Jelka

Zdravím! Chcela by som sa spýtať ako sa žije v Jelke? Počuli sme veľa odstrašujúcich správ… Viem, že sa to niekedy pokladalo za problematickú dedinu, kvôli viacerím neprispôsobivým občanom. Má niekto prosím skúsenosť? Máme možnosť kúpiť tam dom, tak by som mala rada info. Ďakujem!
Odpovedať
@lenkarysankova Ja osobne by som v Jelke nechcel bývať a to sú dva dôvody prvý je ten ktorý spomínaš a druhý, že keď niesi zvyknutá na maďarov tak si budeš musieť zvyknuť, lebo oni idu svoje a v obchode a všade maďarske rádia a oslovia ťa po maďarsky, proste mne to vadí a dediny ako Jelka a Zlaté klasy to su dve kópie a u mňa asi najnesympatickejšie dediny ake som kedy videl...Máš krajšie dediny v okolí podľa mňa...
Odpovedať
@fenix8 ďakujem za odpoveď! Áno máš určite pravdu, že sú aj krajšie dediny, ale sú aj drahšie. Samozrejme chápem, že tá cena musí byť niečím vykúpená…
Odpovedať
@lenkarysankova presne to je ten problem, že Jelka a Zlaté Klasy majú spoluobčanov a preto su vyraznejšie lacnejšie, lebo neďaleko je napríklad Hruba Borša čo je veľmi pekna moderná dedina, ale ceny už su vysoké...
Odpovedať
@fenix8 ked ti nieco niekde vadi tak tam nechod. Hanbis sa napisat ze nechces byvat pri ciganoch ale tvoj rasismuz proti madarom je uz v poriadku. Pises o neprisposobivych obcanoch a popri tom ty sa nechces prisposobit miestnemu obyvatelstvu. 😵‍💫
Odpovedať
@milanista ja sa nemusim nikomu prisposobovat tak netaraj, ja byvam tam kde mi to vyhovuje. Rasizmus proti Madarom? Mne madar nevadi, ale preco by som mal pocuvat madarcinu na Slovensku ked nemusim? Ja tieto oblasti nevyhladavam a len som napisal svoj nazor tak hlavne dychaj, lebo asi si sa nasiel v mojom prispevku a to je tvoj problem...
Odpovedať
@milanista a pri ciganoch nechce asi nikto bývať, choď sa pozrieť do zlatých klasov čo tam vytvorili a ako zničili pol obce a chod sa tam pozrieť večer čo to tam je a to spravanie a bordel to snaď ani nieje pravda. Bežný človek by za toto dostal pokutu, že pol ulice rozobraté auta, olej tečie všade, smetné koše preplnené a nikto s tym nič nerobí...tak asi takých susedov nechce mať nikto
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Hľadala som spôsob a dlho rozmýšľala, ako sa poďakovať jednej pani, ktorá je obyvateľkou obce Jelka. A našla som ho! Rozhodla som sa poďakovanie zverejniť, pretože táto pani ako jediná a to po dlhom hľadaní a zúfalstve, keďže som nevedela nikoho, kto by mi pomohol so starostlivosťou môjho imobilneho otca s obrovským dekubitom pomôcť. A tou pani je Ivetka Lehotská, ktorá bola bez váhania ochotná aj v čase Vianoc chodiť k môjmu otcovi denne a vykonávať potrebné zdravotné úkony. Patrí jej môj obrovský obdiv, jej ochota, empatia a nekonečná ľudskosť, ktorú mne a môjmu otcovi prejavila. Som presvedčená, že takýto človek sa musí dnes hľadať doslova lupou. V rámci stretávania sa na dennej báze popri starostlivosti o otca som mala možnosť pani Lehotskú aj spoznať a týmto chcem vyjadriť, že obyvatelia Jelky môžu byť hrdí na túto pani, ktorá okrem neohraničenej lásky k ľuďom a to podotýkam aj neznámym je naplnená láskou a ochotou pomôcť a plní poslanie, na ktoré bola predurčená. A taktiež ovplýva veľkou pokorou a skromnosťou. Neviem, či sa ku nej dostane toto poďakovanie, ale chcem, aby vedela, že si ju hlboko aj s rodinou vážim a nie je dňa, kedy by sa môj otec na ňu neopýtal, pretože veľmi dobre vie, že len vďaka pani Lehotskej mohol s nami tráviť najkrajšie a najväčšie sviatky v roku. A práve pani Ivetka Lehotská bola pre nás tým veľkým darom. PhDr. Iveta Svitanová
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?