Koľkí začíname stavať na jar 2012?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte uz sa tesim ze mame konecne vybaveny pozemok a zaciname na jar 2012 ?kto sa prida ?
Odpovedať
@farmaceutka nám dával ponuku iba na prácu bez materiálu 2 400eur a máme rozmery 8x12m. hrubá stavba
Odpovedať
@farmaceutka Ahojky. Ja ti mozem poradit len tolko, ze si nedavaj robit zaklady firme. Ja som si davala vyratat zaklady vela firmam a poviem ti, obracal sa mi zaludok pri ich cenach a stretla som sa dokonca s jednou firmou, co ma vraj najlepsiu cenu na zelezo, tvarnice a tak a hned mi povedali (este ani nevered celkovy rozmer zakladov a ani sa nan nespytal) ze ale robota je 3 500. No este sa tam ani nebol pozriet a ln tak to skonstatoval, ze aby som necakala, ze to bude menej za robotu. No dalej som ich ani nekontaktovala. Zaklady som si nakoniec dala urobit zivnostnikom a vysli ma 9 200 aj s materialom, pracou, no skratka uplne vsetko. Zaklady mam velke 163,7m2. Ak t to bude robit firma, nikdy ti ani nepovedia, ze dostali 30% zlanu na material a tak. Ja uz mam zaklady hotove, 2x zaizolovane a dnes sa zacali tahat obvodove mury :-))
Odpovedať
@farmaceutka Ahojky. Ja ti mozem poradit len tolko, ze si nedavaj robit zaklady firme. Ja som si davala vyratat zaklady vela firmam a poviem ti, obracal sa mi zaludok pri ich cenach a stretla som sa dokonca s jednou firmou, co ma vraj najlepsiu cenu na zelezo, tvarnice a tak a hned mi povedali (este ani nevered celkovy rozmer zakladov a ani sa nan nespytal) ze ale robota je 3 500. No este sa tam ani nebol pozriet a ln tak to skonstatoval, ze aby som necakala, ze to bude menej za robotu. No dalej som ich ani nekontaktovala. Zaklady som si nakoniec dala urobit zivnostnikom a vysli ma 9 200 aj s materialom, pracou, no skratka uplne vsetko. Zaklady mam velke 163,7m2. Ak t to bude robit firma, nikdy ti ani nepovedia, ze dostali 30% zlavu na material a tak. Ja uz mam zaklady hotove, 2x zaizolovane a dnes sa zacali tahat obvodove mury :-))
Odpovedať
@pezincanka79 my mame jedneho majstra na všetko ..urobi zaklady, mury, krb, sadroše, obklady atd atd ....+manžel, braško, ja :-D a ked je treba na určite prace tak mame dvoch stalych pomocnikov platených od hodiny :-D ide to trošku pomalšie ale zasa lacnejšie..je to panko ktorý sa tým celý život živí..robi to poriadne a nie tak že všetko odflinka a ponahla sa do inej fušky...matroš si kupujeme sami..
Odpovedať
@pancake ja som musela uhanat geodeta ;-) prvykrat som mu volala uz minuly rok :-N povedal mi, ze zameranie bude stat 80 eur, teraz, ked to zameral, povedal muzovi, ze to bude stovka a nebyt toho, ze mi to uz davno slubil, tak by urcite neprisiel lebo toho maju vela, smrad....dalsi uzas sa stal este predtym, ked majster, ktoreho sme mali dohodnuteho na zaklady aj mury, zavolal, ze nebude moct lebo toho maju vela v praci, ]-( nic lepsie sa nemoze stat ako toto na zaciatku stavebnej sezony, ked uz su vsetci zajednani..... @katarinka2010 my sme na tom podobne, manzel, brat a ja + plus jeden pan, ktory nam robi zaklady, na zakladovu dosku bude uz ina partia a ta by mala robit aj mury, material si zhaname sami, vsetko berieme z jednych stavebnin, tam nam dali najlepsiu zlavu a v betonarke je jeden mily pan, ktoremu staci zavolat
Odpovedať
@pezincanka79 kolko schla zakladova doska, ked uz tahas mury? lebo nam povedali, ze na vyschnutie betonu treba 28 dni =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@juska3 ...áno, cca. mesiac
Odpovedať
No ja som to nechavala dva tyzdne. Pytala som sa rozmych majstrov a niektorí mi dokonca povedali, ze tento beton co mam ja, vraj staci 3 dni... ale ja som si radsej zvolila ten zlaty stred a nechala som to dva tyzdne a basta :-))
Odpovedať
@katarinka2010 Ahoj Katarinka. Tak to mate super. Ja to chcem urobit tak, ze si davam urobit komplet hrubu stavbu zivnostnikom a aj oplotenie a dalej budem pokracovat ja aj s ocinom. Chcela by som uz na Vianove byvat, takze mame co robit. Ale pocitam, ze do konca maja bude uz hruba stavba ready a mozem sa aj ja pustit do prace :-)
Odpovedať
@pezincanka79 ahooj.to je hrozne ako kazdy chce iba zarobit na cloveku.tak sme uz asi s manzelom rozhodnuti,ze firmu si nebudeme volat...dakujem za odpoved a za radu...ked clovek nema skusenosti so stavanim,tak ho ani nenapadne,kde ho mozu osklbat...tak nech vam to,len rastie :-)
Odpovedať
No byt tebou, tak nad firmou by som fakt ani nerozmyslala. Mam vela cenovych ponuk co mi poposielali a by si sa cudovala. Jedna firma pytala za zaklady 14 000 dalsia 11 900 a podobne. Tak som to nakoniec dala zivnostnikom, ktorí mi zaklady urobili za 9200. Mam tam niekde zlavu na material do 30% a tam sa da najlepsie usetrit. Kedy si potrebovala poradit, rada pomozem :-) Aj vam drzim palce. Prajem pekny den :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@pezincanka79 @farmaceutka .... my si základy ideme spraviť sami. Od základov nám bude robiť živnostník. Cena základov je strašne veľa.... to sa jednoducho nedá....
