Koľkí začíname stavať na jar 2012?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte uz sa tesim ze mame konecne vybaveny pozemok a zaciname na jar 2012 ?kto sa prida ?
Odpovedať
Budete niekto dávať strechu od Lindab Rova ?
Odpovedať
@pancake ja som pristavovala jednu miestnost a potrebovala som komplet projekt aj stavebne povolenie, cize som sa nevyhla vsetkym tym peripetiam. myslim si, ze teba caka to iste s vybavovackami :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@raptor @naty3 ....neoplatí sa materiál z HU. My sme zisťovali a nakoniec sme kúpili blízko u nás. :)
Odpovedať
@takyna ja som ju teraz dal, matnu hnedu
Odpovedať
Ahoj Mio. Rozpocet mam na 120 000, ale tolko do toho investovat nemozem, kedze som na to uplne sama. Potrebujem usetrit kde sa da.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, aj my sa chystame stavat, na zaciatok by ma zaujimalo, kolko stoji prepis pozemku, zememerac, ci ako sa tomu ujovi povie co deli parcely, vsetky kolky a kde vsade musim ist skor, ako zacnem stavat, myslim vsetky urady pre tie povolenia, kedy projekt, a co k jednotlivym uradom treba ,vsetko krok za krokom =-) dakujem
Odpovedať
@ivuss01 povolenie na stavbu -stavebné povolenie, elektrikári, susedia, stavebný úrad, obecný úrad, ak chcete plyn, tak plynári,telekomunikácie ak treba, vodári pozemkový fond, niekedy aj životné prostredie, ale nám to všetko vybavil projektant aj tak sa dá,a zameranie stavby sme si urobili sami.projekt hned po pozemku, lebo od veľkosti pozemku sa ti bude odvíjať co vlastne budeš stavať či je to vo svahu alebo rovina, pozor niektorá rovina vôbec nemusí byť rovina s úrovnou príjazdovej cesty, dalej potrebujes vediet aké siete sú dovedené ku pozemku, tak isto príjazdová cesta.
Odpovedať
aj ja idem na to na jar len stavebne este dotiahnut
Odpovedať
ahojte aj my ideme tento rok na to. Minuly rok sme sice spravili zaklady a zakladovu dosku, ale tento rok planujeme naplno pokracovat a dostat sa cim najdalej. Chceme sa vas vsetkych spytat, ci uz mate kupenu tehlu, ak ano odkial ste kupovali, alebo ci to nechate na neskor. Nebojite sa, ze zaciatkom stavebnej sezony pojde cena tehly hore? Totizto mame dilemu a nevieme sa rozhodnut:)
Odpovedať
@macka10: FYI: Heluz avizuje zvysenie cien http://byvanie.pravda.sk/cesky-heluz-...
Odpovedať
@macka10 ahoj, my máme tiež základovú dosku hotovú, tento týždeň ukončíme porovnávanie CP a už si objednávame tehly na bud. týždeň :-)
Odpovedať
@ivuss01 čo myslíš pod pojmom prepis pozemku??? zmenu kultúry??? No po prvé ti treba osloviť spoločnosti ohľadom inžinierských sietí: čiže plynárne, elektrárne, vodárne, T-com. Všetkým zašleš tzv. žiadosť o vyjadrenie k stavebnú povoleniu. Oni ti uvedú, že či náhodou cez parcelu na ktorej chceš stavať nevedú ich siete. Super boli T-com, spravil to na počkanie, plynárne mi poslali vyjadrenie po 1 mesiaci, u vodárov nesmierna birokracia - dobre že tam nepotrebujú aj projekt domu, ale určite ti treba tzv. nákres (situáciu) osadenia domu na pozemku zo zakreslením sietí ako a kde bude napojená voda k domu, tento náres robia určený ľudia, ktorý za to zoberú cca. 120-150,-€ za zdrap papiera, čo by si si dokázala aj sama nakresliť... Do elektrárni som posielal tiež takú žiadosť o vyjadrenie k stavebnú povolenie, ale samozrejme idioti poslali tiež len nejaký zdrap papiera, na ktorom okrem iného uviedli, že "neslúži k stavebnému povolenie. Taktiež aj k tomuto treba vypracovať nejaký projekt, kto vie koľko to bude zas stáť. Takže projekt domu by som už riešil teraz. Želám pevné nervy...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte ty co ste tento rok kupovali pozemok, uz ste robili danove priznanie?
