Koľkí začíname stavať na jar 2012?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte uz sa tesim ze mame konecne vybaveny pozemok a zaciname na jar 2012 ?kto sa prida ?
Odpovedať
chcem sa spytať, či si dávate k projektu domu robiť aj rozpočet. a ak nie, tak si budete sami vyrátavať kolko tehál budete potrebovať na stavbu?? vlastne všetko si budete musieť sami zmerať, nie?????
Odpovedať
@pancake my sme si dodatočne doobjednali rozpočet a výkaz-výmer...
Odpovedať
@katarinka2010 kolko vás to vyšlo prosim ťa
Odpovedať
@katarinka2010 a aký výkaz vymer?? čo je to ?
Odpovedať
ja som mal vykaz vymer v projekte
Odpovedať
@jozef74 my sme nemali @pancake vykaz-vymer je taky rozpis potrebneho materialu, prace a pod..neviem či som sa uplne spravne vyjadrila..rozpočet je jeho cenova kalkulacia
Odpovedať
@pancake ale nebola to vysoka položka
Odpovedať
Tí čo začinate teraz na jar a čakate už len na počasie..kedy planujete začat so zakladmi ? dakujem...popripade do IP
Odpovedať
@katarinka2010 chceli by sme začat v polke marca :-)
Odpovedať
@takyna my sa tam bojime aj íst aby sme tam nezapadli :) tolko je tam blata..:)
Odpovedať
@katarinka2010 to verim, u nas zase cakame kym trochu snehu zmizne... :-S , ale uz by sa to mohlo konecne zacat, aby sme sa do zimy nastahovali :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@pancake Bez vykazu vymer a predbezneho rozpoctu by som sa do stavby nepustal - ani svojpomocne ani s partiou zivnostnikov, a ani s firmou. clovek ziska aky-taky prehlad o tom, co vsetko na stavbe treba a co to asi stoji. niekedy ta firma presvedci, ze treba toto alebo hento alebo naopak sa ta bude snazit presvedcit, ze nieco nie je potrebne (lebo sa im nechce). je to dobre mat aj z toho dovodu, ze aj ked niekde prekrocis rozpocet, mas predstavu o tom, kde sa s financiami asi nachadzas. treba mat ale na mysli, ze vykaz vymer a rozpocet, ktory ti niekto pripravi, vacsinou zahrna taky priemerny standard, co sa zariadenia tyka.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mom3 rozpočet je treba aj do banky k žiadosti o uver...original oštemplovany
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 iba ked financuješ stavbu...
Odpovedať
@lucinka33 ano ..ked financuješ stavbu
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 @lucinka33 Stavbu financujes vzdy, len otazka je ci cez banku alebo z vlastneho. :-)
Odpovedať
@mom3 no tak žijeme na slovensku..takže tých 99% cez banku... :)
Odpovedať
Profilova fotka
a dá sa do Vianoc bývať keď sa začne na jar stavať?a keď pôjde všetko ako má.
Odpovedať
@mom3 rozpocet mame, ale podla mna je prehnane navyseny, takze asi vsetko co pozhaname, kupime, bude vzdy lacnejsie ako v rozpocte, tzn. aj tak si musime urobit vlastny prehlad cien najblizsich stavebnin :-) ale mna to celkom bavi - zatial ;-) takze nie je problem.
Odpovedať
@rommanblaho nenecháte prezimovať stavbu? ale ak máte drevodom tak isto budete na vianoce v novom ;-) @stejja9 tak ja som presny opak. mna to vôbec nebavi. neviem si ani predstaviť ako a kde si budem dávat robiť ponuky napríklad na tehlu ;-( ;-( ;-(
Odpovedať
@pancake no ved uz vies ze tehlu :) a uz len si najst nejake stavebniny, zaslat projekt, alebo osobne.. a porovnavat ceny ;-) kedy zacinate?
Odpovedať
@pancake pohladaj si stavebniny v tvojom okoli..do 20km...zisti si e.mailove adresy..pozri referencie...pošli projekty a podla ceny sa rozhodni..
Odpovedať
Ahojte všetci čo idete stavať.Chcemdať do pozornosti zvyšenie cien stav.materialu od marca.Mam to potvrdene od kamarata a veduceho jednej pobočky mpl stavebnin.Začali im chodiť aviza.Včera prišlo na komíny od dvoch fi.
Odpovedať
@stejja9 @katarinka2010 no v utorok doladíme projekt s projektantom a potom dva tyzdne kym ho vypracuje. dalej na ňom treba spraviť elektriku,vodu,kanal. a plyn s dalšími architektami a to ze vraj trva tiez dva tyzdne. potom ked bude projekt hotovy tak na elektrikárov sa čaká 30 pracovnych dni. a ostatné ešte nemám zistené. elektrikárom som včera volala a že zapoja elektriku až ked bude projekt. tak bez neho sa nepohneme asi nikde. :-p nevravím ešte o dalších stavebných povoleniach 8-( 8-( škoda že sa to takto natahuje. budeme radi ked do zimy bude postavená hrubá stavba ;-(
Odpovedať
Ahojky. Ja som prave dnes zacala kopat a veeelmi sa tesim. Idem to oslavit :-) Staviam na Ciernej Vode MAII bungalov 1174
Odpovedať
Profilova fotka
;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@janostav prosim ta davas si aj plyn.pripojku? uz vies co ta to bude stat?
Odpovedať
@pezincanka79 Nemate tam blato? Dalo sa v pohode kopat?
Odpovedať
Ahoj. Ano, vcera tam bolo rano dost blata, ale poobede to uz bolo ok. Bager to krasne vykopal a v pondelok sa to vsetko zabetonuje. Pocasie nam buduci tyzden praje... teda ak sa nasi meteorologovia zase nemylia ;-)
Odpovedať
@pezincanka79 tak to je super..ja som tam bola predvčerom..len niečo odpratat a paradne som zapadla...domov sme prišli totalne blatoví..všetko do pračky, pes do vane a auto do umyvarky..som mohla zostat doma radšej :) :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?