Menu Forum

Hodnotenie remeselníkov po stavbe - lokalita Šaľa

20. apr 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
anigue
Registroval sa 6. júla 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Šaľa.
fotoportrét
fotoportrét
anigue
Registroval sa 6. júla 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Šaľa.
 dobrú prácu pochváľ, na zlú upozorni nech sa nepopália aj iný
Moje zverejnené skúsenosti s remeselníkmi zo stavby, a to by ste mali urobiť všetci po stavbe domu:

Najlepší remeselníci:
-Rudolf Šárközi - Stavebné práce – v podstate dobrá práca na to ,že robil všetky na hrubé práce kde sa dá spraviť veľa chýb, nemám čo vytknúť poznajúc aj iných /až na strechu ,kde v rohoch odflákali izoláciu, ale to nebol problém ešte doplniť/. Bezkonkurenčný kvalitou na stavbu plota z tvárnic , podľa medzier by ste mohli kalibrovať metre.
-Zoltán Kovács - K construct – kamarátsky dokončoval zákazku domáceho alarmu po p. Masárov ( ktorý síce nemal zlú robotu, ale po pol roku žiadania o dokončenie zaplatenej roboty mi ho poslal, opravu v záruke nefunkčného dielu aj napriek podpísanej faktúre som si po ňom aj tak musel hradiť sám). Práca Kovácsa bola bezproblémová, môžem v dobrom odporučiť,
-Krby Pece P&P s.r.o Nové Zámky- Šimunek Peter otec a syn, obaja schopný, technické riešenie teplovzdušného kozuba - lacné materialy / pálená hlina, okolo vložky na akumuláciu tehličky šamotu /, nedá sa porovnať konkurenciou a svoj postoj aj vedia vysvetliť , prúdenie vzduchu bez ventilácie bezchybné , cena dobrá , práca dobrá, nepáčilo sa im ako som ukončil mramor - kvôli cene, pozreli na to a za vlastné náklady mi dokúpili ukončenie – nech to je pekné.. čo dodať- môžem odporučiť.
-Stolár Juraj Pollák, šaľa – stará škola, svojrázny , treba trpezlivosť s ním jednať a prehltnúť slinu, práca ale pekná a hambiť sa za ňu nemusí. Dobré pred návštevou k nemu si vypracovať konkurenčné ponuky, je to až veľmi inteligentný starý pán..
-KASZÁS, s.r.o. - Kovovýroba v Nových Zámkoch, pracovníci trochu lepší priemer, ale majiteľ robí aj tak väčšinu práce , riešenia má masívne, dobre premyslené - základ je v pevnosti , dobrá spolupráca aj robota dobrá. Len termíny plnenia mu moc nejdu. Môžem odporučiť.
-Dodávateľ materiálu – Adastav plus Šaľa – dobré jednanie, ceny priemerné, doživotne zľava 20% pri celej stavbe, termíny dodania sú problematické a neustále sa predlžujú - to je ale aj vec dodávateľov, reklamácia nieje problém odporúčam- To sa ale vôbec nedá povedať o materskej firme Adastav v Nitre – nikdy viac, zlé jednanie, nevymožiteľnosť zaplatených sľubov.
-Ladislav Bánovec, Galanta – na silnoprúd v pohode, cena dobrá, asi druhýkrát rozvodnice v stene a nie v zásuvkách, tie slabé spojovacie pliešky zaváňajú prúserom – to je ale vec dohovoru, ale práca dobrá silnoprúdu . Reklamácia opakovane bez ťažkosti, je ochotný, čo je veľké plus. Slaboprúd mu nedávajte, nie je to jeho parketa a ani výsledok nebude dobrý.

Priemer :
- Ladislav Zilizi – plynové zariadenia , pracovníci priemerná práca, nič extra, logické myslenie končí u nakreslenej schémy. Celkovo - dá sa.
-Darázs Viktor- Vodoinštalatérske práce, kúrenie, kanalizácie – hranične v pohode a zmiešané pocity na vodoinštaláciu - jeho práca dobrá, chybu vie uznať a opraví ju, ale jeho personál nemá záujem o kvalitnú robotu, to že brigádnika baví len robiť obrovské diery do tehly, ktorú treba dovymurovať bol ten najmenší problém – s dozorom pre človeka ktorý sa vyzná, dá sa urobiť dobrá práca . Podlahové kúrenie u nich bolo bez dozoru, ľutujem že som im zákazku dal, namiesto spojenia kari sieti s trubkami ich prišpendlili plastovými účkami o polystrén, ktoré ešte pred betonážou buď praskli a potrubia vyčnievali nad úroveň betónu alebo nadzvihli polystyrén, pod ktorý sa zosypali nasekané úlomky polystyrénu a potom nebolo miesto pre beton nad potrubím– žiaľ najmenšia vrstva betónu je v rohu miestnosti pod 200 kg zásobníkom ohrevu vody, pod ktorým je celý rozvod vody, bojím sa že raz praskne. Betón čerpaný potrubím okolo podľahového kúrenia je krehký, nekvalitný.


najhorší remeselníci u mňa u ktorých ľutujem že som ich nevyhodil zo stavby :
-prvenstvo neschopnosti má Ivan Šilák z Cabaj-Čápor, hydroizolácie - robil u mňa deň, jeho neskontrolovanie si práce s opravou za 10 minut v.s. asi 300-400 hodín som pátral po zdroji a po ňom opravoval následky so škodou okolo 2000 eur pre jeho neschopnosť kvalitne zaizolovat strechu, po tom ako mi postupne zplesnivel z oboch múr - chybu urobil hneď 2x po 1cm² vode prístupnom kanále, jeden bol priamo v najnižšom bode strechy, v tom čase bolo sucho a chyba sa tak objavila až po mesiacoch, keď prišlo obdobie daždov.
-Výrazne neschopní montéri firmy Korp Nitra ( bezproblémová administratíva a kvalita dodávateľa okien)- Firma neskúsená, montéri pokladali okná krivo pre zlé zamerania a ani si nedajú povedať pred objednaním, že ich krivo zamerali; u každého okna rozrezali veľmi drahú paropriepusnú pásku - čím stratila funkciu , pretože sa im nechcelo odrezať z plastovej podložky pod oknom , rodinkárstvo dôležitejšie ako kvalifikácia, nestrhávali pri montovaní dielov ochranné pásky, potom ich nožíkom po RAL farbe na hliníkových rámoch vyrezávali. Klady montérov - žiadne, nikdy viac, to už radšej bezdomovcov po jednodňovom vyškolení .
-Visia - Ing. Ladislav Chatrnúch - statika, ktorú navrhol program a statik po sebe neskontroloval, výsledkom boli viaceré železá visiace vo vzduchu, rozpis železa bol úplne mimo realitu; drahé nedomyslené riešenia, ktoré si po sebe pán architekt ani neskontroloval, na stavebný dozor stavby, hoci ho mal zaplatený, sa bol len proforma ukázať. Pritom bol najdrahší z ponúk, drahý aj na architekta
20. apr 2016 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zatiaľ žiadna odpoveď.