Odpovedať
Profilova fotka
@takyna samozrejme, do 31. januára 2012 musí byť x-)
Odpovedať
Tento rok zaciname stavat aj my - pri Martine. Zatial riesime vynatie pozemku z podneho fondu, cakame kym obec vyjme z podneho fondu cestu ktora pojde okolo naseho pozemku. Vzhladom na nove volby, je vystavba kanalizacie v nasej obci v nedohladne... Dufam, ze do 3 rokov byvame :-o
Odpovedať
ahojte, aj my by sme chceli začať stavať na jar 2012 v okolí PN, pozemok sme mali na seba prepísaný 23. decemba a ešte sme ani poriadne nezačali a už sú problémy zo susedmi ]-( Ja neviem, my máme stále tké "šťastie" :-(
Odpovedať
@macka10 prave z tohto dovodu chceme aj my kupit tehlu skor ako zacne stavebna sezona, len doteraz som nemala cas zistovat ceny. Este stale nie som rozhodnuta ci Heluz alebo Porotherm. Skor teraz riesim ci budeme kurit plynom alebo elektrinou, kym este nie su pripojky.
Odpovedať
Ahojte my sme kupili tehlu v decembry.Stihli sme ju aj navoziť.Kupovali sme sme KM Beta brusená tehla .Cena tehla na celu stavbu aj s priečkamy+lepidlo 3200€+180 dovoz aj s vykladkou.
Odpovedať
Profilova fotka
@jozef74 a aky ides stavat dom? rozmery a podlazia by ma zaujimali =-)
Odpovedať
@ivuss01 Vitale od Apexu je to bungalov 14x10,5
Odpovedať
@jozef74 a aku si mal cenu tehly za kus? A kolkatka tehla?
Odpovedať
Hrubka tehly je 30cm a 11,5 cm .Cenu ti neviem teraz povedať lebo nemam doma fakturu.Zajtra ti to zistim.Chcel som z ytongu ale rozdiel medzi ytongom a tehlou bol velky a druha vec viac mi vonia tehla.Ytong najlacnejšia ponuka 4850 bez rozvozu.
Odpovedať
Ahojte, sme v stadiu zistovania CP a moznosti na trhu, kedze pre pocasie sa aj tak ine neda robit. Mame zaklady, doskou pokracujeme hned ako zmizne sneh. Planuje niekto z vas dat si centralny vysavac? Citala som vela pozitivnych reakcii, aj na inych forach, samozrejme ze predajcovia to vychvalia do nebies, ale mna by zaujimali hlavne nevyhody, ktore by sa mohli pri vyuzivani vyskytnut.
Odpovedať
Profilova fotka
vy čo už objednávate materiál na stavbu, kde ho budete skladovať? na pozemku? máte ho oplotený? či ako? aj my by sme chceli objednať čo najskôr (kým nepôjdu hore ceny) len akosi nevieme kam to všetko dať :-/
Odpovedať
Profilova fotka
@katesocka dohodni sa s predajcom, my sme to takto urobili, materiál je objednaný a bude u nich uskladnený (zdarma) Od apríla idu stavebniny o 10% hore. Sezóna začína!!!
Odpovedať
@pepa07 ahoj, my by sme tiez mali zacat na jar v Moravanoch a vy?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinka33 dobre a nemajú nejakú podmienku že na koľko to uskladnia? lebo ktovie či sa v marci už bude dať robiť... príklad...
Odpovedať
Profilova fotka
@katesocka ,,,my ho máme kúpený už od novembra a je uskladnený v stavebninách kým ho budeme potrebovať
Odpovedať
Profilova fotka
@katesocka skús sa s nimi dohodnúť :-) podla mňa niesu všetci rovnakí
Odpovedať
@chanel5 my trošku na opačný smer v Borovciach :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?