Koľkí začíname stavať na jar 2012?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte uz sa tesim ze mame konecne vybaveny pozemok a zaciname na jar 2012 ?kto sa prida ?
Odpovedať
@nikabrunc @lubok nám niektorí od škridle dali doplnky slovenské v ponuke a drahšie ako originál z bramacu? od koho máte tie doplnky? za kej firmy? slovenské alebo polske?
Odpovedať
@pancake my máme KM beta , to je myslím česká firma
Odpovedať
Profilova fotka
Pridávam sa k vám:-) My smepráve dnes vykopali základy, resp. suterén. Slniečko nám praje, tak nech je to tak naďalej:-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
tí ktorí máte bramac strechu podla čoho ste vyberali škridlu? klasik, natura,moravská...vôbec netuším čo si vybrať?
Odpovedať
@pancake chceli sme protector plus, tá je len rímska, tak ta ;-)
Odpovedať
prečo protektor pllus? v čom je lepšia od ostatnych? dakujem za odpoved x-) @mk7
Odpovedať
aj my zaciname.este musime podat stavebne povolenie,rozmysliet si stavebnu firmu :-)
Odpovedať
dnes sme dostali ponuku na hrubú stavbu za prácu 15 000eur. čo si myslíte? základy, stavba,krov osadenie strechy
Odpovedať
Profilova fotka
@pancake veľmi lacné, asi to bude malý dom
Odpovedať
@lucinka33 @pancake - lacne?.... ide len o hrubu stavbu a cena za pracu... my mame ponuku 6.000e od zamerania cez vykopy,DT ,zakladovu dosku, mury, horna deka - monilit, 5 sarov na poschodi, stlpiky a veniec....strechu bude robit rodina... tak si myslim ze ta cena je trocha dost....ale mozno prave naopak.. je to velky dom... :)
Odpovedať
Profilova fotka
@adam_janka ... prosím do IP kontakt a adresu takých majstrov....super cena
Odpovedať
Článok sa načítava...
@standa82 - to je klasicka firma. posielam do IP
Odpovedať
Profilova fotka
@adam_janka asi preto sa mi to zdá lacné, lebo my sme dali len za tehlu 10 000 eur., strecha minimálne 5 000, a kde sú ešte základy, krov (drevo) a samozrejme PRACA
Odpovedať
8x12m
Odpovedať
@lucinka33
Odpovedať
@adam_janka aj mne prosím. ked si z ilavy to mi vyhovuje. ja som z dca ;-)
Odpovedať
@pancake je to dosť dom 15x14 m: nás vyšlo zameranie 60 Eur, zarovnanie rýh, zásyp štrku , žabovanie , kladenie polystyrénu do základov 3" cigáni" -365 eur samotné základy sme si už robili sami za pomoci pumpy hrubá stavba zvisle konštrukcie montáž - 2000 Eur montáž krytiny bude 3200 Eur montáž krovu bude1500 ----------------------------------------- suma sumárom 7 125,-
Odpovedať
@mk7 uf ale u nás lepšiu ponuku nedostaneme asi uz od nikoho.este uvidíme čo nám povedia dve firmy tento tyzden a uz sa musime rozhodnúť. tento co bol u nas včera, tak tam bolo proste všetko: aj geodet , aj cigáni vykopy..montaz krovu aj škridle, deka,základy...proste všetko. plus zohnal tehlu za 1e od firmy, takze nás celá vyde 5000eur
Odpovedať
Profilova fotka
@pancake zle som to prečítala, sorry - to ten krásny slnečný deň a my nemôžeme ešte stavať :-(
Odpovedať
@lucinka33 ani my. nemáme statika (lebo ten náš je stále zaneprázdnený) a nemôžeme dať ziadost na staveb. povolenie :-(
Odpovedať
@pancake je lepšie menší živnostníci ako väčšie fy. Ale zas tých treba trocha strážiť. Statik, to kapitola sama o sebe, doslova sme museli pri ňom sedieť aby to hodil do programu a len vypľul či to tak môže byť, ani nič nenavrhoval, lebo to by sme nemali do dnes. :-D Podpísal to akoby to navrhoval sám :-| Sadové úpravy, špecialita u nás, povinnosť. Sama som si skreslila, navrhla. SÚ uznáva len jednú pani, tá mi na to dala pečiatku a vzala 250 Eur ]-( . Ako, že to robila ona Najviac so všetkých profesistov.
Odpovedať
@mk7 náš nemá na nás čas už mesiac :-.
Odpovedať
@pancake len ho bombardujte, lebo vždy dá prednosť väčším stavbám ;-)
Odpovedať
suhlas s @mk7 ...ked niekoho nenahanaš tak sa nikto neponahla..bohužial poučený na svojich chybach -už žial v takýchto prípadoch nečakame... pr. jedny stavebniny nam urobili ponuku do pol dna..druhým to trvalo mesiac..a tak je to vo všetkom...takže neni o čom.. bohužial ..niektorí ludia zneužívaju trpezlivost a dobrotu (dobrotu vo vyzname slušnosti, že ak už niekoho požiadali o službu, nechaju ho to dokončit aj ked musia na to čakat) iných ludi .. @pancake
Odpovedať
prosim vas kolko stoja cca zaklady?este sa rozhodujeme medzi firmami a nevieme ani priblizne kolko to stoji..ze ci to nahodou neurobia chlapi...
Odpovedať
Profilova fotka
@farmaceutka musíš napísať aj rozmer
Odpovedať
zastavana plocha 167,60m2
Odpovedať
@farmaceutka nás stáli základy na kľúč so všetkým s prácou i materiálom 9000 € (dom asi 100 m2 + garáž cca 45 m2)
Odpovedať
@lenku dakujem za odpoved,mysleli sme si,ze to bude okolo tych 10 000 eur.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?