniu pisomne..sice im bolo treba občas vyvolavat ..či nezabudli a podobne..ale doklady sme mali tak do mesiaca..potom sme si podali na stavebnom urade žiadost, oznamenia sme si poodnašali osobne a dokopy nam trvalo ziskat pravoplatne stavebne povolenie 2 mesiace. Doležite je načasovanie..čo spomaluje je hlavne neznalost a niektorí uradnici samozrejme.. stavat sme tento rok nezačali..chceli by sme na jar 2012 ked všetko pojde jak ma.. 🙂 Keby niekto chcel poradit s postupom vybavovania stavebneho povolenia rada pomožem cez IP.

• ...nebolo by pre nas lepsie zistit (spravit diskusiu) kde su najlacnejsie ceny na: zelezo, beton,strk, tvrnice, drevo v jednotlivom kraji ako zistovat kto zacina na jar 2012?....

• my sme kupovali pozemok koncom januára, od februára začal kolotoč vybavovačiek, rozhodnutí, projekt domu atď.. až sme mali všetky potrebné papiere v poriadku, tak sme začali výkopové práce začiatkom júna. takže rada pre začínajúcich, začnite s papierovačkami čo najskôr...

• Tak my budeme stavat v madarsku. Stavebne povolenie cca mesiac

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém