Koľkí začíname stavať na jar 2012?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte uz sa tesim ze mame konecne vybaveny pozemok a zaciname na jar 2012 ?kto sa prida ?
Odpovedať
@tina1111 Ahoj, no pokiaľ pozeráš len na to, či sa ti dom rozpadne alebo nie, tak sa fakt nemusíš zaoberať tým, aký materiál použiješ. Ale keď chceš do budúcna ušetriť na vykurovaní, čo najviac znížiť tepelné straty atď , atď, tak sa nad tým oplatí porozmýšľať. Ten dom si predsa postavíte na celý život. Ale to je len môj názor, určite sa dá nájsť nejaký ten zlatý stred.
Odpovedať
jasne ze tehla, tehla, tehlicka. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@leonka13 Co rozhodlo v prospech tehly?
Odpovedať
@lucinkao kolo ti povedali ze projekt bude trvat kym ho spravia??? my sme volali architektovi, a on ma hned odpálkoval, že nemá absolútne čas, že až tak budúci rok február - marec. ale že ak chceme, tak zajtra sa tam môžeme ísť pozrieť a on nám povie čo s tým dalej robiť... /kupili sme stary dom, čo chceme pravdepodobne zbúrať. preto čakáme na to, čo povie on./ no a teraz mi povedzte ako vyberiem dobreho projektanta. toto mi poradil sused geodet. inak vôbec neviem ako by som niekoho DOBREHO vybrala ja sama, ked žiadneho nepoznám a nikto z našich znamych ani nestaval. alebo ak staval tak ďaleko a to sa asi neoplati mat projektanta daleko. nie? ved tam je milion detailov, čo treba vyriešiť a behať stale za nim, tak sa nedoplatím na benzín. a ked je z mojeho mesta, tak je to lepšie, lebo mi môže čo -to pomôcť vybaviť na úradoch. nie?? =-)
Odpovedať
@leonka13 aj my tehla na 100% ale ešte si dáme spraviť ponuku aj na drevodom a ak by to bolo ovela lacnejšie, tak porozmyšlame ešte. ale môj priatel teda nechce ani rozmyšlat. trva na svojej tehle a nič iné nechce počuť :-p
Odpovedať
@pancake no my mame katalogovy takze 3-5 dni
Odpovedať
Ahojte aj my budeme stavať na jar v okolí KE. Mala to byť najprv len prístavba no ale nakoniec je z toho domček rozmerov 7 krat 12 metrov. S projektom sme začali niekedy v juni navrhla som si ho sama len projektant to spracuvava noo už sa to ťahá veľmi dlho projekt už je len ešte stále sa čaká za vyjadreniami inž. sieti projety už od nic máme to aj vy ste tak dlho čakali?Koľko ste platili za elektrikara plynara statika a požiarnu ochranu? Koľko váz zhruba vyšiel celý projet?A čo stavebné povolenie dlho ste za ním čakali?Ja už som na konci z nervami robí to za nás všetko jedna firma všetko vybavuje ja len platím ale ťaha sa to velmi dlho už pol roka nemyslíte a stále nie je ešte všetko pripravené aby sme mohli už konečne podať o stavebne povolenie....DAkujeem za odpovede a prajem všetkým veľa síl BUDEME TO POTREBOVAŤ :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@tinka072 ---- nám projekt robil od apríla a dostali sme ho v juni a realizačný som dostala dnes. PO a statiku robil projektant. Elektriku a kúrenie si budeme sami, - projekt nemáme. Projekt je len na el.prípojku. Platili sme 70 e + 230 za pripojenie.Celý projekt s realizačným nás vyšiel 1350 e. Na územné rozhodnutie sme čakali mesiac, stavebné už máme mesiac (ústne), ale dostaneme ho až v januári kvôli tomu, že stavať chceme až na jar.
Odpovedať
No my sme davali robit projekty na inz. siete a za elekt. som platila 350 e len za projekt plyn-voda-kurenie-kanalyzácie chce 300 e za projekt statika mame zadara a poziarna ochrana 70-80 e a za projekt este 900 e a rozdelili to na projekt pre uzemne konanie a realizačný projekt. Cize aj mna to vychádza priblizne na tych 1300 e ale počula som od viacerých že to maju aj za lacnejšie. tak neviem .....Veď to je potrebný jeden rok len na vybavovanie papierov....
Odpovedať
@zabka8 nepozeram sa na to, ci sa rozpadne alebo nie, treba citat v kontexte...... :-) Ja si myslim, ze ci je lepsia tehla alebo Ytong, tak spravna odpoved na to neexistuje. To je ako s tym, ci bolo skor vajce alebo sliepka..... alebo ci kurit plynom alebo elektrinou, alebo zateplit, ci nezateplit...atd atd atd...... 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte tak my sme dnes boli za projektantom robi nam individualny projekt cena aj dlzka roboty ma prekvapila v dobrom som spokojna. Budeme ho mat vo februari on by bol schopny za 3 tyzdne mat hotove ale nam to neponahla este musime dat prepisat pozemok.
Odpovedať
@tina1111 alebo byť či nebyť ;-) ale zas je lepšie mať viac možností, ako len jedinú, nie?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zabka8 svojim sposobom mas vo vsetkom viacero moznosti na vyber, ci nie? ale nechajme to, podla mna kazdy sa musi rozhodnut sam, a to, co tu popisu ini moze brat iba ako nazor, nie odpoved a zaroven sposob ako realizovat stavbu.......