Odpovedať
Článok sa načítava...
ja viem a cloveka to pripravuje o nervy. Ja teraz trpnem, ze kolko ma bude stat strecha :-( Uz si ju davam kade tade nacenit :-|
Odpovedať
@pezincanka79 my sme základy robili ešte pred rokom, teraz ideme ťahať múry a strechu. neverila by som koľko nervov ma to bude stáť, hlavne tie CP, porovnávanie .... 8-( akú krytinu ideš dávať?
Odpovedať
@majus10 no tie nervy mam aj ja, takze viem ake to je. Ja sa este k tomu natahujem s firmou, od ktorej som kupila pozemok, pretoze mi tam nejde voda a musia to opravit.. ale njako sa tam nevedia uz dva tyzdne dohodnut a pritom o probleme vedia uz od zaciatku, ze na 7 pozemkoch je pokazeny ventil :-( No tak nervacim kazdy den. Ohladne strechy, to som si dala nacenit Mediteran a aj plechovu, lebo som v lokalite objavila jeden dom, kde ma hned zaujala ich strecha a tak som sa s panom spojila a vraj mu ju priviezli z Polska za super cenu a neverila som, ked mi povedal, ze je to plechova. Vraj ma uz jeden dom a s normalnou skridlou ma zle skusenosti. Ide stavat este dals dom (mozno pre deti, ci na predaj, to som sa nepytala) a tiez tam bude davat tu istu plechovu, tak sa teraz este neviem rozhodnut :-( Dam potom vediet :-)
Odpovedať
@pezincanka79 presne aj ja sa rozhodujem medzi plechovou hnedou a škridlou mediterran, bramac alebo euronit :-) pošlem dopyt a uvidím čo ma vyjde lacnejšie :-D
Odpovedať
Profilova fotka
A nad akou plechovou uvazujete? Lebo nie je plech ako plech je.
Odpovedať
...dnes sme sli pohrabat burinu na pozemok pred vykopom (zadnu cast pozemku) a sli okolo tatrovky s hlinou tak sme ich zastavili nech nam vysypu aspon 2 tatry.... takze 2 hodinova praca s lopatou za mnou....pluzgiere sa uz crtaju...
Odpovedať
@majus10 haaa no presne nad nimi uvazujem aj ja. Mozem ti dat potom vediet a aj ty mne. Som zvedava na rozdiely v cenach :-)
Odpovedať
@mom3 tak plechovú ruukki finnera hnedú ale ešte neprišla CP
Odpovedať
@pezincanka79 ahoj, staviame kusok od PK, teda skor prerabame a chystame sa davat plechovu strechu. Mohla by si mi dat nejake kontakty kde si si davala cenove ponuky na strechu? Akú plechovú predbezne mas v plane? Dala si si komplet aj na zhotovenie strechy alebo len krytinu?pripadne nejake info do IP :)
Odpovedať
Profilova fotka
tak my už len vybavíme stavebné povolenie a pravdepodobne 13.04.2012 začneme ............ :-)
Odpovedať
Pozdravujem- my ideme tiez stavat chvalabohu to mame uz vsetko za sebou tie papierovacky uz mame stavebne a rozhodujeme sa nad murivom oscadnica
Odpovedať
Profilova fotka
Takže mi celkom dobre pokračujeme. Včera sme zaliali pásy, v sobotu by sme chceli začať klásť DT. :))
Odpovedať
My sme pasy zaliali v utorok a DT-cka sa polozili v stredu, len chybali na terasu, tak sme chceli este zajtra, ale hlasia dazd... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@pezincanka79 Prosím ťa môžeš mi poslať kontakt na živnostníkov čo vám robili základy?? Na tú plochu dobrá cena :-) Ďakujem
Odpovedať
Je tu niekto z východu??? U nás stavba začala v jeseni....ale iba základy....teraz sa chystáme pokračovať....
Odpovedať
Tak dnes sme stiahlu ornicu a 1.apríla bude prvý výkop:-) sa teším
Odpovedať
@mom3 ahoj ako pokracujete?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao So zaujmom sledujem, ako postupujete. Super! S pracou ste zatial spokojni? My este cakame na jeden papier, aby sme mohli zacat. Asi po Velkej noci. A tiez este zhaname nejakych robosov. Mali sme jedneho vytipovaneho na zakladovu dosku, ale teraz nemoze, tak hladame nahradu.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?