Odpovedať
tak dnes schôdzka s architektom dopadla takto: hned nám povedal, že sme nekúpili dom, ale pozemok. to znamená ze zbúrať všetko. a nemá čas nám robiť projekt teraz, tak az na konci januára ho máme osloviť a dohodneme sa. že potom mu to bude trvať 3-4 tyzdne. tak čo myslíte, čo máme dovtedy urobit???? mozno niečo okolo domu, alebo ho vypratať? či to až potom ked sa bude búrať, nech to naraz poodvážajú? alebo niečo vybaviť na nejakom úrade??? =-)
Odpovedať
@pancake zatial si vybavte buracie povolenie 1.napisete ziadost o buracie povolenie 2.prilozi sa LV 3.kopia kat.mapy 4.technologicky popis prac - stacia obkecy typu ako - odpojime burany objekt od inzinierskych sieti a na ktore je dom pripojeny atd. atd. plus likvidacia odpadu, napr. drevo zo strechy bude pouzite na stavbu noveho RD atd atd. na uradoch maju tiez radi cisla kodov odpadov takze to im tam treba pripojit 5.zjednoduseny projekt stavby - staci pravitkom alebo na pocitaci v mierke nakreslit priblizny podorys domu a nahlady 6. fotodokumentacia objektu 7. suhlasne stanovisko suseda 8. povolenie na likvidaciu odpadov od nejakeho smetiska Zatial než sa buracie vybaví, použila by som jednoduchu verziu www.navrhinterieru.sk a urobila si podorys o buduceho domu..ulahčite tak trošku pracu architektovi (myslim tým to že tak spozna vašu predstavu), hladajte trebarz na nete domy, podorysi ktore sa vam pozdavaju ..berte do uvahy svetove strany vzhladom k obyvacej a odpočinkovej miestnosti.. takisto treba zohladnit potrebnost kotolne podla typu vykurovania.. vela štasia
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@prirodnydomcom reklama, zmazať
Odpovedať
aj my sa chystame zacat na dalsi rok,najprv vsak musime zburat letnu kuchynu ktora je na pozemku, je to podlazna budova, nejakych 25m2 a potom sa hadam vrhneme na to...:-)
Odpovedať
@kabulko aj my ideme stavat na dalsi rok v okrese Pezinok a tiez to vidim ako Vy, radsej by som to nehal vybehat niekomu inemu, moc sa na nasu birokraciu nechystam....:-)
Odpovedať
dnes som sa bola pozriet na nasej lokalite a napriek tomu ze december je uz tu, tak tam panuje culy stavebny ruch, tak som im zavidela, uz nech mame projekt hotovy, nech uz mozme papierovacky riesit, natahuje sa nam to a natahuje. Taky maly zavistlivy skriatok mi hloda v hlave :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravim vsetkych.Potrebujem poradit.Chcem vypocitat kolko potrebujem tahal na dom a zaujimalo by ma ci zastavana plocha sa berie len iba obvodove mury alebo aj nosne mury v nutorne.Chcem zacat stavat na jar a zo Solbetu dufam ze to dobre vypocitam a dufam ze ma solbet nesklameCena hovori za vsetko.Diky za odpoved
Odpovedať
Profilova fotka
základ máme hotový takže naplno začneme hneď ako posledný mráz ujde od nás preč....okres LV
Odpovedať
Profilova fotka
@klr650 Zastavana plocha je plocha ohranicena obvodovymi murmi (obvodova stena pritom nemusi byt nutne aj nosna stena). Takze neviem, co so zastavanou plochou by mohli mat vnutorne steny spolocne.
Odpovedať
a co nove u nas ?? cakame na projekt mali sme ho mat do 5max. a v utorok volame ze kde mame projekt a ony ze na nas zabudli :-D a my cakame a cakame
Odpovedať
Profilova fotka
@lucinkao no vidis. my pracujeme na projekte uz asi od maja. ale museli sme ho niekedy v septembri od zakladu menit, lebo sa nam zmenil pozemok. ten, ktory sme mali rezervovany, a na ktory nam architekt pripravil projekt, proste padol, a na novy pozemok sa nedal idealne prisposobit. ale od utorka mame projekt hotovy a teraz uz len pobehat susedov.
Odpovedať
@mom3 no tak drzim palce , nam by ho mali poslat v piatok tak som zvedava ci nezabudnu
Odpovedať
Ahojte je tu niekto taky co bude stavat v BB a okoli??? na jar ?
Odpovedať
Profilova fotka
tak my sme včera zaliali základové pásy (dúfam že som to dobre nazvala), základovú dosku budeme robiť až budúci rok (hneď ako sa oteplí, a to dúfam bude skoro :) ) nám sa to celé vybavovanie tiež ťahalo... stavebné povolenie nám vybavoval náš stavebný dozor, tam nebol problém, len starostka dediny kde budeme stavať naťahovala schválenie, lebo ona riešila aj povolenia z iných dedín... nakoniec priateľ bol obehať susedov pre podpisy, za jeden deň to stihol a na druhý deň sme mali povolenie... stavať budeme v okrese Galanta, bude to dom Aktual z Prodomu... už sa teším ako si budeme vymieňať informácie a skúsenosti :)
Odpovedať
tak a projekt mame konecne doma a nabuduci tyzden hor sa na urady :-p
Odpovedať
aj my už komplet projekt konečne doma :-) dúfajme, že na úradoch to pôjde hladko...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?